Bolesti v tříslech ve 29tt. Měly jste také? Co by mi pomohlo?

dance01
14. říj 2019

Ahoj, právě jsem ve 29 tt a už cca 14 dní mě strašně bolí v tříslech. Nemůžu už skoro ani chodit, když se zvedám, tak mi trvá než se rozejdu a musím se přidržovat nábytku. Nejhorší je to asi v noci, když se chci otočit z boku na bok. Bolestí mi tečou slzy a nedokážu si představit, že to takhle bude do porodu. Gynekolog mi řekl, že to je v těhotenství normální, že se tělo připravuje na porod a že to budu muset vydržet. Měla jste to taky některá a není něco, co by mi aspoň trochu pomohlo od bolesti? ☹️

pipi_puncocha
14. říj 2019

Mám to úplně stejně, zhruba od stejného období jako ty, časem se to ještě zhoršuje, když se přidá při každé vertikalizaci takový tlak na močový měchýř, že máš pocit, že se okamžitě počuráš. Můj gynekolog mi na to řekl "a proto se tomu říká jiný stav," a byl s tím hotov.😆 snažím se teda cvičit jógu, i přes tu bolest se trochu hýbat, mám zatejpované bedra, ale není to rozhodně žádný med. Asi fakt musíme jen vydržet.🙏🏻

td96
14. říj 2019

Soucítím😀. Já mám ještě jako bonus cca 3 týdny zavedený stent z ledviny do močového měchýře. Od zákroku nejsem schopna vylézt schody, nasadit ponožky a vůbec celkově ta hybnost šla do háje. V noci se budim, protože pravý tříslo (resp. močovod) mám neuvěřitelně podrážděnej. A to mě ještě těsně před porodem čeká vyndavání. Na bolest mi také nic nedali, takže to musíme nějak vydržet. 😀

nika_nadherna
14. říj 2019

Měla jsem totéž. Byla jsem kvůli tomu asi od 28. týdne na neschopence. V práci jsem seděla a když jsem se musela zvednout a někam jít, byl to horor. No pomohl mi na to až porod. Všichni se divili, jak jsem si mohla po porodu tak lehce a s úsměvem vykračovat, ale proti téhle bolesti to bylo jako nebe. Radím jen vydržet. Já několik týdnů před porodem spávala na boku na opravdu měkké pohovce, pořád ve stejné poloze, abych se v noci ani neotáčela, ale to je asi tak všechno, co poradím.

zuzapolivka
14. říj 2019

Taky mám tyto bolesti. Zkusila jsem jogu, a po ní se mi trošku ulevilo. Nicméně co mi pomohlo daleko více (bolesti neodezněly, ale lépe se mi hýbe) bylo to, že když jsem doma tak nenosím klasické spodní prádlo, ale obyčejné pánské trenky. Potom normal na ven jsem si pořídila akorát větší kalhotky, aby mi to co nejméně tlačilo na třísla. Rozdíl je pro mně opravdu znatelný.

vrabcak0007
14. říj 2019

@dance01 me malicko ulevil horcik...vsechny svaly a upony se trosku uvolnily a bylo lip..hlavne v noci..

radullah
14. říj 2019

Jsem na tom podobně, 30tt mi teprve začal a já od minulého týdne úplně v háji. Bolí mě kyčel a šíleně kostrč. Ležet na zádech nemůžu skoro vůbec, tam to jde až do křečí, nemůžu pořádně vstát, když vstanu tak kulhám, než to rozchodím..magnezko mám nasazené kvůli tvrdnutí už od 18tt, rozjelo se to i přes něj. Kvůli častému tvrdnutí a zkracování čípku nesmím cvičit, takže joga taky padá...takže se háčkuju, kdyby pomohlo něco jiného, než až porod, uvítám rady 🙂

miss_lednacek
16. říj 2019

Pokud se nemuzete v noci otocit z boku na bok a bolest vystreluje jakoby z krize do nohy, muze se jednat o zablokovane SI (krizovo-kycelni skloubeni). Jsem potreti tehotna a boli me to takto. Nastesti mam skvelou moznost v praci navstevovat fyzioterapeutku. Ta mi to vzdycky z nejhorsiho protahne a na doma mam docela jednoduche cviky s gumou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru