Nepřibírám v těhotenství a mam ulcerózní kolitidu

anguly
5. pro 2017

Prosím vás, nemá některá z vás nějakou zkušenost s těhotenstvím s ulcerózní kolitidou? Kdy jste se spoléhali jen na gastro léčbu a kdy jste jeli popř. zkontrolovat mimi na gynekologii?

Mě zpočátku těhotenství trápili dost nevolnosti, teď se to uklidnilo, ale poté, co syn přinesl ze školky nějakou střevní virózu... rozjela se mi opět kolitida (kdo neví příšerné průjmy). Dostala jsem od gastro antibiotika a už se to trošku uklidňuje, ale mám strach... co udělá zánět a tolik léků miminku. A navíc už 3 týdny jím příšerně...

Mám hrozný problémy s jídlem - spíš psychické. Mám výčitky svědomí, i když si vezmu jablko, nejím nic s mlékem (protože to zhoršuje průjem) a těhotenství mi nedovoluje jíst maso (prostě ho nesnesu). Jsem ve 23. tt a od počátku těhotenství jsem zhubla 4 kg a při poslední kontrole jsem přibrala 1 kg. Teď díky průjmům mám zas o 2 kg méně. Mám strach, aby mělo mimčo dost živin. A doktor to moc neřeší. Na krvi jsem byla jen 1x a jinak nikoho nic nezajímá. Je tedy pravda, že o tom rapidním zhoršení a antibiotikách gynekolog zatím neví. Ale o mých problémech s jídlem ví a už při poslední kontrole jsem se už necítila moc dobře, ale měla jsem už to 1 kg nahoře.

Při minulém těhotenství jsem chodila na krev od cca 12.tt, protože jsem zhubla ubohá 3 kg a ještě jsem neměla diagnostikovanou ulcerózní kolitidu. Teď jsem změnila doktora a nevím na čem jsem. Kdybych byla zdravá, tak to tak nehrotim, ale teď mam fakt strach. Navíc se k mému gynekologovi dostat mimo objednání je fakt umění...

normalnimatka
5. pro 2017

bereš hodně laktobacilů-probiotik? ty by měly i zlepšovat průjem mimo doplnění dobrejch bakterií, který vybijou Atb. aby ti k tomu všemu nepřibyla ještě kandida... těhotenství tomu nahrává a atb dvojnásob.

jinak neporadim. samozřejmě není v pořádku, že máš výčitky z jídla...jako proč? bojíš se, abys neztloustla? to mimino ale potřebuje z něčeho růst... i dkyž, tělo si to většinou někde najde, spíš tvoje tělo tím půjde do háje. aspoň bych doplňovala teda vitamíny a minerály, když už nic jinýho.... ale většina z volně prodejnejch věcí stojí totálně za H. dobrý sou třeba koloidní minerály, akorát cena krapet horší. nicméně jde o zdraví prcka, takže bych do toho určitě zainvestovala.

ale jinak je docela běžný, že se v prvním trimestru místo nabírání ubírá, kvůli nevolnostem....teď bys ale už měla pomalu nabírat, nebo rychle, když si na začátku ubyla na váze.

anguly
autor
5. pro 2017

@normalnimatka Beru hodndě laktobacilů. Teďka mi moje doktorka poradila i nějaký lepší... Ale zatím nezabíraj, tak jak bych si představovala...

Mám výčitky z jídla, abych nesežrala něco, co by mi mohlo zhoršit nebo vyvolat průjmy... I když racionálně, když se mi to rozjede, tak mam průjem i po obyčejné vodě...:-/

Koloidní minerály neznám, ale mrknu se na ně. Mnohokrát děkuji 🙂

normalnimatka
5. pro 2017

@anguly jo takhle... no, co se týče laktobacilů, je to hodně důležitý, doporučuju brát celý těhotenství i při kojení, akorát to chvíli trvá, než se to tam doplní..

aha, tak neměj zbytečně stresy z toho, že bereš atb a tak, prostě to tak je, asi je to nutný, aby ses toho zbavila, a neboj, dítko si určitě vezme, co potřebuje a snad brzo budeš moct normálně jíst. a pokud ti není špatně, tak prostě jez. holt, jak píšeš, průjem tím stejně neovlivníš. tak se z toho brzo vyhrabej;)

veg
6. pro 2017

Pri ulc.kol. je bohuzel strevni mikriflora docela fcudu, tak jak uz bylo zmineno, podstatny jsou v lecbe vlastne cehokoli LAKTOBACILY!!! Jsou to takovy nas druhy imunitni system. Bacilky z lekarny Ti ale nepomuzou, leda nejaky fakt drahy a to mnozstvi co v nich je je stejne ubohy, to jsou vyhozeny prachy. Pokud je mikroflora tatam, tak je potreba denni davka tak 500miliard...takze bud zacit vyrabet domaci jogurt nebo sehnat domaci kvasene zeli, nebo si vyrabet pickles, tam se k tomuhle cislu dopracujes skoro zadarmo🙂
Ta prvni imunita je psychika, jde o to jak jsi fpohode, jak "svetelkujes", to totiz ohromne ovlivnuje ph telnich tekutin, a tva strava nemusi byt nijaka superstrava a bude Ti dobre. Neni to o kvantite jidla, ale o stopovych prvcich, mineraly a vitaminy proste neokecas...
Drzim palce. Kdyztak se ozvi.

