Je tu někdo s vysokým tlakem a těhotná?

23. říj 2020

Hezký večer, chci se jen zeptat jestli jsou tu nastávající maminky s vysokým tlakem. Jaké léky prosím berete a jaké máte s těmi prášky hodnoty? Já mám vysoký tlak už hrozně dlouho, cca 10let,nekdy hodnoty dobrý, někdy horší i s léky. V prvním těhu jsem se s léky držela okolo 140-150/90-100,vse dopadlo dobře. Jsem podruhé těhotná a už teď mám z tlaku a měření v poradně fobii. Tak si říkám, jestli je tu na tom někdo stejně. Dekuju

levandule_k
23. říj 2020

Bojíš se a ze stres máš vysokej tlak, naměří ti ho a ty se pak bojíš o mimi..to je trochu začarovej kruh...

zoyee
24. říj 2020

Ahoj, já. S první jsem brala Vasocardin (brala jsem ho už předtím a nechali mi ho), teď mám Egilok. U dcery se držel tlak v normě do cca 36tt, pak pomalu lezl nahoru i přes přidání dopegytu, porod vyvolávali v termínu. Teď než jsem otěhotněla, i přes léky jsem měla 140/90. Je mi záhadou, že od ty doby, co jsem těhotná mám tlak spíš nižší než je můj standard, třeba 115/75 a to někdy i ráno před lékem. Začala jsem se pravidelně každý den doma měřit, protože dokud jsem se neměřila, tak se mi ráno po léku hodně točila hlava i v sedě. Ale na kontrole mých standardních 135/90 (asi syndrom pláště + bylo to před screeningem), takže doporučuju koupit tlakoměr a měřit se doma.

jandy83
25. říj 2020

Ahoj, ja mela vysoky tlak pri prvnim tehu cca pd pulky a brala jsem Dopegyt. Vse ok. Ted pri druhem mam vysoky tlak od zacatku, resp.mela jsem i pred, ale nic jsem na to nebrala.Dr.mi hned nasadil Dopegyt, ale tentokrat ho nesnesu. Mam z nej silene krece a prujem . Tak nevim ,co jineho mi na to da. Taky mam strach. Tlak si merim doma a bez leku mam mam kolem 135/90

luhana
3. lis 2020

Ahoj, me vyslo na I. screeningu vysoke riziko preeklampsie, tak mi dr. okamzite nasadil lek Stacyl 150 mg. I kdyz z toho nadsena nejsem riskovat nic nebudu. Pri kazde kontrole mam tlak stale v norme, i kdyz pokazde mivam vzdy vyssi nez v predchozi kontrole.

autor
3. lis 2020

@luhana při tom prvním screeningu se dělají testy na preeklampsii? Mně ho nikdo během prvního těhu nedělal....... A to jsem tlakařka už dlouho a tlak jsem běžné měla v těhotenství 150/100 i po lécích a vše naštěstí dopadlo dobře teda.......

luhana
3. lis 2020

Ano u nas ve Zline v Batove nemocnici mi pri I.screeningu delali i test na preeklampsii. A to jsem nikdy s tlakem problemy nemela, vzdy jsem mela spis nizky. Sestricka rikala, ze uz to delaji vsem tehotnym. Ale je skvele, ze to u tebe nastesti dopadlo dobre.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru