Ahoj, nastěhovala sem se do staršího domku a mám tady vlhkost 70. Je možné mít z toho kašel a rýmu? Čekám na instalaci tepelného čerpadla a větrám jak to jde. Má někdo radu jak se toho zbavit?
@kelerub plíseň se ukázala taky to sem řešila savem na plísně. Odvlhčovač máš nějaký tip?
@hankapiiisek měli jsme odvlhčovač Sinclair. Typ už nevím, ale stál něco kolem 8 tisíc a aby to k něčemu bylo, musel jet denodenně. Jen jsme ho přesouvali z místnosti do místnosti. Za rok chodu sežral hromadu elektřiny. Ale doma bylo mnohem lépe. Ale co opravdu pomohlo, tak to bylo podřezání zdiva. Spíš bych zvážila tuto možnost. Okamžitý úspěch zaručen. Savo proti plísni vůbec nepoužívej, tím to ještě zhoršíš.
@kelerub ok děkuji za radu. Koukala sem na to podřezání a je to celkem raketa u velkého domu.
@hankapiiisek je. Ale jako jediná z metod funguje.
Ve starém baráku se většinou dá zatopit v kamnech, to s vlhkostí dost pomůže? Nemáte tam něco?
@hojda byl starý kotel který se likvidoval protože zítra přijedou instalovat tč.
@hankapiiisek ok, tak já myslela, že budete čekat déle.
@hojda NN to ne, ale jestli to vytopí je taky otázka.
@hankapiiisek vetrat, topit odvlhcovat, ano muže - dětská se třeba kvůli tomu pta jestli bydlíte v domě nebo bytě … byla i nějaká rekonstrukce nebo jen výměna za tč? Muže to zdvihat i to … kamoska zvladli v novým bytě vlhkost taky, děti kasel… nová linka tak na kontejner , neverralo se v zimě dostatečně, vlhkost z nedávné stavby a bylo …
Hodně větráme. Lepší je prý krátce intenzivně otevřít okno, než ventilačka. Máme v každém pokoji měřič, a jakmile to stoupne, větrám. Nebo naopak pomůže zatopit. Na plíseň nám případně byl doporučen ředěný peroxid vodíku. Už si nepamatuju detaily toho, co se zdí dělá savo, ale nějak snad znovu vytváří podmínky pro vznik plísně, peroxid ne.
@janule0123 dům je dvoupatrový. Dole je jeden byt a nahoře druhý tam se dělala kompletní rekonstrukce.
@hankapiiisek jistě, že je to možné. A může být hůř. Vlhký barák to je peklo. Plíseň se ještě neobjevila? Zatím je venku teplo, tak asi ne. Je třeba topit a větrat. Nesušit prádlo v domě. Pořídit odvlhčovač. Denně pojme i desítky litrů vody. Ale žere. Jediné, co pomohlo u nás bylo podřezání. Z vlhkosti 75 během chvíle klesla vlhkost na 35 a za ty roky se už nezvedla. A úplně nejideálnější by bylo vlhký barák vůbec nekupovat. Bojovali jsme s tím roky a do různých “zaručeně fungujících” metod odvlhčení jsme nacpali přes 300 tisíc.