Injekce Clexanu 12 h před porodem

kulihrasekzeleny
14. led 2017

Na hematologii mi bylo oznameno, ze posledni injekci si mam pichnout 12h pred porodem, jinak muzu u porodu vykrvacet. Jak mam ale vedet, ze v ten den porodim? Mate s tim nektera maminka (uz po porodu) zkusenost jak to provest?

hansed
14. led 2017

promiň, ale myslím, že to je blbost. Clexane si pícháš proto, abys neměla krevní sraženinu. Injekce by se měly aplikovat v pravidelných intervalech, aby byla zjištěna stálá hladina. Já jsem si aplikovala injekci jako každý den ráno a v 14:30 se malá narodila. Měla jsem normální ztrátu krve. V porodnici by měli samozřejmě vědět, že si pícháš clexane a proč. Ale obavy, že bys mohla vykrvácet, jsou zbytečné. Musela bys být hemofilik.

kulihrasekzeleny
autor
14. led 2017

Ja si to nevymyslela :D Doktorka mi rekla: muzete vykrvacet i to se muze stat. Ze bych si mela pohlidat ten cas. Me mamce se to prave stalo jenze v te dobe zadne injekce nemela a nevedela ze me trombofilii. 2h po porodu malem vykrvacela a jeste dostala zanet zil. Ja uz si picham injekce dlouho

kulihrasekzeleny
autor
14. led 2017

@hansed jeste rikala ze by ta situace mohla nastat kdybych si to pichla a za 2h bych treba porodila

hansed
14. led 2017

@kulihrasekzeleny já netvrdím, že jste si to vymyslela 😉 Ale že to je blbost, co ta doktorka řekla. Vykrvácet můžete i bez injekcí Clexane. Porodila jsem dvě děti s injekcemi a pokaždé jsem měla minimální krevní ztrátu. Určitě bych se být vámi obrátila i na jinou doktorku, protože tohle je fakt divný. Já chodila k docentu Dulíčkovi v HK, je to velká kapacita ohledně tromboz apod. a nikdy mi nic takové neřekl, ani nenaznačil.... Samozřejmě, že u porodu se může stát cokoli, ale svádět to na injekce je fakt nesmysl. Sama jste to napsala správně, nemůžete tušit, kdy začnete rodit. Prostě si dejte injekci, jak jste zvyklá, když začnete rodit, na příjmu to nahlašte. Ale nedomnívám se, že to bude nějaká komplikace 😉 hlavně se nestresujte, není to třeba 🙂

bendys
14. led 2017

ja si rano v 8 pichla a po 14 hodine porodila... jinak me dr. rekla jen ze tomam oznamit a pouze pry neni mozne aplikovat epidural 12 hodin po clexane nebo fraxiparine, protoze by mohlo dojit k zvetsenemu krvaceni v oblasti michy...

kulihrasekzeleny
autor
14. led 2017

Dekuji moc za informace a odpovedi🙂 Zdalo se mi, ze me doktorka jen zbytecne strasi!

savlupa
14. led 2017

Ja jsem tez porodila dve deti s tim, ze jsem si pichala Clexane. Poprve jsem nevedela, jestli mi nepraskla voda, protoze to odtekalo hrozne pomalu, tak jsem jela na kontrolu, abych vedela, jestli si pichnout. Ten den jsem si pichala asi s petihodinovym zpozdenim, kdyz zkonstatovali, ze voda to neni. No a v noci mi zacaly kontrakce, maly se narodil akorat par minut pred tim, co jsem si mela pichnout a po porodu to davaji myslim 3 hodiny. U druheho zacaly kontrakce v pul pate rano, takze jsem si v 8 proste nepichla a dostala to zase az po porodu. Kdyz si pichnete a zacne to, tak to nahlasite a oni maji i prostredky, jak Vas protiredit, kdyz ma treba nekdo spatnou srazlivost nebo je prave naredeny. Takze se urcite nebojte a teste na miminko.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru