Topná sezóna. Začala už?

klokanka31
20. zář 2022

Nevíte jestli už začala topná sezóna?🤔

zmrzlinka
20. zář 2022

@klokanka31 podle toho kde?My v baráku topime když je nám zima a neřídíme se kalendářem.

antilopkax
20. zář 2022

V práci jsme už dnes měli teplé topení. Doma si topíme podle potřeby. Kamarádka, co bydlí v bytovce, říkala, že jim ještě netopí.

agneska7
20. zář 2022

My si v baráčku topíme , v panelácích prý ještě ne

jaja01k
20. zář 2022

Praha panelák, ještě se netopí.

martt
20. zář 2022

@klokanka31 Topná sezóna by měla začít myslím pokud teplota 3 dny za sebou spadne pod 15 stupňů. Ted záleží hodně i na bytových domech. My máme svoji kotelnu a začínáme topit až většině lidí je zima. Dnes večer budeme topení už zapínat. Teta včera říkala, že jim už v bytovce topí.

klokanka31
autor
20. zář 2022

@martt U nás je od soboty přes den kolem 10-12 stupňů a ještě se právě netopí 😣

lenickakl
20. zář 2022

u nás v paneláku už se topí

lachtanice86
20. zář 2022

HK panelák, ano topí už tak 2dny

martt
20. zář 2022

@klokanka31 A máte svoji kotelnu nebo jste napojeni na teplarnu? Když tak zkus zkontaktovat správce a zeptat se ho , že vám uz je v bytě zima a kdy se začne topit. Takhle to mame my , že máme společnou kotelnu ještě s jednou bytovkou a vždy se čeká, na většinu. Je pravda , ze mne to letos překvapilo, že dnes začínáme topit , protoze většinou jsme byli mezi posledními kdo začal topit.

elaine1
20. zář 2022

V Ostravě v paneláku začali topit včera.

klokanka31
autor
20. zář 2022

@martt Máme kotelnu. Tak se zkusíme zeptat, protože v tomhle se opravdu nedá žít.

xxx3d
20. zář 2022

Brno, bytovka, topí už 2 dny.

hojda
20. zář 2022

@jaja01k na Praze 13 začali včera topit

megi89
20. zář 2022

Karvinsko začalo se včera, konečně 🙏

victress
20. zář 2022

my v RD ještě netopíme, ale když jsem byla malý dítě, tak topná sezona začínala 15.10. bez pardonu, i kdyby venku už 1.10, mrzlo😨

felis
20. zář 2022

@klokanka31 topná sezóna začíná pokud je dva dny za sebou méně než 11°C myslím... Ona je na to norma... Jako myslím u těch velkých budov. My jsme v domečku, takže jsme jen zapli termostat. V práci jsem si dnes topila klimatizací 🤣

vladienka
20. zář 2022

Praha Letnany, zacali vcera, konecne, sme pod strechou a holky uz mali v noci fakt zimu v izbe

jaja01k
20. zář 2022

@hojda Aha, tak to mi nějak uniklo 😄 My topit nepotřebujeme, zjevně ani sousedi nad námi, všechno studené, tak jsem myslela, že ještě nic 😄

martt
20. zář 2022

@klokanka31 Tak jsem to našla, jak to opravdu je. Tady je to přesně psáno. Od kdy se topí? Začátek topné sezóny je určen vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb., která stanovuje datum začátku topné sezóny na 1. září. Druhou podmínkou je odpovídající průměr venkovní teploty. Ta musí být dva po sobě následující dny nižší než +13 °C a přitom podle předpovědi nelze očekávat následující den výrazné oteplení. Teprve za splnění i této druhé podmínky začne váš dodavatel tepla teplo pouštět do vašich radiátorů.

Vyhláška počítá i s podzimními výkyvy teplot

Pokud po zahájení vytápění dojde k výraznému oteplení, vyhláška umožňuje teplárnám opět vytápění přerušit. Konkrétně se vytápění bytů omezí nebo přeruší tehdy, jestliže průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě vystoupí nad +13 ºC ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat pokles této teploty pro následující den. Takové kolísání teplot je typické právě pro druhou polovinu září. Pokud denní teploty venkovního vzduchu opět klesnou pod +13 ºC, hřející radiátory budou v souladu s vyhláškou opět zpět.

superkousky
20. zář 2022

U nás v paneláku se už tři dny topí. V baráku a v krámě netopím.

krisstina93
20. zář 2022

Jo u nás už ústřední topení jede, já to poznám vždycky podle toho, že na nás klepe sousedka zespoda, ať odvzdušníme radiátory 🤣

superkousky
20. zář 2022

@krisstina93 Dobrá sousedka 😁😁😁

kamino
20. zář 2022

U nás ve škole začali včera, v jedné třídě bylo 16 stupňů, doma ještě není třeba, na baráku máme zatím uvnitř 22.. ale máme zatepleno a jela dnes trouba..

janulejean
20. zář 2022

V domečku si zatím občas zatopíne v obýváku v krbu, jinak topení neběží. Nicméně máme nízkoenergetickou novostavbu.

nat
20. zář 2022

@klokanka31 u nás v paneláku už 2 dny topí,až jsem se divila🙂🙂

montmirail
20. zář 2022

Bytovka, topili jsme včera, bylo tu ráno 19°C. Dnes ne.

jako_mala_holka
20. zář 2022

My ještě netopíme, zatím nebylo potřeba, ale bydlíme v krajním bytě v bytovce v posledním patře, takže to čekám brzy, už mi bývá chladno

leymea
20. zář 2022

U nas uz 2 dny, i me to prekvapilo 😂

gracinka7
20. zář 2022

@klokanka31 v rádiu dnes hlásili, že ano. Je to podle počasí venku, jak už bylo psáno výš.

jjasmina
21. zář 2022

@klokanka31 Brno topí