Můžu odmítnout císařský řez?

dendys97
12. pro 2022

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat jestli kde odmítnout císařský řez.
Mam poševní přepážku a lékař mi řekl ze porod by musel být zakončený císařským řezem který ja nechci.
Mam stálého partnera a oba dva bychom chtěli prcka ale me i jeho cs prostě odrazuje.

bara88
12. pro 2022

@dendys97 ano jde odmítnout,pokud ti za to tvůj život a nebo dítěte stojí

g_m
12. pro 2022

@dendys97 Můžu se zeptat, co tě na CS odrazuje? Hrozil mi taky a nadšená jsem nebyla, ale rozhodně tomu nerozumím tolik, abych si dovolila říct, že to nechci, protože se mi to nelíbí. Pokud jde o zdraví tebe a dítěte, tak nad čím váháš?

jako_mala_holka
12. pro 2022

Doufám, že to zas není nějaká provokace, protože i to už tady bylo

gruyerre
12. pro 2022

@dendys97 a víš, že se to dítě nějak bude muset dostat ven, že nemůže zůstat uvnitř napořád? A jestli to přirozeně kvůli tvému handicapu nejde, tak nejspíš nezbývá nic, než ta sekce

klokanka31
12. pro 2022

@dendys97 Takže lepší být bez dítěte než císař?🤦‍♀️

dendys97
autor
12. pro 2022

@bara88 riziko by bylo čisté jen pro mě aspoň teda Dr říkal ze hrozí větší poranění

dendys97
autor
12. pro 2022

@g_m odrazuje me rekonvalescence. Nebezpečí by bylo větší poranění

dendys97
autor
12. pro 2022

@jako_mala_holka ne není. Jen sem se ptala zda ma některá máminka zkušenosti z odmítnutí

dendys97
autor
12. pro 2022

@gruyerre vím dotaz byl především nanty které zkoušeli rodit přirozeně

dendys97
autor
12. pro 2022

@klokanka31 Pokud by nebyla šance porodit přirozeně tak bych dítě neměla a snažila se jít cestou třeba adopce

klokanka31
12. pro 2022

@dendys97 Ježíš proč?

dendys97
autor
12. pro 2022

@klokanka31 nechci postoupit císařský řez... Raději přirozeně i partner je názoru ze bychom zkusili adopcí nebo pokud je nejaka možnost náhradního mateřství

te_reza
12. pro 2022

Jde, předpokládám ale, že by si musela něco někde podepsat a v případě pruseru by ti ho stejně udělali. A ty by si za to byla ještě ráda.

dendys97
autor
12. pro 2022

@te_reza no pokud bych to odmítla tak by neměli ne?

te_reza
12. pro 2022

@dendys97 pokud by šlo tobě nebo dítěti o život, tak budou jednat podle toho a ne podle tvé vygumované představy 🤔

dendys97
autor
12. pro 2022

@te_reza Oki diky za názor pokud by šlo o dítě nebránila bych se tomu... Ale zatím je to ve fázi kdy je riziko jen pro mě

eressiel1020
12. pro 2022

@dendys97 Měla jsem taky tu poševní přepážku a rodila jsem přirozeně. Doktor mě vůbec nehnal na císaře.
Druhý porod byl koncem pánevním taky přirozeně.

kkacca
12. pro 2022

Myslis, ze je horší jizva po plánovaném cs než třeba ruptura 3.stupně, poranění střev nebo tak? A adopce než cs, jestli nejsi troll, tak se nemnoz🙈

klokanka31
12. pro 2022

@dendys97 No a kdyby u tebe bylo riziko smrti, to by ti bylo jedno že by tvoje vlastní dítě žilo od narození bez mámy? 🤦‍♀️

dendys97
autor
12. pro 2022

@eressiel1020 moc děkuji za naději

dendys97
autor
12. pro 2022

@kkacca ne nejsem troll
Ale císař je pro me horší takže bych volila adopci a dat ač cizímu ale dítěti mit trochu lepší život

klokanka31
12. pro 2022

@kkacca Bude to troll, jednou tady byla už podobná diskuze 🤦‍♀️

dendys97
autor
12. pro 2022

@klokanka31 to se může stát i bez te vady takhle nad tím nepřemýšlim

kkacca
12. pro 2022

@klokanka31 snad, pze jinak se svět fakt v prdel obrací 😂

michaela666
12. pro 2022

Uvědomuješ si, že se může stát spousta věcí, které budou vyžadovat císařský řez a bez toho budou trvalé následky? I při vyvolání u zdravé ženy často končí přirozený porod císařem a nikdo se neptá jestli ti vadí rekonvalescence nebo jizva.
Takže si to oba hodně rychle srovnejte v hlavě, protože s přístupem " císař nechci, to raději adopce" bys otěhotnět raději neměla.

klokanka31
12. pro 2022

@dendys97 To bys ale měla, pokud se chceš stát mámou.

klokanka31
12. pro 2022

@kkacca On se už obrátil, ale nad tímhle zůstává rozum opravdu stát.

bubbi
12. pro 2022

@dendys97 a co přesně tě na císaři odrazuje? Jen ta rekonvalescence? Vždyť nemáš nikde napsané, že budeš půl roku mimo provoz...můžeš být fit dřív, než po přirozeném a důležitější je snad, aby to dobře dopadlo pro vás oba, ne?

dendys97
autor
12. pro 2022

@michaela666 pokud by ohrožení pro dítě bylo vysoké postoupila bych to

michaela666
12. pro 2022

@dendys97 Co je vysoké ohrožení? Třeba potrhání tebe od předu až do zadu a hromada stehů, které můžou špatně srůstat protože budou malé tahat jen všemi možnými způsoby? To by ses hojila o dost déle než po císaři.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru