Cytologie 2./3. trimestr. Rizika?

spiny
27. únor 2020

Ahoj. Setkal jste se někdo s tím, že byla provedena cytologie takto pozdě? Jaké riziko to představuje? Do kdy nejpozději lze cytologii bezpečně provést? Máte někdo zkušenost s takto pozdní cytologií, která je provedena v rámci prevence (protože vyšel pravidelný roční termín)? Internetové hledání mi nedalo uspokojivé odpovědi, protože ve většině případů jsem se dočetla, že je prováděna kolem cca 10tt. Později již ne. Děkuji všem za odpovědi.

weuwerys
27. únor 2020

Mě gynekolog dělal cytologii teď v lednu a to jsem byla v 5.měsíci a o žádném riziku mi neříkal.

spiny
autor
27. únor 2020

@weuwerys Díky za odpověď. A komplikace po cytologii žádné? Bolesti, krvácení, změna na čípku,... cokoliv.

lenka_tom
27. únor 2020

@spiny mně jí dělal taky takhle hloupě, na konci 6. měsíce. Trochu jsem mu tam zkolabovala, ale nevím, jestli proto, že čípek mám teď citlivější, než kdy dřív nebo je to tím, že zrovna probíhalo ogtt - zkolabovala jsem totiž už asi hodinu před tím. Každopádně potom už bylo všechno v pořádku, žádné bolesti, krvácení ani špinění. Jestli mám změnu na čípku netuším, nechci si na zbytečně sahat dovnitř, abych si nezanesla nějakou pěknou infekci. Výsledky byly v pořádku.

gruyerre
27. únor 2020

@spiny ano, vyšla mi preventivní cytologie na cca 8.mesic. Bylo to stejné jako kdykoliv předtím, vůbec mě nenapadlo to nějak řešit a lámat si tím hlavu.

weuwerys
27. únor 2020

@spiny Nene, absolutně nic. Kromě toho, ze mi vyšel nález na čípku, ale to s trimestrem nema nic společného.

vaseli16
27. únor 2020

Doktor mi delal stery na prelomu 6/7 mesice myslim a vubec jsem se teda nad tim nijak nepozastavovala...

spiny
autor
27. únor 2020

Moc děkuji za odpovědi. Čeká mě také na přelomu 6/7. Měla jsem jen strach, zda to nemůže mít vliv na "chování" hrdla a zda to s sebou nenese nějaká rizika - infekce, reakce čípku - otevírání atd atd.

kaja2016
29. únor 2020

@spiny Ja si myslim, ze cytologie je jen ster z cipku a ten by ti mel doktor vysetrovat v tehotenstvi dotykem pravidelne, takze selskym rozumem rizika zadna.

smyca
2. bře 2020

Já jsem po cytologii lehce špinila asi den, dva. Předem mě na to upozornila doktorka. Vyšetření bylo citlivější než mimo těhotenství, ale šlo to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru