Ucpaná myčka. Nemáte tip, co s tím?

cilkat
12. únor 2021

Děvčata, jak často a čím cistite myčku? Ta naše furt hlásí chybu na odtoku vody... Proleju ji savem, umeje jednu dávku, další pustím standardně s tabletou a problém je zpět. Nemáte typ, co s tím? Nemůžou to dělat ty tablety? Používám Finish classic.
Myčka je vestavěná, k odtoku se velmi mizerně dostává...

mamikry
12. únor 2021

My cistime kyselinou citronovou

hanulkaha
12. únor 2021

Me to taky mycka porad hlasila, tak manzel rozmontoval odtokovou hadici a v miste, kde je sroub a je tam uzsi otvor, tak tam byly zasekle dve kulicky noveho koreni 😁

nattt
12. únor 2021

U nas se taky ucpavala a dokonce vytikala, nakonec jsme zavolali servisaka a problem byl ve spatnem tlakovem cidle (nepoznalo to, kolik je v mycce vody, neodtikalo to jak ma).

pavca1982
12. únor 2021

Lepší je použïvat gel

mrstte
12. únor 2021

Nám se sice neucpala, ale dávám jednou za měsíc tabletu od somatu na čištění myčky.

cilkat
autor
12. únor 2021

@pavca1982 dá se použít gel, když má myčka zásobníky na tabletu (otevírací dvířka), leštidlo a sůl?

gramar
12. únor 2021

@cilkat Nám takto blbla myčka, pak přestala vypouštět vodu, tak jsem si říkala že má poslední šanci a narvala jsem do ní čistič na WC, efekt výborný 👍

pavca1982
12. únor 2021

@cilkat Ano mám Bosch myčku do zásobníku naleju gel , leštidlo už není potřeba a sůl ta je tam běžně v zásobníku na dně myčky. Gel je super. Nikde žádný zbytek po tabletě a umeje to mnohem líp.

pavca1982
12. únor 2021

@cilkat Používám Somat gold

fouskovi
12. únor 2021

@cilkat já používám jen tablety Somat ale dotoho zásobníku můžu dát buď tabletu nebo gel

alcar
12. únor 2021

Ted nam tohle delala pracka - nezdimala a zustavala v ni voda. Taky jsme mysleli, ze je chyba v cidle. Byl u nas servisak a ejhle - ucpany odtok. Takze Krtka do potrubi a hura, uz zase pere o sto sest. 🙂 Zkuste pres mycku nalit do odpadu cistic potrubi - na bazi hydroxidu sodneho.

cilkat
autor
13. únor 2021

Tak to vypadá, že stačilo si postěžovat... Zatím myje.