Anémia (hemoglobín 87) - ako to riešila vaša doktorka?

barusha_
13. lis 2014

Ahojte, prosim o Vase skusenosti. pri odberoch kvoli prvotrimestralnemu screeningu (v 11tt) mi bola zistena anemie s hemoglobinom 87, doktorka mi nasadila superzelezo, ale ziadne dalsie vysetrenie nerobila. s tym, ze niekedy neskor musime znovu urobit odber, ked som anemicka uz takto skoro.. no samozrejme, mi to nedalo a pozerala som vysledky, diskusie atd.. a pride mi, ze s tymito vysledkami sa jedna naozaj o tazsiu formu anemie, takze ma trochu prekvapuje, ze neskumala pricinu - co ak to napr. nie je z nedostatku zeleza ale napr. vitaminu B12? a zelezo teda nemusi mat ziaden efekt a beriem ho zbytocne, zatial co sa mi stav zhorsuje.. hovorim si, ze skusim aspon zajst niekam do laboratoria a necham si zobrat sama krvny obraz - len neviem po akej dobe uzivania zeleza by to malo zmysel, tak mi prosim napiste, kedy ste pripadne boli na kontrolnom odbere.
predtym mi krv brala prakticka v 7tt a tam som mala este Hb 128.

mysonek
13. lis 2014

@barusha_ ahoj, hemoglobin kolem 90 by mohl být v pokročilé fázi těhotenství normální , ale v 11 týdnu mi to přijde dost málo. Ale gynekolog to řešit nebude, určitě nebude pátrat po příčině. Domluv se s praktickou lékařkou. Jak velkou máš krvinku (většinou se to značí MCV)? Pokud je malá může to být málo železa, pokud velká tak kyseliny listové nebo B12. Nebo může být příčina i jiná. Já bych doporučovala to určitě vyšetřit. Hemoglobin pod 80 je důvodem k transfuzi a je předpoklad že s přibývajícím těhotenstvím bude klesat.

barusha_
autor
13. lis 2014

@mysonek MCV som mala v norme, 94 (predtym mesiacom 91.8 - ale ine laboratorium, co sa asi tiez moze obcas lisit). jj, prave, tiez mi to pride strasne malo a citala som aj o transfuzii.. preto mi pride zvlastne, nechat to bez kontroly, ak to nie je zelezom, tak za tie 2 tyzdne od odberov uz mozem byt opat o 20 nizsie. skusim teda tlacit obvodnu k nejakej akcii

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru