Stále jsem poštípaná od blech - nemáme žádné zvíře

donnadoublees
7. srp 2018

Zdravím, potřebuju poradit, jsem už šíleně zoufalá, doma nemám žádné zvířátko, pouze 2 děti a chytám na sobě pořád blechy. Vím, že jsou od sousedky, má nebo spíše měla 5 koček a jednoho psa. Jedinej, kdo je zatím dostípanej jsem já. Používám biolit, nějaký přípravek přímo od veterináře, pořád uklízím, vytíram desinfekcí... Jednoduše už to nezvládám 😞 . Sousedce už přišli byt vyplynovat deratizátoři, majitel bytu jí našel bydlení a od nás jí chce prostě dostat pryč, jelikož jsme slušná rodina a platíme jak máme. Ale na internetu jsem se dozvěděla, že ty svině už mohou být v trávě a podobně. Pokaždé když jdu pro prádlo nebo jen projdu, tak si domu jednu nebo dvě dotáhnu a hned je zabijím. Nohy už mám doštípané, nemluvím o tom, jak paranoidní už jsem a škrábu se jen na to pomyslím... Měl jste někdo takové problémy, jak jste to vyřešili aniž byste se museli stěhovat? 😞

gracinka7
7. srp 2018

Vyper doma všechny deky o oblečení. Tam se dost drží.

donnadoublees
autor
7. srp 2018

@gracinka7 uz druhy den prepiram vsechno co mam, vcetne plysaku, nebes, zaclon, povleceni, obleceni. Fakt uz nevim, co mam delat :( . Tohle se mi stalo prvne a je to prvni vec, kterou v domacnosti nezvladam :( .

mataharyy
7. srp 2018

@donnadoublees používala jsem arpalit neo, ten jsem navzdory doporučení stříkala přímo na sebe a pak bio kill tím jsem stříkala úplně všechno a přála, vytiralala a tak pořád dokola, až do zblbnutí. Potíž byla/je v tom že matka má kočky, bydlíme ve stejném domě a na ty kočky každý kašle (jako nedej bože odblesovac, to se tu nenosí), takže je to věčný boj, teď jednou za čas vystříkám chodbou (udělám bariéru) a doufám. Zatím ťuk ťuk dobrý.

rebe
7. srp 2018

Bojovali jsme s blechami před rokem a trvalo to několik měsíců. Ty potvory nejsou jenom v kobercích a polštářích, jak si hodně lidí myslí, ale klidně ve spárách v podlaze. Chce to vyprat všechno, co vyprat jde, celý byt vystříkat biokillem, my ještě komplet všechno vyčistili parním čističem. Všechny spáry, sedačku zespodu. Nakonec to pomohlo, ale už jsme také uvažovali o profesionálech. Přesně jak píšeš, blechy si můžeš přinést i na kalhotách z trávy venku a množí se neskutečnou rychlostí, takže pak jedeš nanovo.

donnadoublees
autor
7. srp 2018

Mne z toho fakt hrabne, pripadam si jak magor, peru, peru a peru, do toho 2 mesice stare miminko a 4 roky stary syn, takze peru jeste na sebe, pritele a deti. Je to velkej kolotoc. Ja ani nevim, co strikat na sebe, jestli treba repelent bude fungovat. Vytiram to fakt nejakym neostomosanem, strikam tim i vsechno ostatni, vcetne detskeho koberce. Moje paranoia sili a ja se skrabu uz po celem tele. Jak zaridit, aby aspon na mne neskakali? Ja mam nohy samej bolak a za tyden uz jsem si na nohach zabila 7 blech. Nad tim parnim cisticem taky uz uvazuji a uz zacinam uvazovat i nad deratizatorem, jen co se tedy pani sousedka odstehuje a ten jeji byt se da do normalniho stavu, jinak by to byly zbytecne investovane penize... Sama uz uvazuju nad stehovanim, ale to jsou taky finance, dalsi otazka, jestli si to do dalsiho bydleni nepotahnu sebou ve vecech, nerada bych nekomu zamorila byt :( ... Tohle je fakt na palici...

rebe
7. srp 2018

@donnadoublees Prostě vydrž a pořád dokola vytírej, stříkej a per, každým kolem jich spoustu zabiješ, takže se nerozmnoží. Na neskákání asi nic není, jen buď ráda, že skáčou na tebe a ne na děti. U nás na tom byl nejhůř manžel a pak syn. Manžel měl nohy jako feťák, samý mokvající bolák. Ale vyhráli jsme a od té doby máme klid, taky to nakonec zvládnete. Není to legrace a hrozné je, že to fakt nijak nesouvisí se špínou a nepořádkem, ty potvory klidně zamoří sterilně naklizený byt...

donnadoublees
autor
7. srp 2018

@rebe snazim se to vydrzet, jde to ale fakt tezce. Ja jsem jak nejaka lapka na tyhle kousaci a stipaci veci. Komari po mne jdou nejvic, ovadi, blech si vzdycky vsimnu jako prvni ja a nejhorsi je, ze se objevuji teprve 2 mesice. Hnizda ani nic jsem zatim nenasla. Chytam to jen v detskem pokojicku, jinde nevim z jakyho duvodu ne. Bud jen pokojik deti a nebo venku a spolecna chodba se sousedkou je taky jako magnet, tam to ale vytiram jen ja, porad savuju, strikam... Snad se toho zbavim rychle... Rada bych, nez mala zacne sedet, plazit se a chodit. 🙂

kamste
7. srp 2018

@donnadoublees Zkus baštit B vitamíny (Pangamin či něco podobného) - zaprvé ta krev pak kousacím potvorám smrdí a zadruhé to zlepšuje hojení kůže.
Přeju pevné nervy a brzký úspěch.

donnadoublees
autor
7. srp 2018

@kamste zkusim to, dekuji za radu. 🙂

ivuska1986
8. srp 2018

@donnadoublees ahojky, davala bych i do pradla dezinfekční prostredek - napr. Sanytol

rosalline
15. srp 2018

@donnadoublees blechy mají různá stádia vývoje. Pro efektivní vyhubení nejlépe zajít k veterinářovi pro přípravek, který zlikviduje i niterné larvy a nymfy.

ryvera
6. zář 2018

Určitě bych také doporučila skočit k tomu veterináři pro ten přípravek, téhle havěti bych se docela bála...

petrusew
6. zář 2018

Doma jsem vytírala přípravkem proti blechám, myslím že biokill dělá i postřik na sedačky, matrace a tak. Trvá to dlouho, než se jich zbavíš. Navíc běžné praní je nezničí. Na vytírání je super parní mop.

candat
6. zář 2018

U nás byly kdysi z babiččiny kočky, stříkala jsem, prala. Pak jsme zavolali firmu, vystříkali to tu. 10 dnů jsem nesměla vysávat a pak byl konečně klid. Kočka vyfasovala obojek. A já byla doštípaná nejvíc. Kdysi nás to vystříkaní stálo 500,-