veg
6. pro 2017

@anguly ja jsem prvni mesice tohohle tehotenstvi jedla jebom jablka a chleba a pickles😂 a i z toho mi bylo spatne, i kdyz min, takze jsem vlastne jeste nic nepribrala, a to jsem ve 30tt. Ani vit. Jsem nebrala kazdy den, a mimi je fpoho, ono si bere z Tvych zasob, je to parazitek😍 tak se neboj a uzivej si ho😘

normalnimatka
6. pro 2017

je pravda, že laktobacily tady z lékárny sou docela slabý...ale daj se sehant na netu s o hodně víc kmenama i těma jednotkama ze zahraničí, v kvalitě gmp a i ze zahraničí to vyjde levnějc, než tady kdybys brala tolik tablet, abys tam doplnila to samý množství. a myslim si, že žádnej kefír nebo domácí jogurt nebo já nevim, i kdybys to jedla na litry a kila, tak tam nedodáš prostě to potřebný množství.

veg
6. pro 2017

@normalnimatka kvuli tem ruznejm kmenum souhlasim s tim, ze nektery probiotika je mozna dobry koupit, na trhu s probiotiky se bohuzel momentalne nevyznam, jinak bych poradila, kazdopadne to chce desitky miliard denne, a malokdo na tohle ma. S tim zbytkem nesouhlasim...vy vite kolik laktobacilu je v litru kefiru nebo misticce zeli??? Ja ty cisla neznam, ale poznam na sobe efekt toho co snim, a zadnej prasek me nikdy nepostavil na nohy tak jako treba misticka kvasenyho zeli, treba s ruculou, dynovymi seminky a lnenym olejem😉
Taky je fakt, ze jsem se na kvasenym zeli zbavila systemove kandidozy, coz vam zadna pilulka neumozni, a tam kde strevo postrada laktobacily je pro kvasinky raj, vlastne se tam ve streve cely zivot perou o misto, a kvasinky maji zabirat pouze asi 15%. Propustny strevo tabletkama proste nezalepis, proto je v moderni medicine ulc.kol. nelecitelna. Ale priroda je chytra..😉

anguly
autor
6. pro 2017

@veg Já jsem teď začala brát Vivomixx - to jsou prý nějaký fakt super probiotika... Ale je jich tam 10 za pomalu 600,- Takže mazec. Ale aspoň docela bych řekla, že pomáhaj.
Ale domácí jogurt, kysaný zelí a picles. To jsou právě potraviny, kterých se bojím a od loňska, kdy jsem skončila z UC v nemocnici jsem se neodvážila ani ochutnat (domácí nedomácí)...
V tom si myslím, že je můj hlavní problém. Bojím se jíst cokoli, co se mi někdy dostalo pod ruku nebo jsem se doslechla, že je pro mojí chorobu rizikové. Takže v klidu vlastně jím jen takové chudé potraviny jako brambory, těstoviny, bílé pečivo... vývary a rozvařenou mrkev a brokolici. Když si dám syrové jablko, mám pocit jakobych šla krást. Což mi racionálně taky nepřijde v pořádku... Asi bych měla zajít za mojí psycholožkou a dát do kupy mou první imunitu 🙂

veg
6. pro 2017

@anguly ja bych rekla, ze spis vam pomuze dobry znalec lidskeho tela, nez psycholog. Dam vam tip, jestli chcete. A co takhle mandlove mleko, nebo proste mleka z orechu a seminek, treba do toho rozmixovat banan a pridat trochu kokos.tuku a skorice, popr. Macu peruanskou nebo veg.protein v prasku... je to lahudka a pro strevo celkem pohlazeni, lehce stravitelne a nabite zivinami. V tom co pisete ze jite nevidim nic "ziveho", cerstveho, to by treba me strasne unavovalo

anguly
autor
6. pro 2017

@veg Jo, znalec lidského těla by se mi hodil. Já jsem začala hledat pomoc v alternativě, ale vždy je to jen krátkodobé... A navíc mám pocit, že každý říká co nesmím, ale co bych měla - nikdo neví...:-/

Zkoušela jsem kdysi makové mléko,.. Jiné v naší nuzné zdravé výživě nemají a když jsem ho zkoušela po domácku - byl to nepoživatelný blivajz. Ale díky za připomenutí... už jsem na něj úplně zapomněla.
Jo jo, taky se cejtím jak vymačkanej citrón... proto mě tak děsí, co to dělám miminku...

anguly
autor
6. pro 2017

@veg mnohokrát děkuji za odkaz... Toto úplně boří všechny představy a rady všech mojich doktorů...

veg
6. pro 2017

@anguly no jo, ale cokoli z krabice je uz prevareny a tudiz mrtvy, nema to enzymy, cimz zase zatezujes telo, pac si je musi vyrobit samo. A je to zbytecne drahy zejo.. Kdyz si rucnim mixerem rozmixujes ve vode jakykoli seminko nebo orechy a das do toho ten banan a treba neco na dochuceni, tak to je sladky a hlavne to zasyti, ale neztezknes😉

veg
6. pro 2017

@anguly rado se stalo😉

veg
6. pro 2017

@veg zapomela jsem napsat, ze to mleko zcedis pres latku..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru