Pomoc s výběrem nábytku. Nějaká designérka nebo někdo, kdo má cit pro návrhy domácností?

andreajkab
11. črc 2022

Ahoj všem, prosím o pomoc s výběrem nábytku do obýváku.
Koupili jsme pár let starý domeček, pán mel vše do tmavších barev. Konkrétně calvados/wenge
Kuchyň je propojena s obývakem a tam si nevím rady.
Kuchyň nám zatím zůstává (časem chci novou ve světlejší barvě )a nějak líp to tady poskládat. Teď je hodně málo pracovního místa
V obýváku zůstala jedná skříňka pod tv taktéž v odstínu jako kuchyň a já se nějak nemůžu rozhodnout,jak obývák vybavit.
Jestli dokoupit něco v tom calvadosu a časem,až se bude dělat kuchyň udělat i v jiném odstínu ten obývák.
A nebo už teď obývák sladit do jiných barev,což bych chtěla, protože toto můj styl není.
Jen se nějak nemůžu rozhodnout do jakých barev to udělat,aby to tak nějak šlo k sobě s kuchyní.
Proto chci poprosit, jestli má někdo šikovné oko a dokázal mě nasměrovat . Poradit i popřípade,jak líp udělat kuchyň,budu moc ráda,za rady a typy. Vím,že tady dokážete poradit vždycky a ve všem. Předem moc děkuji 😇 Fotky přidám do komentářů

andreajkab
autor
11. črc 2022
andreajkab
autor
11. črc 2022

@zelenaesmolda děkuji moc ☺️

zelenaesmolda
11. črc 2022

@andreajkab
nz,takovych skupin bude urcite vic,staci zadat nejake heslo do vyhledavani na fb,ja vim o tehle 🙂

andreajkab
autor
11. črc 2022

@zelenaesmolda děkuji, zkusím kouknout.
Přiznám se,že mě FB vůbec nenapadl 🙃

vikinkav
11. črc 2022

@andreajkab A podlaha a okna zustanou jak jsou? Ja bych ladila do noveho, ne k tomu, co tam uz je a budes to stejne casem menit. Pokud svetla kuchyn, tak jde cokoliv od leskle bile po smetanovou/ sedobilou/ kremovou. Nebo si promysli jaka by se ti treba libila pracovni deska v kuchyni a z toho materialu nech udelat ostatni nabytek v obyvaku - napriklad my jsme vybrali dekor dub nebraska a nechala jsem rovnou udelat parapety, police, vestavne skrine…

andreajkab
autor
12. črc 2022

@vikinkav ano , všechno zůstane tak jak je. Je to 6 let starý dům,tak manžel žádné velké zásahy nechce. Já bych ovšem předělala komplet celou kuchyň s obývakem 😁 ale teď se na pár let musím spokojit s tím,co tady je . A jen teda ten obývák potřebuji nutně nějak vymyslet,ale já už z toho vybírání jsem úplně mimo a vůbec nevím,jak to sladit a udělat. Každopádně jsem taky pro , jít jiným směrem toho obýváku... Ale prostě nevím jaký odstin té obývací sestavy zvolit
Moc děkuji za názor ☺️💐

andreajkab
autor
12. črc 2022

@vikinkav líbilo by se mi třeba něco v této kombinaci,jen prostě nevím, jestli to tady sedne... Podlaha taková, dveře makové,ta kuchyň do toho ... No prostě je to pro mně boj 🙈

vikinkav
12. črc 2022

@andreajkab chapu, takze vlastne do te zmeti pridas dalsi “neladici” kus nabytku a to se ti taky nechce🧐 Tim padem bych sla po necem hodne neutralnim, cela bila nebo cela cerna skrinka. Klidne bych sla do bile. Na tom obrazku to vypada moc pekne, ale nevim, jestli by to nebyla moc velka divocina, i s tou podlahou.

helen_h
12. črc 2022

@andreajkab A sedačka je Vaše, nebo to je fotka, jak to tam bylo předtím?

andreajkab
autor
12. črc 2022

@helen_h sedačka je naše i ten stůl,ale vše chci vyměnit právě,aby to k sobě všechno nějak šlo

zuzekk
14. črc 2022

Kuchyň je největší investice, ale můžeš být připravená. Obejdi pár studií, nech si nakreslit návrh, vyber barvy, vzory, dlazdicky, osvětlení... později můžeš změnit detaily, ale zachovas základní tóny a strukturu (dřevo × lesk atp.). A ve stejném stylu udělej obývák. Doporučuji jít spíš cestou solitérů než nábytkových sestav a stěn, bývají příliš robustní a "sebeurčující". Koukni po bazarech, pěkné kousky se dají koupit za slušnou cenu. Skvělá je Besta z IKEA - nakombinujes pár neutrálních skříněk přesně jak potřebuješ, na malém i velkém prostoru.
Sedačka mi přijde ok, ale co mému oku zásadně vadí, je podlaha. Ta kdyby se dala vyměnit za nějaký neutrální odstín....!!! Dveře - pokud se ti jejich dekor/barva líbí, můžeš ladit podle nich. Ale taky se dají vyměnit, celkem snadno a rychle 😉 také koukni na okna, případně vyměn parapety.
A rada na závěr - chlap to nebude chtít řešit a měnit nikdy! Obecně se spokojuji v tomto směru s málem, nechtějí nic měnit, potrebu estetiky nemají. A ještě budou mít starosti, diskomfort... tvůj hlavní úkol je začít hned dneska pracovat má tom, aby si na myšlenku, že změna bude, zvykl.

mydlova
14. črc 2022

@andreajkab za mě ta obývací stěna určitě ne. Už dlouho není moderní. Moderní je jen jedna osoba D televizi

mydlova
14. črc 2022

@andreajkab hezké je jen takovy. Nebo v bílé. Ať to není přeplácane. Na výběr je toho hodně i hodně levne

andreajkab
autor
15. črc 2022

@mydlova nemyslela jsem vyloženě tento styl,ale spíše ta barva. Líbí se mi bílá s kombinací dřeva právě a chtěla bych tak i tu kuchyň časem... Ale i tak děkuji za odpověď ☺️

andreajkab
autor
15. črc 2022

@zuzekk moc děkuji za rady, názor a rozsáhlou odpověď ☺️
Ono ta kuchyň je výhledově opravdu zatím jen,vím,že jednou bude,ale teď jsou důležitější věci okolo domu hlavně.
Ale právě do té doby potřebuji aspoň ten obývák nějak vymyslet a nevím od čeho se odpichnout. Nepotřebuji vyloženě velkou stěnu, obývák je hodně otevřený, takže místa neni moc,ale potřebuji hlavně vysokou komodu pod tv , nějakou skříňku, která bude sloužit jako bar a poličky + konferak .
K podlaze: ta mi je trnem v oku od nalezení inzerátu s domen,ale říkám,teď se musí udělat plot a opravy kolem domu. Takže nové podlahy zatím neklapnou. Ale možná,že dáme,, zatím,, aspoň lino.
Teď otázka ještě prosím, dveře i zárubně jsou v odstínu ořechu... Jaká barva podlahy k tomu? Světla/tmavá? Ono pán to tady měl vše do tmava právě,což když by se vyměnila ta linka v mi až tak nevadilo, protože je dům jinak hodně světlý díky dostatku oken.
Ale nějak prostě nemám ten cit a představivost,jak to tady sladit.
Děkuji moc za další rady 😍