Robotický vysavač vs. parní mop. Co vám více ulehčilo práci?

lobella
18. črc 2021

Ahoj,
Prosim o radu. Mame cca 80 m podlahovou plochu, vsechno lino nebo dlazba. Zadny koberec, ani kusovy. Premyslim, jak co nejvice zefektivnit uklid podlah. Nyni kazdy den tycovym vysavacem vysaju a jednou tydne k tomu vytru. Mam 2 male deti, takze kolikrat se vysava i vicekrat denne. Bohuzel nejsem s detmi schopna vytrit. Starsi 2letou zabavim pohadkou, ale mimco pres den nespi, takze vysavam s nim na ruce nebo nositku. Ale vytrit klasickym mopem s nim nedokazu. Premyslim nad parnim mopem. Ma konstrukci jako tycovy vysavac, coz potrebuji jen jednu ruku, ne jako u klasiky obe. Nebo nad robotickym vysavacem 2v1, aby i vytiral. Cje dle vas lepsi? Jako robot to udela za me cele a nemusim se starat vubec, ale zase kombinace vysavace a parniho mopu to udela lip, nebot se dostanu vsude. Ma tu nekdo oboji? Co vam vyhovuje, usnadni uklid a proc? Predem diky za tipy a postrehy🙂

prejeta_zaba
18. črc 2021

Určitě robot. Řekněme jednou za čtvrt roku si vytreš pečlivě každý koutek, jinak stačí posbírat ze země věci a robot může vytřít klidně každý večer. A máš to úplně bez práce, ne běhat s těžkým hlučným vysavačem a dítětem na ruce.

sarka49
18. črc 2021

já nemám zkušenost s parním mopem, ale manžel mi koupil robotický vysavač už asi před pěti lety a neměnila bych!!! Ten nápad a koupě byla k nezaplacení. to jsem mu vděčná. Mám ho vlastně od několika měsíců starší dcerky a je to top mazlík baráku. Nemusím se o něj starat a jdu ven s dětmi, vytřu ručně třeba když spěj a to mám za 10 minut hotovo.

lobella
autor
18. črc 2021

@prejeta_zaba
@sarka49 diky holky, take si to myslim, ze s parnim mopem budu porad muset stejne behat ...a vytre ten robot poradne? Je mi jasne, ze ho nemuzu pustit jednou tydne to by pak nepobral, ale kdyz ho pustim denne vysat a treba obden vytrit? Bude to ok?

zelenaesmolda
18. črc 2021

@lobella
meli jsme doma chvili parni mop a byl celkem k nicemu.Velky a tezky.

katerinak88
18. črc 2021

@lobella Robotický vysavač je super na vysávání, to si ho nemůžu dost vynachválit, ale na to mopování to nestačí, pokud chcete mít opravdu čisto. Funguje to tak, že na tom vysavači je hadřík velikosti kapesníku, na který přes membránu z nádržky prokapává voda, je to jako umýt celý byt jedním hadrem bez vypláchnutí, vezmu raději normální mop a vyplachuju ho po pár metrech ve vodě s čistícím prostředkem, popř. i desinfekcí. Kdyby ten vysavač za sebou táhl na provázku mokrý hadr, tak to má stejný efekt.

prejeta_zaba
18. črc 2021

@katerinak88
@lobella Samozřejmě to nefunguje tak, jak někteří machrují, že pustí robota přes aplikaci a vrátí se do perfektně uklizeného. Chce to pouštět po místnostech a ten hadr mu prostě přepírat. Mopem taky nesetřeš na jedno namočení celý byt. 🤷‍♀️ V dezinfekci se hadr dá namočit předem. Beru to tak, že se na ten hadr nalepí další prach a smetí, které by jinak zůstaly ležet na zemi. Třeba ulepený flek robot opravdu nevytře, ale jinak nechává čisto, nemá problém zajet až do rohů, šmouhy nedělá (což parní ano). Vždycky to vytírání využít nemusíš, ale je podle mě škoda, ho tam vůbec nemít.

misulkaa1
18. črc 2021

Mam vytirac od karcheru, ktery vytre a vysaje zaroven. Je to rychle a opravdu je vsude krasne cisto. Mam i robot, ale toho skoro nezapinam, musela bych mu odklidit hracky a nabytek a nez bych to udelala, tak mam vytreno i vysato timto. Opravdu se na nej podivejte, je to k pomocnik k nezaplaceni 🙏 uz ho ma i cela moje rodina 😃

sarka49
18. črc 2021

“Mam pouze suche luxovani, vytiram rucne. Ale je to rychlovka. Stejme jsem vzdy pred vytiranim luxovala. Takhle to mam maximalne usnadneny. ”

lobella
autor
18. črc 2021

@misulkaa1 jak se prosim jmenuje? A jaky mas robotyze ti nevyhovuje? A s tim od karcheru musis nekdy vysat nebo vytrit sama rucne nebo to zvlada?

lobella
autor
18. črc 2021

Jsem na uklid podlah dost hakliva, doma chodime vsichni bosi a kazdy drobecek jde citit, kdyz neni vytreno, lepi se prach na chodidla atd, takze chci aby dany pomocnik opravdu dukladne uklidil, klidne ho budu poustet denne nebo obden, ale chci mit cisto

lobella
autor
18. črc 2021

@sarka49 ja prave take vse nejorve zvednu, pak vysaju cely byt a pak vytru, ale je to akce na hodinu🙈

misulkaa1
18. črc 2021

@lobella
Taky jsem na uklid podlahy hakliva, ale tento vytirac je proste bomba. Od te doby, co ho mam, jsem nevytahla klasicky vysavac, ani mop. Mam ho od listopadu. Kazdy druhy den mam vytreno i vysato, nekdy i kazdy den. Je to opravdu rychle, nemusi se tahat ani zadny kabel a posbira vsechno, i kaminky a blato z chodby, kam jezdime s kocarkem. Je to podlahova mycka FC7 cordless.

misulkaa1
18. črc 2021

@lobella pokud byste se pro nej rozhodla, kod na slevu 20% je do 21.7. 20121 a to - ANDREA20.

cherie24
18. črc 2021

@lobella já teď řeším a půjdu do robotického vysavače a robotického mopu. Obývák nám teda nevytře najednou, ale budu ho vždycky zavírat do jedné místnosti a ať se tam snaží 😁 ten vysavač 2v1 jen omete podlahu vlhkým hadrem, to mi nepřijde k dětem dostačující. Ne kvůli hygieně, ale spíš kvůli tomu jak efektivně zvládají cvrndat pití a utíkat s jídlem od stolu, chce to spíš fakt vytřít...

prejeta_zaba
19. črc 2021

@misulkaa1
@lobella to mi trochu zavání reklamou. Nedokážu si představit, že vytírám celý byt válečkem na malování. Už čistě z logiky věci, je to válec - vždyť to tu špínu nalepí a při dalším otočení zase vytřepe, ne? U vytírání není nad klasický plochý hadr, který přece vezme plochu podlahy, ne pošmudlá mokrým válcem a otočí špínu pryč. 🤷‍♀️ Vyveďte mě z omylu, jestli to tak není.

misulkaa1
19. črc 2021

@prejeta_zaba mozna to vypada jako reklama ale opravdu neni 😃 jsou to 4 valecky, ale po kazdem vytirani je peru a spinu neroznasi, protoze ta spina jde do spodni nadobky.

barmil
19. črc 2021

@lobella mám robota, pouštím každý den, kdyz jdem ven. Na vysávání ideální. Pak mám tyčový vysavač 2v1, na rychlé vysati, kdyz někde něco spadne, nebo syn nádrobi, a samozřejmě na listy atd, co robot nevysaje

lobella
autor
19. črc 2021

@cherie24 ja prave chci, aby v pripade robota, jsem ho zapla, kdyz pujdeme ven, at si tam jezdi, predstava, ze tam 2 hodiny huci, jezdi, snazo se uklidit a do toho 2 leta stejne beha vsude a prenasi bordel, tak kde je uklizeno, to si neumim predstavit

lobella
autor
19. črc 2021

@barmil a mas 2v1 robota? Nechavas ho i stirat?

lobella
autor
19. črc 2021

Chapu, ze roboticky vysavac jen taha vlhky hadr po podlaze, ale zase si rikam, ze kdyz se podlaha vytre takto obden, neni na ni takovy nanos prachu, jako kdyz se vytira jednou za tyden a je nutnost hadr neustale machat, aby to nebralo vse

cherie24
19. črc 2021

@lobella však jo i ten mop jezdí sám, akorát vytře asi jen 20 - 25 M2 a nevytře nám to najednou na jednu nádržku obývák i s kuchyní, takže to budu muset pouštět na 2x. Ale jinak to tak mám taky v plánu, pustit a jít ven. 👌

lobella
autor
19. črc 2021

@cherie24 ja na ne taky koukala, ale mame prechodovou listu mezi vsemi mistnostmi vcetne kuchyn-obyvak a to mop neprejede, tak bych ho musela poustet, kdyz jsme doma, abych ho prenesla, coz je pro me o nicem, vecer ho poustet taky nemuzu, obe holky usinaji mezi 22-23 hod