Silikonové nádobí smrdí z myčky. Jak se zbavit pachu?

esmeralda11
22. črc 2024

Ahoj, prosím poraďte, jak zbavit dětské silikonové nádobí pachu z tablet z myčky? Slyšela jsem něco o vypálení v troubě, nevíte na kolik a jak dlouho? Když jsem ochutnala synovo jídlo, tak jsem se fakt zhrozila, tak moc je ta chemie cítit i z jídla🙈

petulkadodo
22. črc 2024

@esmeralda11 U nás letělo do koše, nešlo to ničím. Silikonové nádobí už myju jen v ruce.

anniej
22. črc 2024

Do lavoru, zasypat perkarbonátem sodným nebo jedlou sodou, zalít horkou (ne vroucí!) vodou a nechat máčet tak půl hodinky. Nicméně, to silikonové nádobí lepší mýt ručně přímo dětským jarem, co se používá na dudely a lahve, jinak to prostě nasákne 🙈 A pokud je potřeba dezinfikovat, tak mně normálně vydržely vyvaření nebo ve sterilizátoru.

esmeralda11
autor
22. črc 2024

@anniej díky🙂 já už ho právě myju jen v ruce, ale ten smrad z toho nejde vymýt😩 no vyhazovat ho určitě nechci ale, nebylo zrovna levný😁 tak snad se m ito podaří vyčistit a pak už jen tilm děstkým jarem🙂

empik
22. črc 2024

Já vyhodila silikonové nádobí od Liewood. Zhruba 3000 Kč letěly do koše, protože to nepustilo absolutně ničím.

ai30
22. črc 2024

@esmeralda11 To vypeceni funguje, davam do trouby vyhrate na cca 120°C priblizne na 20 minut, kdyz by to bylo jeste citit, nechat to nadyl. Je to ale jen pro 100% silikonove nadobi (ja takhle vysmraduju silikonove formicky na led, ty vzdycky nachytaji pachy z mrazaku...)