Mladší těhotenství než dle menstruace a krvácení k tomu

barumba
28. pro 2015

Ahojte holky, mám takový dotaz, zda se někomu nestalo něco podobného. 29.11. jsem zjístla že jsem těhotná. 30.11 jsem byla na kontrole u dr. tam mi to potvrdila, tyden mi neřekla ani se nijak nevyjadřovala. Za 14 dní kontrola opět vše v pořádku, rikala ze se ji zda ze tam je i srdecni akce kontrola za 14dní, ale to jsem začala krvácet, tak jsem vyděšeně volala a bylo mi řečeno, že mohl odejít hematom, za dva dny zase tak to už jsem měla okamžitě dojít- to už říkala že se jí zdá mladší jak podle ms, a měla jsem dojít na kontrolu opět za týden- to už ale na utz neviděla plod, pouze gestační váček. Další kontrolu jsem měla mít zítra, ale opět jsem začala krvácet s cucky, tak mi v telefonu řekla, že to už spolu nemáme co řešit, že mám jet do nemocnice. Tak jsem tam volala a bylo mi řečeno nejíst, nepít a dojet, byla jsem smířená s revizí, ale dle utz je plod 6+1 a gestační váček odpovídá 6+2 ale nebyla vidět srdeční akce- že je to prý na hranici za dva dny by už mělo být jasne jestli je to tak, nebo je to zamlklé těhu. Primář mi ale řekl, že to nemá cenu řešit dřív jak za 10-14dní a že se mám objednat u sve dr., tak jsem ji opět volala a chtěla ať dojedu hned, na to jsem samozřejmě neměla chuť ani náladu a tak jsem se s ní domluvila na 4.1. prosím nestalo se někomu něco podobného? Dle poslední MS bych měla být 9+2 dle nemocničního UTZ 6+2 a ma dr mi nikdy neřekla jen že to je mladší. Děkuji za jakoukoli zkušenost

ivis_b
28. pro 2015

No mohla jsi mit ovulaci az 3 tydny po mensesu (ja ji treba mela 20.den) a pak je ten rozdil mezi 6tt a 9tt odpovidajici...

barumba
autor
28. pro 2015

kéž by to tak bylo otazka zda by 30.11 bylo opravdu něco vidět na utz i když jen miniaturni tečka ale zda je to vubec možne :(

siiia
29. pro 2015

5 týdnů jsem špinila... termín jsem měla 17.11. dle ms a až pak 30.11. dle utz... ze začátku mě taky strašili, že je to hodně mladší, že nevidí srdíčko apod... když jsem opakovala, že mám cyklus 30-60 dní a ovulaci 10 dnů před ms, stejně nevěřili... byla jsem 6+2 srdíčko doktor neviděl, po vyšetření jsem druhý den ráno začala krvácet, byla sobota, tak jsem jela do nemocnice, tam měli lepší utz a srdíčko vidět bylo... Dnes má dcera přesně 2 roky a měsíc.... 🙂 držím palce

barumba
autor
29. pro 2015

Dekuji za naději 😊

andy80
29. pro 2015

@barumba můj dr naštěstí s touto variantou počítá. Když jsem k němu šla po // na testu, podle MS jsem měla být 8tt, podle UTZ jsem nebyla víc jak 6tt, objednal mě za další týden, kdy už bylo vidět srdíčko. Říkal mi, že podle MS se vůbec těhotenství nedá řídit, že každá má OVU jinak a každá žena může otěhotnět kdykoliv, klidně i při MS. Já otěhotněla v době, kdy jsem čekala na MS, proto jsem taky měla první test po vynechané MS negativní. Už jsem ani nevěřila, že bych otěhotněla a podívej se mi do pasu, za necelé dva měsíce vykoukne na svět Libuška 🙂

barumba
autor
29. pro 2015

Tak to je krasne 🙂 drzim palecky at je to i dal v pohode a dekuji. Snad to dobre dopadne

werumka
29. pro 2015

@barumba Já Tě asi moc nepotěším, nevím, kdy jsi měla poslední menstruaci a ono je to vlastně úplně jedno. Pokud to vezmeme tak, že jsi 29.11. zjistila, že jsi těhotná, tak v tu dobu jsi byla plus mínus 4+0 tt - to je totiž termín, kdy je těhotenství zjistitelné podle testu. Pokud k tomu termínu přičteme měsíc (což odpovídá nynější době), tak je to skutečně něco kolem 9.tt a tak by měl plod i vypadat. Je dobré určitě ještě vyčkat. Ale pokud bys byla skutečně 6+2, tak bys musela otěhotnět někdy na začátku prosince. Ale v tu dobu už jsi těhotná byla...

barumba
autor
31. pro 2015

Tak to mam i já za sebou. Ale bylo to uz vysvobození. Chytily me silne bolesti tak jsem jela. V devet me prijali a v osm rano me pousteli. Aspon ze tak.. a dekuji vsem za podporu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru