Pomoc! Vinylová podlaha - šmouhy. Čím vytírat?

katerina1974
22. srp 2022

MOC PROSÍM !!!! O VAŠE RADY A ZKUŠENOSTI S ÚKLIDEM-VYTÍRÁNÍM VINYLOVÉ PODLAHY-JAK A ČÍM VYTÍRAT,ABY NEZŮSTAVALY ŠMOUHY A BYLA LESKLEJŠÍ.DOKONČUJÍ NÁM REKONSTRUKCI,A NEJSEM SCHOPNÁ SE PŘI VYTÍRÁNÍ ZBAVIT ŠMOUH.NA INTERNETU JSEM SE DOČETLA O PŘÍPRAVCÍCH DR.SCHUTZ-MÁTE NĚKDO VYZKOUŠENO??
MOC PŘEDEM VŠEM DĚKUJI ZA RADU

olga_
22. srp 2022

@katerina1974 Dr. Schutz je v pohodě.

katerina1974
autor
22. srp 2022

Olinko a který prosím používáte?Nevím,který přesně mám zakoupit...Děkuji !!

olga_
22. srp 2022

@katerina1974 Teď už žádný, ale chystám se znovu. Brávala jsem vždy takový, který nechával podlahu matnou. Lesklá se mi nelíbí, takže v tom asi nepomůžu. Nechala bych si poradit v nějakém podlahovém studiu, protože tam je i prodávají. Teď vytírám vším možným, ale já teda zrovna taky nejsem typ, že by mně nějaká šmouha trhala žíly nebo že bych při vytírání usilovala o čistý hadr na mopu. 😅

martulka88
22. srp 2022

Určitě zajít do studia, kde prodávají podlahy a oni nejlépe poradí - né každý čistič je vhodný.

petma112
22. srp 2022

@katerina1974 Vzala bych R280 na to hloubkovější čištění a na denní čištění - nevím, jakou máte povrchovou úpravu - buď PU-čistič nebo R 1000... V každém případě by to chtělo povrchovou úpravu... Základně vyčistit přípravkem Základní R a potom Mat nebo Lesk 3000 PU... Ale to se musí nanášet ve 2 vrstvách a přes noc nechat vytvrdnout...

katerina1974
autor
22. srp 2022

Taky jsem o tom četla,problém je,že mám už tam mám nábytek a nemohu to tedy udělat celopološně🙄

petma112
22. srp 2022

@katerina1974 Hm, tohle jsou věci, které vám měl poradit ten, kdo podlahu pokládal... Já si to udělala hned, ale jen proto, že v tom oboru pracuji 🙂 Nicméně podlaha bez ochranné vrstvy je to stejné, jako byste koupila auto bez laku... Vůbec teď ty nové... V každém případě pobeldejte, co máte za povrchovou úpravu a od toho se odrážejte....

katerina1974
autor
23. srp 2022

@petma112 Dobrý den,bohužel o této nutnosti jsem se dozvěděla příliš pozdě,podlahu nám pokládal příbuzný,nic takového nám neříkal,není podlahář,ale podklahy pokládá běžně.Moc prosím🙏-máme podlahu Aquafix Click 9553 Dub bílý pískový,můžete mi ji omrknout a říct mi o ní něco?Omlouvám se,že otravuji.Moc moc děkuji.👍

queenp
23. srp 2022

@katerina1974 Zrovna včera na hlavní zdi někdo radil modrý Alex. Tak jsem objednala a uvidím,jaký bude výsledek.

katerina1974
autor
23. srp 2022

Moc děkuji za tip !!