Dyshidroticky ekzém. Poradíte, prosím?

lilith_90s
24. dub 2024

Ahoj,
jdu si pro jakoukoli radu, uz jsem zoufala. Trpim nekolik let dyshidrotickym ekzemem. Posledni rok, dva se mi jej darilo zdrzet na uzde (dlane ciste, pouze nejaka obcasna loziska na chodidlech, ktere bylo celkem v pohode, dalo se to). Momentalne jsem 17tt a ekzem se mi rozjel opet na chodilech, dlanich a trpim na svedeni na holenich. Ekzem me svedi jak slak, nekdy to je vazne neunosne, ze mam co delat, abych si to nezacala drbat do krve. Ekzem se mi zhorsil v momente, kdy jsem byla kvuli tehotenstvi nucena vysadit Nestibil na alergie, ten mi na toto moc krasne pomahal a mohla jsem vzit i narazove pri nejake svedivr atace. Ekzem nemam v obykle podobe praskajicich puchyrku, popraskane a poskozene kuze. Puchyrky mam spise pod kuzi, takze to vypada tak, ze mam hrbolkate dlane/chodidla, voskove vyhlizejici kuzi a silene svedeni, ktere mi mnody neda spat. Od kozni jsem dostala krem na mykozu.
Pouzivam mydlo z nano stribra a barierovy REHA Lotion. Kosmetiku a drogerku pouzivam vyhradne takovou, krera neobsahuje zadne drazdive latky, na ktere jsem sensitivni. Jidelnicek mam beze zmeny (to znamena, ze stale nenim zadne drazdive potraviny, co to mohou zhorsit).
Prosim, vedeli byste mi pomoci nebo nejak poradit?
Dekuji a preji krasne dny ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru