Cysta v 6+0 tt. Měl někdo podobně a bylo vše v pořádku?

livianapuntik
25. led 2021

Ahojky maminky,dnes jsem byla u svého gyndaře pro potvrzení těhotenství ultrazvukem.Kromě gestačního váčku ultrazvuk ukázal i cystu. Pan doktor mi dal utrogestan na podporu těhotenství a za týden mě pozval na kontrolu.Ptala jsem se ho,jestli cysta může negativně ovlivnit vývoj ranného těhotenství.Pan doktor mi řekl,že tento typ cysty mívá hodně maminek na začátku těhotenství.A většinou prý samy během pár týdnů zmizí,měla jste to některá také tak a bylo mimo v pořádku? Děkuji za Vaše řádky.Liv

priefi
25. led 2021

@livianapuntik a říkal cysta, anebo hematom? Podle popisu to vypadá na hematom. Já ho měla, slíbila jsem, dostala jsem Ascorutin a gynprodil. Dítko je v pořádku a má svá roky

misak48
25. led 2021

Měla jsem cystu na vaječníku v prvním těhotenství. Dr říkal, že je to běžné, že se utvoří v místě uvolněného vajíčka. Nedostala jsem nic a na další kontrole už tam nebyla 😉

livianapuntik
autor
26. led 2021

@priefi říkal cysta, ale prý by měla zmizet,ujišťovala jsem se několikrát.u dcerky které jsou teď 4 roky jsem měla potíže s krvácením až do počátku pátého měsíce a narodila se v termínu a zdravá jako řípa.52 cm,3560g,tak doufám i teď bude vše Oki👍

livianapuntik
autor
26. led 2021

@misak48 ahojky☺️mooc děkuji za odpověď,hned se cítím.klidneji,uvidím za týden.mohu Ti pak napsat?

lachtanice86
26. led 2021

Mel jsem a ještě mam, doktor mi ani nic nedal, je to bud a nebo. Aktuálně jsem v 15tt a vse ok

livianapuntik
autor
26. led 2021

@lachtanice86 tak držím palečky ať je i nadále vše v pořádku👍

somalicats
26. led 2021

Jo, mne se cysta udelala ted u posledniho tehotenstvi, dorostla az na prumer 18 cm a museli me nakonec kvuli tomu akutne operovat ve 22. tydnu. MUDr. v Podoli rikal, ze pokud cysta zustane, mela by se do 16.tt vyndat, jinak muze delat problem - jako ho udelala u me (byl to akutni stav).

lucifux
26. led 2021

@livianapuntik také jsem měla cystu na počátku těhotenství, dr. říkal že sama zmizí. Hlídala jsem se jako pes, protože jsem v minulosti prodělala 3 samovolné potraty. Na další kontrole po cystě ani známky.

sebinka123
26. led 2021

Mela jsem velkou cystu ted v posledním těhu. Ta mela v průměru 8cm. Pak ještě chvíli rostla. Bylo to buď a nebo. Mela jsem doporuceny klid a nedělat hlavně rotační pohyby a netahat nic těžkého. Časem se sama vstrebala, jak miminko rostlo. A nakonec se narodila zdravá holčička. A ještě takivy můj postřeh. Dokud byla cysta, tak nebyly nevolnosti, a jak se vstrebala, tak to začalo. Hodně úspěchů a šťastný konec těhotenství 🍀🍀🍀

misak48
26. led 2021

@livianapuntik určitě 🙂 moc držím palce 🙂

luhana
26. led 2021

@livianapuntik Ja mela cystu i hematom. Tri mesice jsem zavadela utrogestan a ted jsem ve 32tt. Cystu mam stale (uz roky) a hematom ditko nakonec prerostlo 😉 Urcite to bude dobre 👍

livianapuntik
autor
26. led 2021

@sebinka123 ahojky,tak to já jsem v předcházejících dvou tehu tu a tam měla jen nevolnosti typu,že mi něco nevonělo ale žaludek to vždy ustál.ted mi vadí když se vaří koštáloviny a vepřové s rýží,takže dobre v tomto ohledu👍

livianapuntik
autor
26. led 2021

@somalicats a už jsi v pořádku Ty i miminko?

livianapuntik
autor
26. led 2021

@lucifux ahojky a za jak dlouho od zjištění ti cysta zmizla? Také doufám,že ta moje brzy zmizne

somalicats
26. led 2021

@livianapuntik Vcera me pustili z nemocnice, davam se do kupy. Mimi je ok, ja zatim tak uplne ne, nejsem schopna delat nic, ani o deti se nepostaram, vse musi manzel. Blby je, ze se na tu cystu neprislo driv, ze tam zustala, protoze to odstraneni mohlo byt v nizsim stupni tehotenstvi jednodussi.

adenka84
26. led 2021

@livianapuntik Též jsem měla hematom ne cystu a sám se během pár dní vstřebal. Ležela jsem tehdy v nemocnici, ale ne díky hematomu. Při příjmu tam byl a po pěti dnech kdy mi propouštěli už tam nebyl. Sám se během pár dní vstřebal. Držím palce.

lucifux
26. led 2021

@livianapuntik no měla jsem kontrolu po 14 ti dnech. Za těch 14 dní už tam nebyla a myslím že říkal že je 7 cm v průměru.

livianapuntik
autor
26. led 2021

@adenka84 děkuji😘

livianapuntik
autor
26. led 2021

@somalicats tak mooc držím palečky a je brzy lépe👍👍🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru