Hematom v těhotenství. Jak to dopadlo?

misaa56
10. únor 2022

Hezký den, včera jsem byla poprvé na ultrazvuku, podle ms 5+6tt podle uz 4+5tt (to odpovídá ovulaci). Jenže pod gestačním váčkem mám hematom, mám z toho strach o mimi jsme se snažili docela dlouho a když už se to povedlo tak toto. Mám dodržovat klidový režim a při špinění brát Ascorutin.
Kdo jste měl taky hematom, jak to dopadlo?
A ještě by mě zajímalo jestli nevíte jak je to z cestováním?
Přítel chce jet v neděli na návštěvu k jeho rodičům je to asi 20km tak nevím jestli jet nebo ne? Mě to jako moc klidový režim nepřijde ale zase nechci aby si myslel že se na to vymlouvám, protože jinak tam moc jezdit nechci...

adepickova
10. únor 2022

@misaa56 nemůžu tu poradit jak s cestováním, ale hematon jsem měla když jsem byla v 8tt cca,brala jsem léky,a všechno dopadlo dobře 😊

misaa56
autor
10. únor 2022

@adepickova žádné léky mi nenapsala, že mi zatím hormony dávat nebude (pochopila jsem z toho že je to zatím zbytečné), jen ten Ascorutin ať mám kdyby náhodou.
Hematom má 6x3mm

adepickova
10. únor 2022

@misaa56 me Teda doktor hned napsal,rikal ze taky záleží jak daleko je hematon od plodů, že kdyby byl moc blízko a nedejbože praskl tak by ho to mohlo vzít sebou,ja ho naštěstí mela na druhé straně q po 3 týdnech na kontrole byl hematon pryč

misaa56
autor
10. únor 2022

@adepickova tak to nevím jak daleko je ale tak snad by mi něco napsala, kdyby to bylo vážné... Nakonec řekla že si myslí že to dopadne dobře, tak ji musím věřit

adepickova
10. únor 2022

@misaa56 přesně, ja to pak vypustila z hlavy, abych na to tolik nemyslela 😊

misaa56
autor
10. únor 2022

@adepickova věřím že za pár dní to bude lepší a nebudu na to tolik myslet 😊😊

carameels
10. únor 2022

Mně doktorka zjistila hematom v 8tt. Dva dny před svatbou. Měla jsem ho hned u plodu, velký. Takže poměrně velké riziko potratu. Nakonec vše dobře dopadlo. Ty dny před svatbou moc odpočívat nešlo, ale pak už jsem poctivě ležela. Ale také jsem měla léky. Teď už tu vedle mě leží téměř 10měsíční syn 🙂

misaa56
autor
10. únor 2022

@carameels Taky se budu snažit co nejvíc odpočívat, už máme 19m syna tak uvidím jak to s ním půjde. Přítel je zatím doma, takže než půjde zase do práce tak to bude nejspíš na něm.
Hlavně že vám to dobře dopadlo 🤍

adepickova
10. únor 2022

@misaa56 držím pěsti aby i tobě to dopadlo dobře 🍀😊

misaa56
autor
10. únor 2022

@adepickova Děkuji ☺️

siera1
10. únor 2022

Já osobně bych teď nikam necestovala. Taky jsem měla hematom a celkem velký, už nevím, jestli 8 nebo 10 tt a praskl mi. Podle všeho se mi udělal tím, že jsem na víkend byli u tchánovců, kteří bydlí asi 130 km a jen jsme přijeli domů, tak druhý den jsme jeli k našim, což je podobná vzdálenost. Naštěstí to dobře dopadlo. Píšeš, že je to jen 20 km, tak by to mohlo být v pohodě, ale zaručit ti to nikdo nemůže. Doktor mi říkal že jsou blbé ty otřesy v autě 🤷‍♀️

misaa56
autor
10. únor 2022

@siera1 no z těch otřesů právě mám strach. Díry jsou skoro všude 😔

kamce
10. únor 2022

Ja kdyz mela hematom u dcery (cca od 7tt), tak jsem pak krvacela cele tehotenstvi. Taky jsem si rikala, to nejde porad lezet, ale jakmile jsem zacala cokoliv delat, tak zase krev 🙄 ted uz ma ale skoro 6. let 😍Minule tehotenstvi jsem krvacela ze zacatku kvuli hematomu, pak to ustalo ale ve 21 tt jsem potratila 🙁 Proste kazdy clovek a kazde tehotenstvi je jine ! Pokud to vylozene neni nutne tam jet, tak bych byla doma. Na druhou stranu je to kousicek, takze pokud je moznost treba lezet tam, tak proc ne 😊

ellyem
10. únor 2022

Mně se udělal hematom kolem 19.tt, přišlo se na něj až na druhém screeningu. Byl uložen pod placentou, rozměry kolem 10 cm na všechny strany, bylo to hrozné, týden se čekalo, jestli se sraženina bude zvětšovat nebo ne, jestli se mimčo udrží nebo ne. Dopadlo to dobře, máme zdravého chlapečka 👶. Neboj, dopadne to dobře ❤️.

martulka88
10. únor 2022

Hematom jsem měla okolo 10tt.. nasazen ascorutin a utrogestan... trvalo 10týdnů, než se to dalo dohromady a já přestala špinit.. Klidový režim jsem také měla - doma jsem seděla a ležela. A na návštěvu rodiny jsem ale jela - moje rodiče mám 60km, mé doktory taky tak, takže já jsem prostě těch 120km musela jezdit. Takže je to jen na tobě a určitě to partnerovi normálně řekni, že se bojíš o miminko.

novacek21
10. únor 2022

@misaa56 taky jsem měla.hematom, taky Ascorutin a vše dopadlo dobře. Vždy je lepsit když je pod plodem, je menší šance že ho stáhne s sebou. Myslím, že to bude dobrý, s ascorutinem se pomalu vstřebá a pak plod nebo zárodek roste celkem rychle. Ale radši ten klid dodržuj, by sis pak vyčítala kdyby to nevyšlo.

lerim
10. únor 2022

Já jsem na začátku těhotenství upadla, začala jsem po nějaké době krvácet a na utz veliký hematom. Dostala jsem progesteron, měla dodržovat přísný klidový režim, ale s dvouletou dcerou se to tenkrát vůbec nedalo. A všechno dobře dopadlo 🙂

misaa56
autor
10. únor 2022

Všem děkuji za zkušenosti, docela mě to uklidnilo 😊 snažím se ležet ale máme 19m syna, takže se snažím odpočívat kdy jen to jde.🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru