Antibiotika v těhotenství, mohou ublížit?

rencik_a
7. črc 2017

Pomoooooc! Před týdnem mě začal bolet zub, tak jsem začala brát ibalgin. Ten nezabíral, tak jsem přešla na Valetol, který mě aspoň na chvilku uklidní, a od středy beru antibiotiká (Augmentin), které mi předepsala zubařka. Ale až dneska jsem zjistila, že pravděpodobně budu těhotná. Mám 3 dny do ms a na testu jsem měla slabou druhou čárku. S přítelem se už 2 roky snažíme o miminko, tak jsem nějaké těžkosti ničemu nepřipisovala, jen jsem si říkala, že si to zase jenom namlouvám 😢 Ale teď, vždy po užití tabletky mi bylo na zvracení a celá jsem se třásla, tak jsem skusila test.
Teď je víkend, takže doktorka tam bude až v pondělí a já nevím, co do té doby dělat. Myslíte, že to mohlo případnému drobku ublížit? Nebo že aktuální těžkosti znamenají, že konec přišel dřív, než začátek? 😢 Tak dlouho jsme se snažili a vždycky jsem každé měsíčky proplakala, a teď, když si pomyslím, že by se zadařilo, a já jsem to takto zničila, tak mi je na umření 😢

toustik
7. črc 2017

@rencik_a ahoj, nechci kecat, ale prý je pro miminko daleko nebezpečnější zánět nebo vysoká teplota než právě antibiotika. Sama jsem musela brát atb v druhém trimestru, dokonce dvakrát. Miminku to neublížilo. Ale asi taky záleží na konkrétním druhu. Snad jsem tě trochu uklidnila. Jestli je ti hodně špatně, jela bych asi na pohotovost, tam bych vysvětlila situaci a podle mě ti buď potvrdí těhotenství a řeknou, co dál s léčbou, nebo ti to nepotvrdí a změní ti léky. Jinou radu nemám.

aluskacz
7. črc 2017

Podle mě to ničemu nevadí, zatím je to jen gestační váček. Navíc se některá atb v těhotenství můžou normálně, já je taky brala jak u prvního tak u druhého těhotenství. Já bych omezila léky od bolesti a dala si třeba jen paralen, i když vím že ten na zuby moc nezabírá. Nic nezničíte, nebojte 😉 A moc gratuluji.

aluskacz
7. črc 2017

Moje sestřička na gyndě vždycky říká, hlavně se nestresujte a buďte v klidu. A má naprostou pravdu, i když vím že někdy je to hodně těžké 😉

gnozka
8. črc 2017

Buďte v klidu . Pravděpodobně je to zatim gesta mi Vacek a ten jeste neni napojeny na vas krevní oběh . Takže se nestresujte a berte atb dal . Zanet by byl horší . V pondeli udělejte test znovu a konzultujte s lékařem .

tomikjoejoe
8. črc 2017

@rencik_a @rencik_a Moje doktorka říká, že pokud se má miminko udržet, tak se udrží ... Mám za sebou jak těhotenství s horečkou, tak poslední tři těhotenství jsem brala Utrogestan kvůli velkému hematomu v děloze a hrozil mi několik měsíců potrat. Navíc jsem se nijak nešetřila a neležela, přesto teď mám z těch třech těhotenství dvě děti a další se narodí v létě. Hlavní je opravdu snažit se nestresovat (jde to hodně špatně). Po prvním synovi jsem otěhotněla dvakrát, všechno bylo v naprostém pořádku a já zdravá, přesto jsem během prvních tří měsíců vždycky o miminko přišla.

bamishop
8. črc 2017

jestli je to rane tehotenstvi, tak jeste miminko nezije z placenty a tak je to vcelku jedno, navic zrovna augmentin se muze i v tehotenstvi i pri kojeni, problem by mel byt spis ten valetol, ale tohle bude ranne tehotenstvi, tak je to fakt jedno, nedostane se to k miminku. Takze hlavne zadny stres, byt v klidu, brat to pozitivne, ze se zbavujes vcas zanetu a hlavne si uveodmit, ze pokud by se cokoliv stalo, nema to s timto nic spolecneho...

rencik_a
autor
11. črc 2017

Holky, děkuji vám za povzbudivé slová, opravdu jsem se potřebovala uklidnit.
Čárka na testu krásně sílí a i když má moje gynekoložka teď dovolenou, tak mi to nemůže oficiálně potvrdit, ale momentálně to nepotřebuji, vím 🙂
Zítra si koupím pořádny test, krásně ho zabalím a můj nastávající bude mít k narozeninám krásne překvapení 😍❤🤰

aluskacz
12. črc 2017

@rencik_a Gratuluji ti 🙂 přítel bude jistě překvapený. Přeji klidný zbytek těhotenství a žádný stres 😉

shine2015
12. črc 2017

@rencik_a atb se neboj... kde kdo je na začátku měl ;) zase to nejdou třeba troje naráz ..navíc augmentin se dává běžné v tehltenstvi....a myslím ze v tak rannem stadiu je to buď a nebo a čárka by v tvém případě podle mě nesílila....

Hodne štěstí a zdraví všem!!! 😉❤️

kkac83
12. črc 2017

@rencik_a Ahoj, jak píšou holky, ničeho se neboj 😉 Já jsem měla v květnu zánět bartholinovy žlázy a dostala jsem atb a čípky a mast a po týdnu užívání jsem zjistila, že jsem těhotná. A všechno je v pořádku 🙂 Jestli se má mimčo udržet, tak se udrží. Přeji hodně štěstí 🍀

sonislavab
12. črc 2017

Také jsem brala na úplném začátku antibiotika kontraindikovaná v těhotenství a vše v pořádku. Nicméně co jsem začala mít podezření, atb jsem po 3 dnech užívání vysadila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru