Bolest hlavy v těhotenství, co vám pomáhá?

sinkosasa
17. zář 2016

Ahoj holky,
velmi často mě třeští hlava. Ráno vstanu a bolí....ticho, klid, dostatek spánku atd. nezabírá. Jediné, co mi zabere je Paralen. Pokud si ho nevezmu, tak je mi až na zvracení a bliju, má to některá z vás taky tak, co vám pomáhá, co berete?
T.

bbibianca
17. zář 2016

@sinkosasa zdravim, taky to tak mivam i nekolikrat do mesice. V tehotenstvi ale ne. Nekdy mi pomohl medunkovy caj nebo caj nat dobromysl a cerstvy vzduch.

kekulice
17. zář 2016

@sinkosasa měla jsem to obě těhotenství, zabíral jen paralen a občas aromaterapie.

lajla
17. zář 2016

Zajít za fyzioterapeutem a nechat si zkontrolovat zada, hlavně krční obratle
Nebrat paralen ani žádné další léky, je to chemie kazdakazda jiná...i když se bere paralen jako bezpečný v zahraničních článcích jsem četla opak, a to neříkám jaky maji efekt na játra
Taky na to trpím, je potřeba casto mazat a masírovat ztuhlé svaly, sem tam zacvičit , hodně pít vodu
Kolem hlavy ovazat napevno studený ručník, hlavu kolikrát i fenuju...zvracim vzdy

anehap
17. zář 2016

@sinkosasa mela jsem (a mam) uplne stejne...urcite nejlepsi je resit pricinu, ja to mam od krcni patere, pomaha cviceni, ale flakam to😅 V tehu s tebou stejne nic delat nebudou...mne ani Paralen nepomaha, kdyz bylo nejhur, vzala jsem si Ibalgin 200, konzultovala jsem s nekolika lekari a muze se😉 Dle dr.je to pro miminko mnohem lepsi, nez lozit bolesti po zdi, zvracet atd☹ Chapu te, znam to dobre...musela jsem to podchytit vcas, hned ticho, tma a nenechat to rozjet...pokud ti zabira Paralen, klidne bych si ho dala, je setrnejsi jako Ibalgin..kdyz ho nejis jako lentilky, je to mensi zlo nez trapit sebe i miminko😉

astyna
17. zář 2016

Dobrý den, co zuby? Ségra trpěla od puberty na migrény, poté, co si nechala dát rovnátka, migrény odezněly.

loafeer
17. zář 2016

Já bych se Paralenu zas tak nebála, ale jinak souhlas, zašla bych na kontrolu s krční páteří, zažila jsem si s ní svoje a dokáže dost pozlobit...Pocit na omdlení, zvracení, mžitky před očima...

sinkosasa
autor
17. zář 2016

Holky, u zubaře jsem byla tento týden zuby ok. Páteř...možná, že jo, začnu řešit. Já to prostě bez paralenu nedám, jsem nepoužitelná, bliju.

lajla
17. zář 2016

@sinkosasa ono když si vezmete jeden za čas, nic se nestane...ale jakmile se to stane pravidlem, je to špatně
Ale samozřejmě je to na Vás

jarusanek
3. lis 2016

Vyzkoušela bych Kraniosakrální terapii - dokáže uvolnit do hloubky. Je jemná a účinná - u migrén, hučení v uších a bolestí čelistního kloubu efektivní! Navíc bez vedlejších účinků...
Navíc je skvělá jako příprava na hladký porod - uvolňuje ztuhlé tkáně v oblasti pánve.

manys
3. lis 2016

Na začátku těhotenství jsem trpěla migrénama, skoro každý den, pořád jsem brala paralen a nakonec mi pomohlo magnesium v tabletách, ale ke konci už se to nedoporučuje, takže záleží v kolikátém tt jste. Neměla jsem to skrz páteř ani zuby, tím že si miminko bere vitamíny a látky z těla matky, tak pro mě už nestačilo (proto migrény) a musela jsem doplnit tabletami - tak mi to aspoň vysvětlil doktor 🙂

ninive211
3. lis 2016

Sestra trpěla v druhém těhotenství hodně na migrény a pomohlo jí ládovat se ve velkém hořčíkem...no a občas se teda vyblít, no.

janawei
6. lis 2016

Hořčík mi na migrény v těhotenstí nepomáhal, byla to jiná liga než jindy. Paralen jsem nechtěla užívat moc ve velkém, takže jsem spíš trpěla. V druhém těhotenství to moc nejde, prcek nechce úplně pochopit, že by máma potřebovala celý den ležet a nejlépe ve tmě, tak jsem zkusila homeopatika a zabrala bezvadně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru