Co na kašel v prvním trimestru?

ronja55
26. bře 2023

Hezký den, jsme v 12 týdnu a od pátku mě trápí šílený kašel. Je vlhký, vykašlávám žluté hleny a bolí mě na průduškách. Mám ještě rýmu a zvýšenou teplotu 37,5.
Co si můžu na ten kašel vzít? Už je to fakt otravné a nemůžu ani spát.

petramana
26. bře 2023

@ronja55 acc rozpustne tablety jsem mohla, do nosu vibrocil, nakonec jsem dostala atb amoksiklav a byl klid

lehe
26. bře 2023

@ronja55 může se stop kašel a nebo mi docela pomáhala Vincentka na odkaslani. Ale záleží, když už tě bolí na průduškách, jestli by to stačilo, jestli by radši neměl poslechnout doktor..

palja
26. bře 2023

@ronja55 já jsem brala buď bronchipret, ten rozpouští hleny nebo stopkasel. Ale jak je psáno výše, podle toho co popisuješ, tak by tě měl vidět dr, jestli už nepotřebuješ ATB, teď jsou ty bakteriální bronchitidy docela časté.

ronja55
autor
26. bře 2023

Holky díky. Asi budu muset jít fakt k doktorovi. Byla jsem dnes asi půl hodiny venku a vůbec jsem nemohla dýchat. Po pár metrech jsem funěla jak po maratonu. Na pruduškách mě bolí už jen když dýchám.

zelenaesmolda
26. bře 2023

@ronja55
jdi k dr.Ja mam tedka uplne to stejne,dostala jsem nekolik leku,vcetne inhalatoru.

normalnimatka
26. bře 2023

kokosovej olej na lžičku a spolknout, myslim, že klidně 3x denně

na podporu vykašlávání čaj z: prvosenky jarní (nesmí se škubat ve volný přírodě, je chráněná..t.akže leda na zahradě), jitrocele, divizny nebo slézu. třeba sléz se dá normálně koupit v krabičce, pokud nemáš bylinky doma. ještě heřmánek je dobrej. možno je i udělat směs.

neuškodí ani cucat kandovanej zázvor, ten se v těhotenství taky může.

ze sirupů mi přijde k něčemu akorát zmíněnej stopkašel.

do jídla přidávat kurkumu, zázvor, muškátovej oříšek/květ

na průdušky mazat tymiánovou mast. ale pokud tě na nich bolí, stejně půjdeš nejspíš k dr.

a ještě se dá koupit tinktura z pelargonie sidonský, např. dr. popov nebo kaloba, ale tam nevim, jestli těhotenství nevadí, i když nejspíš ne. jen k tomu nejsou studie, tak ti napíšou, jako na všecko, že to v těhotenství nesmíš.
ať to rychle přejde;)

zuzita15
26. bře 2023

Lichořeřišnice, cibule naložená v medu a rozkrájená cibule k posteli, vytáhne leccos

normalnimatka
26. bře 2023

@zuzita15 lichořka zabírá jen na bakterie, ale jinak tinktura je bezva. jako náhrada za ATB jo.
s cibulí souhlas, určitě bych zkusila, i když sirup mě zas tak neohromil s účinností.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru