Kolísání hodnot při gestačním diabetu. Máte nápad?

majena39
2. led 2021

Ahoj holky 🙂 Nějak nemůžu pochopit svoje tělo, tak doufám, že mi třeba někdo z vás poradí. Mám gestacni diabetes na dietě. Lačná ráno v normě, pak najednou po snídani nad limitem a po obědě a večeři opět v normě. Přitom ke snídani jim už jen malý plátek chleba se sýrem nebo šunkou a k obědu jsou třeba knedlíky se zelím a masem a hodnota daleko lepší. Snídaně čím dál víc zmenšuji, mám po nich hlad a výsledky nikde. Máte nápad? 😔

werumka
2. led 2021

@majena39 Rána a snídaně bývají nejhorší. Určitě je dobré vynechat mléčné výrobky (mléko, sýr). Pak hodně pomůže rozdělit snídani na dvě části. Nejdřív si dát jen málo a za hodinu dojíst. Kdy vstáváš a po jaké době snidas?

majena39
autor
2. led 2021

@werumka vstávám kolem osmé a snažím se najíst do půl hodiny po probuzení. Výjimečně maximálně do hodiny. Zapijim pouze obyčejnou vodou. Dneska jsem měla 40g chleba se šunkou a zeleninou. Měla jsem hlad hned po jidle a mám doteď. 😔

baal7513
2. led 2021

@majena39 mam stejny problem se snidani. Pomohlo mi nejist vubec mlecne vyrobky a vynechat i chleb. Proste si dat vejce, avokado, zeleninu ( ne rajče), sunku..případně pul max jeden knackebrot..ten mi projde, chleb ne..

majena39
autor
2. led 2021

@baal7513 proč ne rajče? Má o tolik víc sacharidů? Zrovna moje oblíbená zelenina. Nicméně to tedy zítra taky vyzkouším úplně bez chleba a pokusím se najít nějaký knackebrot i když je úplně nesnáším 😭

werumka
2. led 2021

@majena39 Je možné první půlku snídaně udělat čistě tuk/bílkoviny/zelenina - udělat třeba michana vajíčka, k tomu zeleninu. Za hodinu na to už si dát normálně krajíc chleba a po hodině změřit. Vyzkoušej 🙂

baal7513
2. led 2021

Rajčata maji vice sacharidu, ale chce to vyzkouset..

eloise02
2. led 2021

@baal7513 Vážně? Rajče má jen 4g sacharidů na 100g. To už i paprika má víc.

mona91
2. led 2021

@majena39 nebo zkus něco jiného než chleba, jestli jis psenicno zitny tak zkusit 100% zitny nebo v albertu maji zitne rohlíky, zeleninu bych ze snídaně nevynechavala vzdy aspon kousek kdyz nepůjde rano rajče tak okurku nebo par platku salatu. Pokud nemáš aplikaci kalorické tabulky doporucuju stáhnout fakt to usnadní život. Jak už bylo psáno zkusit vynechat mléčné výrobky jestli píšeš rano kafe s mlékem tak ubrat i tam. Me to v prvním tehu dělalo ke konci ze fakt jsem skončila na 20g peciva k snídani, 20g zeleniny a sunka nic víc... a to jsem primárně mela největší problém s ranní lacnou. S postupujícím tehu se GDM zhoršuje, rano to je nejhorší kvůli vysoké hladině HCG.

eviks
2. led 2021

@majena39 mam take nejhorsi rano a jedine co mi sedi je bily jogurt s mandlema/pekanama/chia s malinko ovocem nebo chleba- platek vecerniho chlebiku se sunkou/syrem a k tomu okurku nebo vejce. Ale zadny jiny typ chlebu neprojde ani rano ani odpoledne, proste jen tento jeden. To rano je fakt typicky pro ten vyssi narust, uvolnuje se vice hormonu.

emillyhk
2. led 2021

Měla jsem ze začátku stejný problém - hlad hned po snídani, hodnoty vysoké... Co se mi osvědčilo jsou dva plátky večerního chleba od Penamu s lučinou a polotvrdý sýr (eidamu, Gouda), klidně dva plátky na každý krajíc. Já mám teda všechny mléčné výrobky kromě sýra bez laktózy kvůli intoleranci a hodnoty mi to nezvyšuje. Pokud sneseš syrovou zeleninu, tak jenom dobře, to tě zasytí a taky to sníží glykémii 👍

majena39
autor
2. led 2021

@majena39 moc vám všem dekuju holky. Koukám, že to je docela věda a je potřeba se s tím naučit pracovat. Trochu mě to vyděsilo aby mi kvůli pár vyšším ranním měřením nedali hned inzulin. Metformin nemůžu kvůli jatrum 😩

mona91
2. led 2021

@majena39 drzim palce, ono někdy to bohužel nejde i když člověk dělá vše... ze začátku je to těžký a náročný, v prvním tehu to byl masakr hodně a rychle jsem zhubla ale byla uplne bez energie.... ted uz jsem věděla co to obnáší a držím dietu od začátku, stejne jsem zase na nejvyssi dávce metforminu jako u prvního ale drzim to uz vic jak polovinu těhotenství. Jako urcite doporucuju ty tabulky, pořídit kvalitní váhu (ja uz z te svoji rostu) a procist tehotenskacukrovka.cz tam.je to všechno moc hezky vysvetlene. Takze pevne nervy a dost sil ja uz jdu do finále ty to mas jeste dlouhé 🍀

majena39
autor
2. led 2021

@mona91 to jo. Ja mam ještě víc než půlku těhotenství před sebou... Tak snad to vydržím co nejdéle 🙏 Tobě hodně zdravíčka at uz to do finále vydržíš 😍

huggieska
2. led 2021

Nemám g.diabetes, ale k snídani mám moc ráda např. míchaná vajíčka na ghí s avokádem a zeleninou, pečivo k tomu netřeba. Často zapíjím samotným vývarem. Doporučuji teď novou knížku To pravé jídlo při těhotenské cukrovce a To pravé jídlo v těhotenství 🙂

michaela666
2. led 2021

@majena39 Zkus pro inspiraci mrknou na instagram máma s cukrovkou, mě to ze začátku hodně pomohlo.

martulka88
2. led 2021

Záleží i jaký chléb - doporučuji když už, tak večerní pečivo - např.večerní chlebík penam. Já mám klasickou cukrovku (jsem těhotná) a ke snídani si dávám bílý jogurt s ovocem a mám hodnoty krásné. Rána jsou nejhorší i proto, že v noci tělo hladoví a najednou snídaně a cukr se nestačí vstřebat 🙂 Někomu pomůže v noci malá svačinka - pak ale není lačnění 8 hodin. Ale jinak nesmíš hladovět - to je pro tělo nejhorší. Já třeba bílé pečivo nemohu vůbec - od chlebu po rohlíky. To pak mám glykémie vysoké. Ale jakmile si dám penam chleba, tak sním i 4 plátky a hodnoty krásné a já najezená (nesmím moc čerstvou zeleninu, takže se musím zasytit chlebem).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru