Pračka. Která je nejlepší?

pavelfilip2511
16. srp 2021

Holky poraďte budu kupovat novou pračku která značka je nejlepší chtěla bych i prani párou a s předním plněním ..

klokanka31
16. srp 2021

@pavelfilip2511 LG F4WV909P2TE nerezová

hojda
16. srp 2021

Nejlepší je Miele,ale taky tomu odpovídá cena.

majili
16. srp 2021

Tento rok mám zkušenost s dvěma pračkama, protože jsme se stěhovali z bytu do baráčku a těsně před odchodem z bytu nám umřela pračka, tak jsme tam museli koupit novou, protože byt jsme chtěli stejně pronajímat.
Koupila jsem tuhle:
https://www.datart.cz/pracka-gorenje-essential-...
Byla jsem s ní spokojená, není nic, co bych jí vytkla. Prala tak jak měla.

Ale do domečku jsme přešli na vyšší level a to tuhle
https://www.onlineshop.cz/pracky-predni-plneni/...
A ta je teda super. I na krátké programy vypere perfektně. Má automatický zásobník na aviváž i tekutý prací prášek. Jsem s ní moc spokojená. Máme jí v setu ještě se sušičkou a ty spolu vzájemně komunikují a navrhují pak program sušení. A vypadají moc hezky 🙂

zelenaesmolda
16. srp 2021

@pavelfilip2511
meli jsme parni LG,je super ale za me je to zbytecna funkce,nepouzivali jsme to vubec

pavelfilip2511
autor
16. srp 2021

Holky vy mi dáváte teda jak si teď vybrat..

veritanas
16. srp 2021

Taky jsem strašně stála o páru, ale vůbec to nepoužívám...je to dlouhé a nákladné. Mám LG a super...

zelenaesmolda
16. srp 2021

@pavelfilip2511
Proslo mi rukama diky stehovani nekolik pracek behem poslednich let a za sebe teda doporucim vybirat podle tohohle:
1) kapacita minimalne 8kg (mene pradla muzes dat vzdycky,naopak to nejde)
2) zdimani aspon 1400 otacek (fakt nechces davat pradlo zdimat 2x-3x aby bylo jakz takz suche)
3) lehce vyndatelny suplik kvuli cisteni
4) funkce pridani pradla behem prani (neni nic otravnejsiho nez kdyz zapnes pracku a misto,abys ji pozastavila tak cely program musis vypnout)
5) detsky zamek (pozor,nektere pracky ho maji na display ale ne uz na to ovladaci kolecko)

lenerka1
16. srp 2021

Náš opravář spotřebičů tvrdí, že teď je špatná doba na koupi pračky, i renomovaní výrobci šli dolů s kvalitou. Možná Samsung, ale osobní zkušenost nemám, má ji teta a vypadá spokojeně. Já mám tu svou Whirlpool už 12 let a ještě si ji raději ponechám 🙂

matkacekatelka
17. srp 2021

My kupovali AEG a spokojenost! V listopadu měli výprodeje starších modelů+cashbach až 4.000,- my kupovali pračku i sušičku a 4.000 nám vrátili zpět. Kamarádka má LG parní a je spokojená, ma prý i antialergický program

hojda
17. srp 2021

@lenerka1 Tak ono je to tak, že dnešní pračky jsou konstruované, aby vydrželi do těch 8 let max (možné i méně). Tatramatky byl na 30 let, další generace praček byla na 20 let, pak na 10 let a teď už je to méně. Někde jsem četla článek, že je to tak záměrně, výrobci nechtějí, abys měla pračku 20 let.

uzivatelkapetra
17. srp 2021

Mamka má LG už snad přes 15 let a krom jedné poruchy jede, tal jsem šla taky do LG. Mám ji osmý rok a zatím bez poruchy spolehlivě jede

lenerka1
17. srp 2021

@hojda To nepochybně ano. Ale prý zase bude o chlup líp než je to teď. No, ukáže jen čas...

hojda
17. srp 2021

@lenerka1 Kéžby🙂

lendot
24. led 2022

ahoj, máte někdo nějaké aktuální tipy na pračku? 🙂

martiniquest
24. led 2022

Miele