Koronavirus v 1. trimestru. Čím se uklidňujete?

juliettta
21. říj 2020

Ahoj.Jsem na začátku 1.trimestru a mam velky strach o miminko,jste na tom některá podobne? Vim ze se nesmim zbytečně nervovat,ale je to těžké. Cim se prosim uklidnujete? Nemate treba nějakou povzbuzujici zpravu od doktora,ze i po prodělání by to nemuselo dopadnout špatně? Vsem přeju hodně zdravíčka holky

sigyn
21. říj 2020

,,U současné infekce COVID-19 zatím lékaři nezaznamenali komplikace, jako je potrat, vrozené vady, změny růstu plodu nebo spontánní předčasný porod, pokud matka onemocní v prvním nebo druhém trimestru." ~ MZ

mamio
21. říj 2020

Tak já tu hrozbu viděla už před těhotenstvím v létě když všichni byli strašně free... Jsem 13 tt... Hrozba u covidu jsou právě horecky v 1 trimestru, který právě u covidu jdou málokdy srazit dolů, narozdil od virozy či chřipky.Kdyz jsme se ptala mudr tak říkala že je to buď a nebo co má být bude... Takže na sebe musís dávat pozor a samozřejmě ostatní s tebou....

elencze
21. říj 2020

Ahoj, nestresuj, to je pro dítě horší. Já měla i bez covidu v 7. týdnu šílenou chřipku, k tomu se přidal zánět, musela jsem srážet teplotu (skoro 40) a taky to moc nešlo. Dokonce jsem musela brát dvoje antibiotika a vše je v pohodě, mám krásného úplně zdravého kluka. Uklidnit by tě mohl i tenhle materiál https://koronavirus.mzcr.cz/informace-pro-tehot... Dělal ho přednosta porodnické kliniky na fakultce v Ostravě.

juliettta
autor
21. říj 2020

@sigyn dekuju moc takovou informaci jsem nikde nedohledala

juliettta
autor
21. říj 2020

@mamio dekuju moc za reakci,manzel ma prave dost rizikové povolání,tak uvidíme..snad budeme mit štesti nebo je to prostě osud..at se ti daří a vše dobře dopadne 🙂

juliettta
autor
21. říj 2020

@elencze dekuju moc za odkaz a podobnou zkušenost,moc me uklidnilo že i s takovou nepříjemnosti je vase dítě v pořádku

mamio
22. říj 2020

@juliettta děkuju i tobě, neboj, je fakt že co má být prostě asi bude... No můj zas dělá v tom nejhorším ohnisku, taky mam nervy v podstatě už od začátku myho těhotenství. Pořád vše dezinfikuju... 😃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru