Diabetes MODY 3, cukr mi klesá bez užití inzulínu

rezza
9. črc 2015

Ahoj holky,
od svých 16ti let se léčím s diabetem MODY 3... Do doby než jsme začali plánovat těhotenství jsem se léčila pouze prášky🙂 Než jsem otěhotněla byla jsem převedena na inzulin. Cukrovku mám dobře kompenzovanou. Inzulín si píchám podle potřeby a podle jídla🙂 Nyní jsem ve 14.tt a ze dne na den (nyní druhý den) jsem jakobych cukrovku neměla:O Jde o to, že například po ránu mám 3,9 (většinou mívám přes 4)... Po snídani jsem měla 6,9... Ale před obědem, aniž bych si k snídani pichla mám opět 4,... Pokud bych si píchla, bylo by mi určitě zle z nízké hodnoty. Samozřejmě hodnoty to jsou krásné, ale překvapuje mě jak je možné, ze mi samovolně cukr klesá bez užití inzulínu. Kdybych si ho nepíchla tak týden zpět tak před obědem mám 8 a výš. Máte někdo taky takovou zkušenost?🙂

denca1992
23. čer 2020

@rezza ahojky 🌹prosím o radu, též mám dlouhodobě cukrovku, přišly na to že to není 1.ani 2 typ, ale MODY přesně jako máš ty, akorát já měla od té doby dva diabetology a až ten druhý je víc důkladný anechal mě otestovat a vyšlo právě to MODY. Dlouhodobě jsem se snažila před otěhotněním srazit dlouhodobý cukr a tak nějak se podařilo a doktor mi povolil těhotenství. Jenže ve chvíli kdy jsem otěhotněla mi to najednou začalo lítat jako tobě. Občas se mi děje že to tělo až moc reaguje na inzulín a někdy jak kdyby neragovalo vůbec. Občas se mi stane, že mám hypoglykemie, teď jsem 19+4 a už to není tak časté, ale stejně si to Vždycky vyčítám. Tě malé v bříšku se vždycky omlouvám a každou hypoglykemii strachy o malou obrecim 😢chtěla jsem se zeptat, jak ti dopadlo těhotenství?litaly ti ty hodnoty taky dolů? A je miminko v pořádku? Moc děkuji za odpověď. 🌹🙏

rezza
autor
24. čer 2020

Ahoj🙂, mám doma čtyřletou zdravou cácorku🙂 Na začátku těhotenství, jsem měla hypošky celkem často, ale nikdy jsem úplně neodpadla, vždy jsme to s manželem zvládli 🙂 v půlce těhotenství se to srovnalo a ke konci jsem měla zase vyšší cukr.. Malá se narodila na termín, byla veliká, měla 4500g🙂 Ale vše bylo v pořádku 🙂 Zkus si ten inzulín korigovat podle curku, který máš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru