Co na bolest hlavy v těhu?

uciamia
28. srp 2015

Prosím o radu nebo se brzo vrhnu z balkónu .. už několikátý den po sobě mě hrozně bolí hlava, s přestávkama .. chvilku bolí, pak je najednou klid a pak zas .. občas (jako i teď) to připomíná slabší migrénu, protože se mi začíná dělat už i zle a vadí mi snad i denní světlo 😒 přitom si myslím, že pitný režim dodržuju, dostanu do sebe 2-3l vody (voda samotná, s citronem nebo čaj) denně. Sice si umím dát slabší kafčo (kvůli nízkému tlaku), ale i k tomu popíjím vodu. Jsem z toho už fakt zoufalá ☹ máte někdo prosím radu co mi pomůže? Prášky do sebe samozřejmě žádné cpát nechci..

hojda
28. srp 2015

Na stránkách dr. maxe je ke stažení příručka, jaké léky se kdy mohou v těhu a při kojení.

gepe
28. srp 2015

Magnesium a Panadol nowum, alespon z me zkusenosti. Mozna jde o blokaci krcni patere. To pripadne masaz krku a sije, ale chce to opravdu kvalitniho masera a masaz se provadi spravne pouze v sede v tehotenstvi, i kdyz pry nekteri ji delaji i v leze 😕 🙄

sariky
28. srp 2015

Ja jsem v těhotenství trpěla nesnesitelnyma migrenama a nepomohlo vubec nic. Proste jsem to musela pretrpet. Drzim palce, zchlad si hlavu, lehni si do tiche tmave místnosti a odpocivej. Hodně pij a horcikem nic nezkazis. Me jeste pomahala kafrova vune. Aspon jsem tolik nezvracela.

shine2015
28. srp 2015

V nejvyšší nouzi paralen....já to měla od cca 10 do 19 TT migrény,špatně mi bylo a dost jsem ležela.....byla jsem hotová.....pak to přešlo....
Děti hlidal manžel a já musela ležet v ložnici se zatazenymi závěsy.....otevřené okno,klid...paralen jsem nakonec nevzala, i když jsem párkrát až zvracela.
Drz se ono to ještě přejde.....

kate02
28. srp 2015

Já v těhotenství trpěla na migrény, bolestí jsem i zvracela, bylo mi fakt zle. Měla jsem jednou paralen, který na to stejně nezabral, nic silnějšího jsem nebrala. Prostě vydržet.

mysonek
28. srp 2015

Ve druhém trimestru můžeš vzít Paralen i Ibalgin. Podle mě je to menší zlo než se trápit bolestí. Paralen můžeš až do konce těhotenství, Ibalgin se nesmí ve třetím trimestru.

ivetinka1
29. srp 2015

já trpím na migrény už asi 19 let. V těhotenství jsem měla jen 1x ve 12 týdnu a raději bez prášku. Snažila jsem se být v klidu a z hluboka dýchat. Migrény znovu udeřily den po porodu, v porodnici mi dávali ataralgin a doma beru paralen (ale to fakt nepomáhá). Mám 7mi měsíčního syna, kojím, takže musím vydržet....
Přeji, ať je brzy líp

Jo a to kafe při migréně není podle mě moc dobrá volba

verya
29. srp 2015

Paralen se může normálně, ve druhém trimestru i Ibalgin. Zkusila bych hořčík a hodně pít...

smallinka
29. srp 2015

sex 😀 tak dělám si samozřejmě srandu. Ale mě když bolí hlava tak je to nedostatek sexu a ten pak pomůže 😀

carra94
29. srp 2015

Na migrénu jako takovou zabere paralen jen maaalo komu, ja mela doporuceny algifen poloviční dávku...podle me dr je lepší si vzít kapky a byt ok nez trpět a trápit tim i miminko...migreny jsem mela i dvakrát v týdnu takove ze jsem bolestí skoro neviděla (I.trim) a ted uz je to lepší 😉

lenkah12
29. srp 2015

Ahojky, ja taky trpim na migreny a moje doktorka rikala, ze algifen je v tehotenstvi bezpecny. Koneckoncu rikala, ze je lepsi si vzit prasek, nez tim jak trpis trapit miminko. Samozrejme pokud to neni tak strasne, ze se to da zaspat 🙂

prokopa
29. srp 2015

Pokud to jde tak lehnout do postele, zatáhnout závěsy, studený obklad a čekat, zkusit usnout. Jak tu někdo zmiňoval kafr, používala jsem masticku zn. Kosmin, na migrény, tam byl mimo jiné i kafr a pomáhalo to ty bolesti tlumit. Prášky se nesmí v dostatečném množství, teda alespoň mě jeden dva paralely nepomohly, takže nemá vlastne cenu je brat.

handangervidda
29. srp 2015

Mně na bolesti hlavy zabírá zázvorová limonáda nebo čerstvé ovocné šťávy- ať už mošt nebo pomerančový džus.

anehap
29. srp 2015

Urcite muzes Ibalgin 200, taky trpim na migreny a jako jediny mi pomaha..brala jsem ho i v tehu, schvalil mi to dr.v nemocnici, kde jsem na zacatku tehu byla na kapackach a chytla me silena migrena:-/ Rikal mi, ze je lepsi vzit si prasek nez se trapit bolesti a treba jeste zvracet😉 , pro miminko je to pry mnohem horsi. Tak se toho neboj, at je ti brzy lip😉

lucykal
29. srp 2015

Ibalgin se může a Paracetamol a já myslím, že mě lékaři říkali, že i Algifen, ael tím si nejsem jistá. Já měla v druhém trimestru po trhání zuba abces bolest neskutečná 14 dní každý den jsem byla na čelist chir rozřezávání. Myslím, že jsem si brala jen ten Panadol a snažila se to přejít první noci hrůza nespala sjem vůbec. Hlavně nebrat ibaligin ve 3. trimestru. ata to přejde

dubnacek
30. srp 2015

ahoj tak za sebe ti muzu rict ze me pomaha obyc paralen ten muzes v tehu,ja mivam migreny dost casto,ptala jsem se sveho mudr.na gynde a dokonce muzes i sumatriptan jen ti ho predepise obvodak.Mudr mi rikal,ze se to v teho muze a nicemu to nevadi.Ja po nem zatim sahat nemusim a jsem rada,zatim to zvladam nastesti jen s paralenem😉

xkvetinkahm
8. zář 2015

Ahoj, v srpnu jsem řešila stejný problém. Gynekolog mě poslal na vyšetření k neurologovi, ten mi potvrdil migrény. Doporučil mi 2x denně Magne B6 (což je magnesium s vitamínem B6- pyridoxinem) a říkal že mi žádné léky předepisovat nebude, zbytečně by mi ubližovaly. Ptal se mě zda já si bolest tlumím, tak jsem mu řekla pravdu že jím Brufen (Paralen mi nezabíral), na to mi řekl že s tím nemá problém, ale ať to oznámím gynekologovi. Gynekologovi jsem oznámila, ten též neměl problém. Dnes je to skoro měsíc a hlava je v pořádku a pokud mě bolí tak mi zabere i Paralen. To celé jsem doplnila těhotenskou masáží. Mohu jen doporučit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru