Stěhování - tip, rady. Stěhujete se někdo?

sonnenaufgang
26. zář 2024

Kdo se taky právě stěhuje? Máte nějaké tipy? Já například čísluji krabice a v excelu mám tabulku, kam zapisuji, co tam je. Vše balím postupně, máme čas. Ale těch věcí, to je hrůza, nejraději bych vše vyhodila 😄
Jak jste na tom ostatní? 🙂

patypresdevaty
26. zář 2024

Už je to pár let, co jsme se stěhovali... Ale až takový systém, že bych krabice číslovala, jsem v tom neměla 🙂 Jen jsem si je označila podle místností a taky jsem si označila krabice, kde byly věci, které budu chtít vybalit přednostně (většinou to byly ty, co jsem zároveň balila jako poslední)
A ano, před/u balení probíhalo i velké třídění, spoustu věcí jsem prodala/rozdala/vyházela.

emillyhk
26. zář 2024

@sonnenaufgang My už to máme za sebou, ale hodně se mi osvědčilo balit do jedné krabice jen jednu místnost (nemíchat např. věci z ložnice a z koupelny), na každou krabici viditelně napsat, kam s ní (např. ložnice), osobní věci, které jsme si chtěli vybalit sami, tak taky popsat už na krabici. Samozřejmě balit postupně, začít věcmi, které už do stěhování nebudu potřebovat (teď např. letní oblečení a boty). A mít připravenou krabici s věcmi, které budu potřebovat hned - konvice na vodu, pár hrnků, talířů a příborů, kosmetickou tašku jako když jedu na dovolenou, ručníky a toaleťák!, nějaké základní úklidové prostředky (jar, houbička, hadřík, univerzální čistič, atd.), oblečení na první dny po stěhování. A nějaké jídlo, něco co se nemusí vařit, ale může se hned jíst, maximálně ohřát.
My se stěhovali v období těsně po porodu, do porodnice jsem jela ze starého bytu, z porodnice už do nového domu. Měli jsme komplet připravený pokojíček a jednu koupelnu, nějaké základní věci, které jsem jmenovala výš. Jinak zbytek se vozil právě až když už jsme byli v novém, takže manžel spal asi týden ve starém bytě, protože v ložnici nebyla postel. Byl to mazec 😅

pavicka
26. zář 2024

Pokud mate moznost stehovat se postupne, ne vse v jeden den naraz, tak bych to uz i rovnou vybalovala, pokud to tedy mate kam dat

1pomnenka
26. zář 2024

Hlavně hodně třídit už teď, do nového bych si vzala opravdu jen top věci.

j.a.n.i
26. zář 2024

Nepsat na krabice co tam je, ale kde to bylo ve starém bytě, to se mi osvědčilo nejvíc.

sonnenaufgang
autor
26. zář 2024

@emillyhk uf stěhovat se v době porodu…to si asi nedokážu představit🙂 i když já už mám teď dvě holky, tak je těch věcí o to víc. Děkuji za praktické tipy. Čisticí prostředky už jsem sbalila, ale na ten toaleťák jsem si nevzpomněla 🙂

sonnenaufgang
autor
26. zář 2024

@pavicka zatím není kam 🙂 ještě tam budeme pravděpodobně malovat. Ale pak už to půjde 🙂

sonnenaufgang
autor
26. zář 2024

@j.a.n.i tak to je zajímavý tip. Moc si to zatím nedokážu představit takhle psát, ale je pravda, že ty věci se pak lépe vybaví, když člověk ví, kde to měl.
Mně tedy děla trochu problém balit do jedné krabice jen jeden druh věcí. Snažím se, abych krabici celou vyplnila, takže pak chodím po bytě s hledám, co by se tam hodilo.

emillyhk
26. zář 2024

@sonnenaufgang Záhul to byl hlavně pro manžela, on opravdu odtahal většinu krabic, velkou část toho sbalil sám. Já byla na rizikovém, bylo mi blbě víceméně do porodu, tak jsem tak jako balila celý den jednu, dvě krabice. Muž před stěhováním nosil krabice s nábytkem, většinu montoval sám, já tak maximálně radila který šroub do které díry. A třeba právě všechno pro miminko jsme rovnou stěhovali a vybalovali v novém ještě před oficiálním stěhováním. Dost se toho vyházelo ještě před balením. A stejně bylo těch věcí strašně moc. Stěhovat se s dětmi je zase "nepředstavitelné" pro mě 🫣😄

gdpr
Včera ve 03:48

Ja som.pisala na kazdu krabicu miestnost do ktorej patri a potom podla toho tam vybalovala. Stahovacie auto sme mali na 2 dni takze do noveho domu sme veci nanosili pomerne rycho ale potom vybalovali tam postupne. Cele vybalovanie nam zabralo pomerne dlho, na dom sme chosili vybalovat len v sobotu a to tiez nie kazdy tyzden ale nikde sme sa neponahlali takze nam to nevadilo... Cez pracovne dni nato nebol cas a nedelu sme chceli mat s muzom volnu.

j.a.n.i
Včera v 05:06

@sonnenaufgang No, já to právě balila spíš po místech, takže prostě komoda, první dva šuplíky a jak v nich byl mix věci, tak jsem nedokázala popsat co všechno tam je, ale hlava si pamatovala, že to bylo v komodě v 1. supleti...