Hypotyreóza ve 3. trimestru

bonavoxa
4. říj 2017

Ahoj, je tu prosím nějaká maminka, které zjistili sníženou funkci štítné žlázy až v těhotenství? V prvním trimestru jsem měla biochemii v pořádku, teď vysoké TSH. Endokrinolog mi nasadí určitě nějakou léčbu. Jsem celkem v šoku, protože zrovna tohle těhotenství jím dost zdravě, i mořské řasy, ryby,..Byli jsme i u moře. Jak dále pokračovalo těhotenství a jestli se to upravilo po porodu? Děkuji! 🙂

z_kopretinka
4. říj 2017

@bonavoxa ja tedy mam hypo uz cca 18 let. Pokud bylo na zacatku vse ok, tak bud v klidu. Nasadi ti tabletky s hormony, aby je telo doplnilo. Tehu je narocne a tamava to s hormony. Cekam druhe a u obou mi museli uz na zacatku zvysit davku. Pojud jsi nemela problemy pred tak je sance ze po kojeni se to upravi. Stravou to neovlivnis. Max prisun jodu, ale ne zvyseni funkce stitky a produkce hormonu.

sheala
5. říj 2017

je úplně normální, že se štítná žláza během těhotenství rozhodí; mají na to vliv hlavně hormony, stravovací návyky zdaleka ne tolik. Já štítnou žlázu vůbec nemám a nikdy jsem neměla, dá se to ale v pohodě kompenzovat hormony. V Tvém případě by se to po porodu mělo vrátit do normálu 🙂

mikiva
5. říj 2017

Ja byla x let bez medikace a az par mesicu po porodu se projevila snizena funkce stitne zlazy. Ze pry kojeni je taky zatez 🙂
Hlavni je chodit na kontroly, at si nas hlidaji 🙂

bonavoxa
autor
6. říj 2017

@z_kopretinka
@sheala
@mikiva
Díky moc, holky. Spíš než nějaký nekomfort pro mě samotnou, mě vyděsilo, jaké to má dopady na plod. Mám už doma pětiletou holčičku s PAS, narodila se dřív, tak jsem si malovala tohle těhotenství, že bude bez problémů.
Nějaké sledování dlouhodoběji mi jen prospěje, třeba se konečně podaří ukočírovat moje váhové výkyvy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru