Plíseň a kojenec. Je to nebezpečné?

12. pro 2023

Udělala se nám nad oknami plíseň.
Vystříkala jsem to savem, ale obávám se, že se objeví znovu. Bydlíme totiž ve starém domě.
Nevíte jak moc to je nebezpečné pro miminka? Nemáte někdo zkušenost, že jste takto bydleli a děti jsou zdravé? Bohužel nemáme kam jinam jít 😞

pinkninja
12. pro 2023

No, zdrave to jiste není. Ale nebudeme si nic nalhavat, hodne (drive valná většina) lidi vyrostlo ve starem dome, který v zime plesnivel. S miminkem bych se zdrzovala co nejvíce mimo místnost, venku. A asi by tam nemelo spat. A samozrejme se aktivne zajimat o momentální, rychle odstraneni a zjistit, co je příčinou potíží a pokusit se je eliminovat.

jelenice_zavodnice
12. pro 2023

Kup si ekologicky prostredek, chytra houba - Bio repel, pouzij podle navodu za mokra a vsechno bude v poradku. Muzes podle potreby opakovat. Je to naprosto neskodne a bezpecne. A pokud mas par tisic navic a zalezi ti na zdravi, kup cisticku vzduchu a odvlhcovac v jednom a nech v pokoji casteji bezet. Je to super vec.

majena39
12. pro 2023

Byla jsem se synem ve starém domě do jeho roka a půl. Přesně jak píšeš - v zimě plíseň kolem oken, vlhké plesnive stěny. Teď je mu 2,5 a jsme odtamtud rok pryč. Nemocný byl dvakrát v životě. Jednou 6 nemoc a jednou rýma. Takže to snad vliv nemělo a doufejme, že se neprojeví něco v budoucnu. Taky jsem bohužel neměla jinou možnost než tam ten rok a půl přečkat.

martinka0209
16. pro 2023

Poříď si odvlhčovač, nejvíce postižené stěny výstřikej savem,natři proti plísňovou barvou, nábytek dej dál od stěny,hodně větrej a když se ti budou mlžit okna musíš je utřít,jinak to není zdravé my když jsme chtěli vymalovat pokoji stěny zjistili jsme,že skříň,která byla hodně u stěny,tak ta stěna byla celá plesnivá a děti nám více kašlali,takže jsme si řekli jestli to nebylo z toho

rozitta
19. led 2024

Hlavně nestříkat plíseň na zdech savem!!!! Savo obsahuje soli, které následně natahují ještě více vlhkost a problém se zhoršuje 😢 plíseň vznikne znovu a bude jí ještě více.

prejeta_zaba
19. led 2024

Prosímtě, přečti si cokoliv o dřívějších dobách, lidi žili v dřevěných a hliněných domech, umírali hlady, později se domy stavěly bůhví z čeho, co zrovna bylo - škvára, azbest a podobné lahůdky. A taky celé generace žily. Fakt si myslíš, že jedna skvrnka plísně je potřeba takto prožívat? 🙈