Infuze Solumedrol 250 mg v těhotenství. Máte zkušenost?

lucieteresia
25. únor 2022

Dobrý den maminky, mám opakovaný zánět v levém oku.
Naposledy jsem měla infuze v lednu 2021.
Teď bohužel nastalo zhoršení. Jsem 30+3 těhotná, a momentálně jsem v nemocnici na infuzi. (Solumedrol 250mg)
Zatím mám jen tuto dávku jednou za den. Zítra jdu na kontrolu a pokud tam nebude zlepšení, zvýší to na 500mg.
Pokud tam zlepšení bude, budu mít jednou denně Solumedrol 250mg až do úterý 1.3.
Dnes mi dali první infuzi.
Potom, až by jsem šla toho 1.3. domů, by jsem musela přejít na tablety a mít u gynekologa kontrolu co 2 týdny.
Bojím se o miminko, aby se mrňouskovi něco nestalo. Jaké s tím máte zkušenosti vy ostatní maminky?

aarriel
25. únor 2022

Proc ti davaji Solu-medrol? Ja mam RS a na zacatku tehu jsem mela ataku, cele tehotenstvi jsem brala Medrol, prvni mesic 100 mg denne a pak pul roku 50 mg denne. Taky jsem mela strach, ale vse v pohode. Chodila jsem na castejsi kontroly. Jinak dceri je ted 7 let a je uplne normalni a zdrava, tuk tuk 😉 tak snad jsem te trochu uklidnila 😉

lucieteresia
autor
25. únor 2022

@aarriel Hodně jste mi pomohla, děkuji. No do infuze dostávám Solumedrol, a domů v tabletách by jsem dostala Medrol.

lucieteresia
autor
25. únor 2022

@aarriel A ještě jsem se vás chtěla zeptat, měla jste normální porod, nebo císaře? U mě se zatím neví, řeknou mi to v úterý při propuštění.

aarriel
25. únor 2022

@lucieteresia Normalni, pry cisar je pro telo vetsi zaprah. Navic ja odmitla epidural, po blby zkusenosti z lumbalky, takze bych musela do celkovy narkozy. Kazdopadne muj gynekolog byl super, ja se rychle otevirala, takze to byla rychlovka. Kazdopadne do me rval oxytocin a sestra mi skakala na brise, ale jsem jim za to vdecna, za hodinu a pul bylo po vsem a me to moc nevysililo. Po bondingu me dali infuzi Kioviku, tu jsem si privezla sebou k porodu z MS centra. A pak cele kojeni jsem byla na medrolu nez jsem se vratila k injekcim a kojeni se muselo ukoncit. Jak rikam, dcera je zdrava a zadny postih z toho nema a ja vse prezila v poradku a mela jsem jen tu jednu ataku na zacatku tehu, asi jak jsem vysadila injekce a telo najednou bylo bez...

lucieteresia
autor
25. únor 2022

@aarriel Tak to jste šikovná, že jste takto vše zvládla. Uvidíme co u mě vymyslí no🤷🏼‍♀️

aarriel
25. únor 2022

@lucieteresia ja ne, mela jsem kolem sebe sikovne lidi, kterym jsem duverovala. Jak muj gynekolog, ktery me rodil, tak porodni asistentka i neurolog, byli skvely. Manzel me take podporoval. Ja se hodila do pohody a proste to vsechno v pohode bylo. Preji ti, abys to vsechno zvladla a bez strarosti se mohla radovat z miminka 😘

lentilkah
25. únor 2022

Nepises presne o jaky zanet se jedna, ale me zanet dohovky resili injekcema kortikosteroidu primo do oka. To u tebe mozne neni?

lucieteresia
autor
26. únor 2022

@lentilkah Úplně původně to byla retrobulbární neuritida, ta se mi projevila z již prodělané boreliózy.
Teď mám opakovaný oční zánět, ale boreliozu už nemám. Mám kapky Nevanac 3x denně a Dexamethasone 6x denně. K tomu mám zatím 1x denně 250mg infuze Solumedrolu. Tu mám od včerejška. Pokud to zabere, tak by jsem šla v úterý domů s tím, že by mě dali na tabletky. Ale to už se potom musí domluvit s gynekologama atd. jaké dávky těch léků by jsem mohla, a na jak dlouhou dobu.

lucieteresia
autor
26. únor 2022

@lucieteresia k tomu tam mám srůsty zorničky s pozadím (s tím co je za zorničkou) a to jsem před rokem neměla kulatou zorničku, ale měla jsem čtvereček. Teď za tu dobu se to už trochu upravilo, ale srůsty tam pořad jsou.

lucieteresia
autor
26. únor 2022

@aarriel Děkuji vám moc za vaši podporu, hned se cítím líp a mám menší obavy. Ještě jednou děkujeme i s mrňouskem.

lentilkah
26. únor 2022

@lucieteresia Pekne si uzivas 😔 Ja si s ocima taky dost vytrpela, nastesti je od porodu syna klid. Kdyz bylo nejhur, nasadili prave ty injekce. Tak se drz a at lecba zabira.

lucieteresia
autor
26. únor 2022

@lentilkah A miminko bylo v pořádku? Já mám právě strach, aby to drobečkovi nějak neublížilo, i když říkali, že tyto jednorázové infuze nevadí. Pořád mám prostě ten pocit strachu.

lucieteresia
autor
26. únor 2022

@lentilkah
Prý se akorát budou potom muset domluvit až mě pustí domů na těch tabletkách. Tam by jsem měla chodit i s miminkem častěji na kontroly.

lentilkah
26. únor 2022

@lucieteresia Ano, syn je v poradku. Lekari vi co delaji a pomoc ti musi. Vse bude dobre, neboj 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru