Kašel v těhotenství. Co na vlhký kašel?

emilysb
7. led 2024

Přibližně 3 den mám kašel 1 den to byl suchý dráždivý bolelo mě z toho v krku poté se měnil na vlhký odkašlávám občas, bolest v krku již nemám, přesto se bojím že by to mohlo miminku nějak ublížit jsem ve 20tt pár dní nazpátek jsem byla na screeningu miminko se má čile k světu dokonce cítím už i pohyby což je neskutečně uklidňující pocit, co pomohlo vám na nachlazení, horečku nemám za což jsem opravdu vděčná, co pomáhá na vlhký kašel?
Někde jsem četla že to může vyvolat kontrakce časté odkašlávání kvůli stahům břicha, což mi přijde jako trochu blbost protože když jsem skoro 4 měsíce zvracela tak sem taky hodně napínala břicho.

gruyerre
7. led 2024

@emilysb ahoj, já jsem měla úplně šílený a dlouhotrvající kašel v 7. měsíci. Je pravda, že mi při tom dost tvrdlo břicho a měla jsem pocit, že si dítě snad vykašlu, takže si nemyslím, že by to byla úplná blbost, ale naštěstí se nic nestalo. Pokud je to normální kašel s občasným zakašláním, vůbec bych neřešila, můžeš si koupit nějaký sirup v lékárně, ale mně třeba tyhle pro těhotný moc nepomáhaly. Jestli je to fakt velký kašel, který třeba i vyvolává stahy, řešila bych s doktorem, aby ti poradil něco silnějšího.

cilkat
7. led 2024

Pokud "občas odkašláváš" a nic tě nebolí, hod si neschopenku a odpočiň týden doma (pokud teda pracuješ), ale jinak bych to neřešila. Obecně se nesmí moc věci na ředění hlenu (tehotentví má kolem sebe hlenu fůru a mohlo by to hnout s tím) ani na tlumení kašle (ty zase často přechází do krve plodu a mohou ohrozit vývoj dýchací soustavy dítěte).
Já chytla v posledním měsíci těhotentví takovej chrchlák, že na mě na kontrole v rizikové poradně doktorka chvíli koukala a pak mi napsala kodein s komentářem "oni vám ho v lékárně odmítnou vydat s tím, že se v těhotentví nesmí, ale nenechte se vyděsit a berte ho, protože s tímhle chrchlem porod neudýcháte". Chrchlala jsme fakt intenzivně a "furt", břicho měla jak velryba... a stejně si syn počkal ještě dva týdny na vyvolávání.
Ps: na ten kašel reálně pomohl až ten porod. Imunita v těhotentví u mě byla fakt hodně mizerná, proto bych opravdu trvala na té neschopence, i pokud ti "nic není".

janule0123
7. led 2024

@emilysb měla jsem kasel neskutecnej skoro tři týdny.. postupem času horší než lepši … doktorka me dělala stery … dala me nějaký leky co tehotny nesmi aby se zmírnil ten kasel a neporodila jsem z toho 🤣ale fakt silenej kasel …nakonec se to začalo zlepšovat .. s tím ze pak volala, ze je to na antibiotika

emilysb
autor
7. led 2024

@cilkat Odkašlávám opravdu jenom občas teď už bych spíš řekla že jenom výjimečně přítel ten je na tom teda hůř ale už taky odkašlává hleny, ale tak to víte chlapske nachlazení to je horší než 2 porody, tím že jsem doma se straší dcerou do práce nechodím tak je to dobrý.
Takže myslíte že občasné odkašlání miminku neublíží?
Mám doma stoptussin ten se v těhotenství může ale i tak jsem si dala poloviční dávku a na bolest v krku mi pomohl med

emilysb
autor
7. led 2024

@emilysb ještě raději tak 2 dny zustaneme s dcerou doma odpočívat a myslím že to bude úplně pryč, je dobrý že se to lepší, nejspíš jen obyčejné nachlazení, já právě na ty léky a sirupy moc nejsem obzvlášť v 5 měsíci těhotenství to si asi raději udělám pořádný silný vývar

cilkat
7. led 2024

@emilysb Myslím, že tohle zní opravdu jako dostatečná léčba (med, vývar a klid). Příští týden má hodně mrznout, tak bych fakt zůstala doma i kvůli tomu, aby ledovej vzduch zbytečně nedráždil sliznice (ale to odhadneš, jestli ej to venku ok, nebo není) a jinak fakt myslím, ež to miminku neublíží.

emilysb
autor
7. led 2024

@cilkat no to opravdu raději vycházet moc ven nebudeme, tyhle měsíce jsou na to nachlazení opravdu hrozné, ale jsem fakt ráda že nemám horečku to bych se fakt bála, občas zakašlu ale už ani to ne ale raději dceru nechám ještě pár dní doma , aby mi ze školky nepřinesla zase něco horšího, už na začátku těhotenství kolem toho 6tt jsem měla rýmu kašel to jsem ještě pracovala, hned jak jsem zjistila že jsem těhotná jsem z práce odešla, a udělala jsem dobře protože 4 měsíce jsem prozvracela takže bych na neschopence stejně byla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru