Hemoroidy již před těhotenstvím, nyní velke krvácení

alenape
25. říj 2015

Ahoj holky, mam obrovský dotaz, mela jste to některá? Již před otěhotněním jsem mela velike (vylezle) hemoroidy. Používala jsem dubovou kuru, nasledne jsem pouzivala Hemostop (jak leky, tak gel) ... moc to nezabiralo, ale nekrvacela jsem. Otehotnela jsem a bylo mi řečeno, že v těhotenství by se léčit nemeli, ale až po porodu. Dostala jsem Detralex na posílení žilních stěn, což mi samozřejmě také nepomohlo. Kolem 20 tt jsem po tuhe stolici mela krev a ne málo. Pote mi tekla krev i pri močení. Lékař mi sdělil, že je to normální. V těhotenství tlačí děloha na zily a staci menší poranění. Krev prý musí vytéct. Dostala jsem mast Factu po pěti dnech krácení to přešlo. Nyní jsem ve 32tt stolice nijak tuha nebyla a stejne jsem mela krev i se srazeninou. Od Te doby samozřejmě (zatím dva dny) opet krev i při močení. (Celou dobu od posledniho krvaceni mazu denne Factu masti) Mam strach z porodu, jelikož v porodnici to zatím moc ne resili a ja četla, že bych si v tomto případe mohla vytlačit střeva. .. nemá s tim někdo zkušenost? Děkuji moc za rady a porady

evulinkab
26. říj 2015

@alenape Zkušenost nemám, nicmene bych to určite chtela řešit-at už s gynekologem, svým porodnikem nebo praktickým lekařem...Pri porodu si hemeroidy vytlaci vetsina z nás, ale pokud ty máš už ted tak velké problémy, jiste by se ti to mnohonásobně zhoršilo...vubec si popravde nedokážu predstavit porod s takovými problémy...Nevim, s jakým doktorem to řešíš, ale zašla bych asi za praktickým lekařem at te odešle na nejaké specializované pracovište a tam se na tebe podivaji a posoudi.....

burningbea
26. říj 2015

presne tak, to uz muze byt na cisare...ja takove problemy nemela a vytlacila jsem si konecnik tak, ze jsem slusne vyrizena asi do konce zivota☹

kytka12
26. říj 2015

Nevím, jestli to je indikace k císařskému řezu, ale určitě bych to řešila s lékaři - obvoďák, gynekolog, gastroenterolog nebo proktolog.

alenape
autor
26. říj 2015

Ja to právě resila... prakticky lékař mi k tomu nic neřekl, jen to, že at to resim až po porodu, moje gynekolozka, že také až po porodu a ať zkouším ty masti a Detralex, který nezabral. A vedlejší pan gynekolog u kterého jsem byla na ultrazvuk mi div ne vynadal, že je jasne, že se mi to takto zhorší když jsem je mela už předtím a ze jsem přece tehotna, takže na to tlačí děloha. A řekl cituji: ''co by jste chtěla jste tehotna, to je normální, nechte krev vytéct, klidne si ji ve vaně ještě vymackejte a namazte. .. (tim Factu ) po pár dnech to přejde. ... 😖 ☹

alenape
autor
26. říj 2015

Každopádně holky děkuji

barakara
26. říj 2015

@alenape Mela by si to resit se svym gynekologem a pokud ti rekl to, co popisujes, tak bych ho vymenila. Muzes z toho mit velike problemy po porodu. Jestli to ted mas takove, tak po porodu to bude 10x horsi! Fakt to res a ne mastickama z reklam, ty nepomahaji.
Jdi za odbornikem, nech si od gynekologa nebo praktickeho dat doporuceni.
Mam take zkusenost, bohuzel i tu poporodni. Nemohla jsem chodit/sedet nic strasna bolest....porod je proti tomu prd. Nakonec zjistili, ze to fistura, teda natrzeny konecnik a chozenim na velkou se to porad trhalo 😒 no peklo na zemi.....dostala jsem atb, ale nesmelo se s tim zase kojit, nakonec to preslo samo....ale ten pulrok po porodu to trvalo.
Ted zvazuju operaci, aby mi odstranili tu kuzi, ale asi az po druhem porodu (jestli bude), protoze se to urcite zase vrati.
Fakt bych mozna zvazila toho CS jestli to mas takto spatne, at se netrapis.

alenape
autor
26. říj 2015

@barakara moc děkuji, zkusím ještě někam zajít. .. najdu si nějakou tu kliniku přímo skrz hemoroidy a uvidím, co mi řeknou tam ... Chtěla bych rodit normalne, ale když mi řeknou, že až po porodu, tak si budu muset stát za císařem. .. každopádně opravdu děkuju

barakara
26. říj 2015

@alenape No ono je to neprijemny o tom mluvit....ale ta bolest je hrozna ☹ Treba budes pak moct rodit prirozenou cestou a pak se to bude resit operaci.
Drzim moc palce at to prejde. Zkus hermankovy obklady 😀 😀

evulinkab
26. říj 2015

@alenape JInak moje kamaradka s tim mela také velké problémy(tedy až po porodu-krváceni i ppri moceni, bolesti..), sla k odbornikovi a musela na operaci, protože masticky by v jejim pripade už nepomohly...

alenape
autor
26. říj 2015

@evulinkab jo presne tak to mám. .. Akorát tedy to začalo takto ve velkém až ted, co jsem tehotna. Další věc je, že když jsem hledala odborníka, alespoň ted přes internet, tak jsem zjistila, že to není zrovna levna záležitost :( A moji lékaři s tim evidentne nic nedělají. . Zkusím to probrat ještě jednou s gynekolozkou. To je jedina osoba, ktera se alespoň trochu snaží. .. moc děkuji za informaci 🙂

nariel
27. říj 2015

@alenape Jen informativně- dle článku na googlu, tyto hemeroidy, již vyhřezlé nevyléčíte mastičkami, jen zlehčíte příznaky. Již vyhřezlé se vám zpět nevrátí, je to jen operativně. Je to již vysoký stupeň. Bohužel řeší se až po porodu. Navíc v podobných diskuzí je spousta lidiček, kterí byly na operaci a stejně se jim to vrátilo. Někomu zase ne. Musí se dodržovat i životní styl a nezatěžovat konečník.
Přeji vám ať najdete někoho kdo vám opravdu poradí, s tímto přístupem mi připadá že to berou skoro jako nějaké nachlazení. Ale ať si s tím zkusí žít! Hodně zdaru a snadný porod bez následků.

naomi6
27. říj 2015

@alenape Ahoj, já jsem měla také hemoroidy už i v těhotenství, nic příjemného to nebylo, vždy jsem se snažila to léčit sama bez lékaře. Hlídala jsem si jídelníček a dávala si lněné semínko, to pomáhá, pila jsem kefír, jedla švestky. Případně jsem si mazala vylezlé bouličky mastičkou factu, ale ta moc nepomáhala. Rodila jsem 2x přirozeně. Po porodu jsem pak pila lactulosu, ta mi hodně pomáhala, nebo jsem si musela dávat čípky. Jako neříkám, že to bylo úplně bez problémů, bolelo mě to dost, ale nemyslím si, že by to byl hned důvod k císaři. Zkus se na to poptat gynekologa. Držím moc moc palce.

naomi6
27. říj 2015

@alenape Ještě mě napadá, že je dobré cvičit a posilovat pánevní dno. Chodila jsem na těhotenskou jogu a to mi hodně pomáhala celkově - psychicky i fyzicky. Do operace bych nešla, není to záruka, že ti to pomůže. Nejdůležitější je pravidelná stolice a prostě se hýbat, cvičit, posilovat to tam dole 😉. HOdně štěstí všem.

barakara
27. říj 2015

@naomi6 Ty susene svestky byla moje spasa 🙂 A cipky mi take pomahaly.
Ja cvicila jogu a chodila plavat cele tehotenstvi i pred tim a nevim jestli to pomohlo. Proste ten porod to fakt hooodne zhorsi a o to jde a u tech hemeroidu to muze byt nevrtane a operace nevyhnutelna. Jde o to jak moc to je spatne.

eanie
27. říj 2015

@alenape po kazdej velkej potrebe pouzi detsky neparfemovany obrusok. Nezostanu tam ziadne casti ktore drazdia konecnik a rychlejsie sa zahoji. Ak mas velke problemy s hemeroidmi, tak toto ti pomoze. Mne vdaka obruskom skoncili problemy 🙂

alenape
autor
27. říj 2015

@nariel ano máte pravdu, vim o tom, že se musí držet životní styl. U me to vypadá spíš dedicne a pokud ne, tak leda z malého příjmu tekutin. Ani stolici nemam nijak tuhou, na toaletě nevysedavam a muj jídelníček je převážně zelenina, ovoce, bile jogurty a lusteniny... tim, že se to resi až po porodu jsem právě už slyšela a Děkuji za potvrzeni :(. Děkuji mockrát za povzbuzení, snad někoho co nejdříve najdu, máte pravdu i mne to zdravotnictví zaráží. Všude se píše, že se mají hemeroidy resit hned jak se objevi. Resim to už několik let a presne mi přijde, že to berou jako nachlazení, kolikrát už jsem od doktorů slyšela. .. Vy s tim naděláte, hemoroidy má dnes kde kdo.. bohužel ani ja jsem nečekala, že se mi to rozjede až takto i když na to tedy od začátku těhotenství upozorňuji každého lékaře. .. Ještě jednou moc dekuji

alenape
autor
27. říj 2015

@naomi6 ja jsem nikdy nebyla pro císaře. .. ale od Te doby, co podruhé krvácím i při močení, tak mam strach... ale trošku jste mne povzbudila. .. 🙂

alenape
autor
27. říj 2015

@eanie ubrousky používám stále a po Velké, když jsem doma tak se vzdy sprchuji a bohužel ani to nepomáhá. :( Ted se to takto určitě zhoršilo kvůli rostoucí děloze a zvětšování váhy miminka... tlačí mi to na střeva a zily... ale i tak moc děkuji za zkušenost

alenape
autor
27. říj 2015

@barakara určitě záleží i jake kdo má tělo a jak je to tělo uzpůsobeno, myslím hlavně na porod... ale pohyb je určitě dobra věc 🙂 tak uvidíme jak dopadnu.... Děkuji moc všem

janaturk
27. říj 2015

Rodila jsem dvakrát a po druhém dítěti mě bolelo i sedět, chodit. Měla jsem hemeroidy i před tehu. Jako porad je na hemeroidy pěkná darda. Nenechte se odradit. Řekněte u obvodaka,at vám napíše doporučení na speciální vyšetření a posouzení. Je to váš zadek, ne jeho. A hemeroidy umí pěkně znepříjemnit život. Držte se!

naomi6
27. říj 2015

@barakara Jojo, to je pravda. Já mám právě známou, která na operaci byla, docela si s tím užila své. Nejen nervy, ale stálo to i dost peněz, jezdila na nějaké specializované centrum. A výsledek byl bohužel ten, že se jí to stejně pak vrátilo. Začala posilovat pánevní dno a hodně cvičit a nakonec si pomohla sama. Je to těžké takhle odhadnout. Já bych spíš zkusila první porod přirozeně a pak bych viděla, jak na tom budu. Každopádně také záleží na tom, co řekne doktor, co doporučí.

karlanovjdldk
12. led 2019

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak vám nakonec dopadl porod? Jsem teď v podobné situaci a také si nedokážu představit přirozený porod s tím to problémem..

alenape
autor
12. led 2019

@karlanovjdldk Dobrý den, úplně v pořádku...mám je pořád a už mám za sebou druhý porod od té doby a dobrý. U druhého těhu jsem dokonce ani nekrvácela... a až teď dokojím, tak se musím objednat na chirurgii na odstranění...

karlanovjdldk
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru