Kočka v bytě během těhotenství, jak se k tomu stavíte?

farka
15. led 2015

Ahojte, chci se zeptat těch z vás, kdo řešili dilema s kočičkou a toxo během těhotenství...jak jste se k tomu postavili? 😕 krev mám negativní bez protilátek a kočička je čistě bytová na granulých a kapsičkách...díky ☹

v_anilka
15. led 2015

Jsem laik, ale vždycky jsem si myslela, že pokud je kočka pouze bytová - neloví myši, tak že by soužití s ní mělo být bez problémů... samozřejmě za dodržení základní hygieny 🙂

babka
15. led 2015

Kočka, která žije v bytě je bez problémů. Hele, v kočkách všichni vidí hrozné nebezpečí, ale já toxoplazmozu prodělala v akutní formě a v té době jsem s žádnou kočkou do styku nepřišla. Nakazit se můžeš i z hlíny nebo špatně tepelně upraveného masa. Takže kočičky bych se opravdu nebála.

lenula4
15. led 2015

No ono, toxoplazmozu můžeš dostat i ze špatně tepelně upraveného masa. Já ji jednou prodělala (těhu jsem nebyla) a s kočkou jsem nikdy do styku nepřišla. Ale jak píše v_anilka, pokud je kočka bytová a dodržíš hyg. podmínky při čištění bedýnky, tak můžeš být v klidu 🙂

elib
15. led 2015

Absolutne bych si nedela s domaci kockou hlavu. Bylo mi receno lidmi z kocicich utulku a i samotnym veterinarem, ze aby clovek dostal toxo od kocky, musel by primo oliznou jeji vykaly, ve kterych by jeste navic toxoplasmoza byla. Kocka vylucuje nakazeny trus pouze 2-3 tydny ve svem zivote, nejcasteji jako kote. Mnohem vetsi pravdepodobnost nez od kocky je nakazeni se toxoplazmozou z neumyte zeleniny nebo konzumace syroveho masa :o)
Ja mam kocoura castecne venkovniho, lovi mysky, ale vzhledem k informacim, ktere mam, jsem v klidu ;o)

kaijko
15. led 2015

Tak to se nemas ceho bat 😉 Jestli cistis cice zachudek Ty (coz taky nicemu nevadi) , tak to muzes hodin na chlapa 😀 Jako ja a i kdyz uz je mala na svete, tak ho cisti porad pritel 😀

chateau
16. led 2015

Mame 3 kocky, ciste bytove a me tehotenstvi je naprosto bezproblemove, neni se ceho bat 🙂

klami
16. led 2015

Toxoplasmu vylučuje kočka jen chvíli na začátku svýho života, v dospělosti už ne. Člověk se nejčastěji nakazí nedostatečně tepelně zpracovaným masem nebo špatně omytou zeleninou ze zahrádky. Pří nákaze v těhotenství platí nepřímá úměra. Na začátku je pravděpodobnost poškození miminka menší, ale s vážnějšími následky, v pokročilejším těhu se pravděpodobnost nakažení miminka zvyšuje, ale následky bývají mírnější. S kočkou si vůbec nelam hlavu, dávej pozor při přípravě masa a pořádně omývej zeleninu.

blongelina81
17. led 2015

já mám doma taky kočky, dvě. Bez problémů, záchod čistím pro jistotu v rukavicích a dodržuju hygienu.
posílám odkaz na článek, co jsem našla:
http://www.kocky-online.cz/clanky/kocka-toxopla...
🙂

marcicek84
17. led 2015

tak já měla kocoura celé těhotenství na břichu a v náručí a to nebyl bytový, ale chodil ven a lovil myši a malá je v pořádku...prostě toxo se můžeš nkaazit jen den starými výkaly, které pozřeš, nebo když tedy čistíš kočičí záchod, takže bych se vůbec v tvém případě nebála 😉 máš větší pravděpodobnost nákazy při zapracování syrového masa, kdy se pře oděrku na prstu nšco dostane do tvé krve, nebo při konzumaci špatně myté zeleniny, nebo při konzumaci tataráku...

evcann
17. led 2015

taky mám kočku, je jen v byte, ji jen granule nebo obcas kapsicku a uplne v pohode, vubec se toho nebojim, testy mam nba toxo taky dobre a to uz bych davno mela, mame ji 4 roky, zachod meni partner, takze se vubec nebojim, v klidu 🙂

lucifereeek
17. led 2015

z bytové kočky toxoplazmozu určitě nedostaneš a znám i jednu, která tu toxoplazmozu měla a s kočkama do styku nepřišla, můžeš to mít i ze špatně omyté zeleniny, nebo z hlíny, atd. Já se s kočkama od mala a toxoplazmozu jsem měla, zjistili mi to u prvního těhotenství těma testama :( naštěstí to nebyla toxoplazmoza v akutním stavu, ale jen doznívající infekt, takže nakonec bylo vše v pořádku a máme zdravou holčičku. Ale to jsme měli kočky venkovní, teď máme taky dvě ale jsou jen doma, takže ty by to mít neměly, i když opatrnosti není nikdy dost a je třeba dodržovat patřičnou hygienu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru