Hematom 8.tt+0 a krvácení. Máte s tím zkušenost?

kysloberga
15. črc 2020

Ahoj holky,od nedele lezim v nemocnici se spinenim,uz vypadalo,ze se to lepsi,ale dnes rano jsem se vzbudila a krvacim. Na ultrazvuku mi nasli hematom,ale mimi je (zatim) vporadku,srdicko tluce. Tak musim lezet,beru Utrogestan a Ascorutin. A nezbyva nez cekat :( Mate s tim nektera zkusenost? Je sance,ze to bude dobre? To cekani je hrozne :(

pengli
15. črc 2020

@kysloberga Ahoj, já měla totéž - nevím tedy, v kterém přesně týdnu, ale taky takhle zkraje těhu. Do nemocnice jsem nakonec nešla, ale bylo to o fous, musela jsem hodně svoji Dr. přemlouvat a slíbit,že budu doma ležet a ani se nehnu. Ležela jsem, špinění ustalo a hematom zmizel. Trvalo to asi 14 dní. Takže klid, ležet, odpočívat, a bude to určitě ok.

ovin
15. črc 2020

@kysloberga Také se přidávám. Měla jsem na začátku těhotenství stejný problém, museli jsme kvůli tomu zrušit dovolenou a já ležela doma s Utrogestanem, šílenou únavou a nevolnostmi. Řekli mi, že je to 50/50 a dopadlo to dobře! Dceři je dnes už 5 let, ale na ty nervy na začátku nikdy nezapomenu. Přeji vám také hodně štěstí, šance je vždy...🍀

kysloberga
autor
15. črc 2020

@pengli Dekuji za info,snad to i me dobre dopadne :( A krvacela jste i nebo jen spinila? Ja se prave rano vzbudila a na vlozce uplne spoust 😔 Ale ted uz je to lepsi...

kysloberga
autor
15. črc 2020

@ovin Dekuji,snad mi to taky dobre dopadne. Jsou to hrozne nervy,uz jsem si i pobrecela :( A vy jste “jen” spinila nebo i krvacela?

pengli
15. črc 2020

@kysloberga i krvácela, dost mě to tenkrát vyděsilo. Ale to bylo jen jednorázově, pak už jen lehce, postupně špinění. Držím palce!

ovin
15. črc 2020

@kysloberga Já jsem jen špinila. Ale moje maminka když byla těhotná se mnou měla první tři měsíce normální měsíčky a vůbec nevěděla, že je těhotná. Takže pokud se váš prcek drží a srdíčko bije, věřím, že to bude dobré. Hlavu vzhůru, ať to dobře dopadne!

lucifux
15. črc 2020

Taky mám zkušenost, ale já ten boj prohrála i po měsíci hospitalizace abych byla na očích jsem ve 13tt potratila ve špitále na posteli.

lucifux
15. črc 2020

Taky mám zkušenost, ale já ten boj prohrála i po měsíci hospitalizace abych byla na očích jsem ve 13tt potratila ve špitále na posteli.

kysloberga
autor
15. črc 2020

@pengli Dekuji 🙂

kysloberga
autor
15. črc 2020

@ovin Dekuji za podporu 🙂

kysloberga
autor
15. črc 2020

@lucifux Tak to me moc mrzi :( Ja doufam,ze to prekoname...

verionka
15. črc 2020

Také jsem měla v prvním těhotenství hematom, poprvé v sedmém týdnu a pak se to opakovalo kolem 20. tt a teď už mi doma běhá tříletý zdravý kluk. Držím palce!

kysloberga
autor
15. črc 2020

@verionka A krvacela jste? Kezby to takto dopadlo i u me...

verionka
15. črc 2020

@kysloberga Prvně jen spineni, ale pak jak se ten hematom odplavoval pryč, tak to bylo silnější. Už si to moc nepamatuju, přeci jen jsou to už 4 roky, ale jako slabší krvácení bych to asi označila. Záleží asi, jak je ten hematom velký, kolik krve obsahuje...

zavodnice
15. črc 2020

Měla jsem hematom od začátku, krvácela jsem ještě, než jsem se dostala na první prohlídku v tom 8tt. Takže jsem od toho nic nečekala, ale drželo se to, měla jsem udržovat klid, brala jsem ascorutin a doufala. Hematom sice nezmizel, ale časem ho plod přerostl a přestal ho ohrožovat. Takže nic není ztraceno a chce to myslet pozitivně.

kysloberga
autor
15. črc 2020

@verionka Jasne,chapu. I tak moc dekuji 🙂

kysloberga
autor
15. črc 2020

@zavodnice Dekuji,snazim se myslet pozitivne,ale moc mi to nejde :( To cekani je hrozne :(

markyska82
15. črc 2020

@kysloberga Já měla hemato malý,špinila jsem,v práci 2 x krvácela méně. Pak byl týden klid a pak šílené krvácení,lila jsem až na podlahu,pode mnou kaluž - miminko to ustálo,byla jsem 11tt. Dnes už mu je 20 měsíců, Chce to klid,askorutin,šťávu z citronu pít každý den. Po tom velkém krvácení jsem ještě špiunila min.14 dní (jak odcházela stará krev)

kysloberga
autor
15. črc 2020

@markyska82 Ze mne rano vyslo hodne hnede krve,jasne cervena zatim ne :( A ted jak jsem byla na wc a utrela se,tak na papire kus cerne srazeniny :( Ale bricho me neboli,nic,citim se moc dobre... Strasne bych chtela domu,ale revers podepisovat nechci,abych si to pak nevycitala :(

miskamed
Autor odpověď smazal
Zobraz
zavodnice
15. črc 2020

Já jsem měla krev jasně červenou. Dokud bylo špinění, říkala jsem si, že to může být normální. Ale jak se objevila červená, pěkně jsem to ořvala. Pak jsem se hrozně divila, když mi doktor řekl, že to tam stále je a je tam srdíčko 🙂. Pak se mi ještě jednou objevila červená, zase jsem to ořvala, ale je to bojovníček.

jitulka87
15. črc 2020

Sestra asi v 16tt (uz si presne nepamatuju) jasne cervena krev jak kdyz pusti kohoutek...a uz ji tu lita 11m syn 😊 lezela v nemo asi 3 tydny a pak jeste mesic doma

kysloberga
autor
15. črc 2020

@zavodnice Nezbyva mi nez doufat,ze mam taky bojovnika 🙂 A treba to tak bude 🙂

kysloberga
autor
15. črc 2020

@jitulka87 Ono asi po tom 1.trimestru uz to neni rizikove... Uvidime,jak to dopadne u me. Ja porad doufam v dobry konec!

jitulka87
15. črc 2020

@kysloberga tehdy rekli, ze musi pocitat se vsim. Mela hodne veliky hematom...

kysloberga
autor
15. črc 2020

@jitulka87 Tak hlavne,ze to dobre dopadlo 🙂 Treba budu mit taky takove stesti.

brausa
15. črc 2020

Ahoj, ja mela hematom drama hned na zacatku, asi v 8tt, pri mobilizaci zad jednoho 100kg profi hokejisty jsem zacala neuveritelne krvacet, uplny texasky masakr, na wc ze mne sly i cele velke srazeniny, pamatuju si jak jsem v tom hledala “miminko”. Jela jsem hned cela ubrecena do nemocnice, napred teda do uplne spatne, protoze jsem byla cerstve pristehovana, spatne jsem si vygooglila ze i tam je gyneko pohotovost. Tak odtud mne dost necitelne ubulenou a s proteklou vlozkou vyhodili. Tak jsem jeka do druhe nemocnice, kdyz jsem se tam po hodine dostala a nez jsem prisla na radu, tak uz jsem sois jen spinila. Nicmene po UTZ mi rekli, ze jsem potratila (taky ne uplne profesionalne/citlive a to jsem zdravotnice, zadna cita). Doma jsme dva dny truchlili, porad mi bylo zle, tak mne pritel nalozil a odvezl na pres hranice do Uh.Hradiste. Tam bez toho aby doktorka neco rekla byl na obrazovce krasne videt plod s bijicim srdickem. Tenkrat jsem se uplne sesypala, ptz kdyz jsem po prvnim vysetreni uz nekrvacela a ve zprave pritom byly veci jako “patrne hydroskopicke zbytky plodoveho vejde”, zacala jsem vysilovat, ze budu muset na kyretaz, zacala studovat zkusenosti maminek se zamlklym tehotenstvim a zkouset vsechny mozne babske rady, abych se “vycistila”. Takze moje prvni myslenka nebyla radost, ale hruza z toho, ze jsem mrnousovi ublizila. Nicmene hematom tam byl porad, nastesti pod miminkem, takze kdyby se rozkrvacel, tak lepsi sance, ze zo ustoji. Postupne ho plod prerostl s prestal to byt problem.
Nicmene v 16tt, kdyz mi konecne trochu otrnulo, mi kompletne odtekla plodova voda.

kysloberga
autor
15. črc 2020

@brausa Tak to me mrzi,ze to melo nakonec spatny konec :( Ja porad doufam,ze to mrnousek zvladne a udrzi se...

brausa
15. črc 2020

@kysloberga Jeste se drzi ;) dnes jsme 24tt+4 a lezime na rizikovem u Apolinare. Navzdory vsem spatnym prognozam to mala nevzdava, samozrejme pocitame s hodne predcasnym porodem, ale tohle je co se tyka hodne nezralych miminek nejlepsi misto, kde muzem byt, tak doufame.
Ten nas problem dost mozna s tim hematomem nesouvisi a hematom samotny mala zvladla, takze tim jsem chtela povzbudit. S hematomem ma zkusenost i spousta maminek v okoli a u vsech to pokud vim dopadlo zrovna dobre. Tak drzim palce!

kysloberga
autor
15. črc 2020

@brausa Omlouvam se,blbe jsem to pochopila. Tak to je super,ze mate takovou bojovnici 🙂 Tak drzim pesti,at to vse dobre dopadne a mala se drzi co nejdele 🙂 A dekuji za povzbuzeni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru