Pavouci v bytě. Čím likvidujete?

michaela666
27. zář 2023

Čím úspěšně likvidujete doma pavouky? Ideálně a s tím, že už se nevrátí.
Bydlíme ve zvýšeném přízemí, pod námi sklep, v oknech sítě a přesto mám posledních 14 dní pavučiny a ty potvory všude. 😡

Zatím jsem zkoušela jen je zlikvidovat mechanicky+ utírám 3 krát týdně prach s pomocí citrusového nebo eukalyptového éterického oleje. Denně zametám, ob den vysávám i zastrčené kouty. Výsledek žádný, takže potřebuju těžší kalibr.
Chtěla bych se vyhnout chemii, ale pokud nebude jiná možnost 🤷.

nikkigingerbread
27. zář 2023

@michaela666 U nas funguje biolit na pavouky.. vystrikat ramy oken a dveri, zvenku i zevnitr, hodne kolem pantu a pripadne vystrikat vsechny skviry o kterych vis. Delam to tak 1x za tri tydny a jako mam relativne klid.. obcas se nejaky odolny jedinec objevi, ale oproti obdobi pred biolitem, kdy jsem tu tech hnusaku mela klidne 5 denne je tohle zlate. bydlime v prizemi se zahradkou, site v oknech nemame.

nikkigingerbread
27. zář 2023

Jo a ja teda vystrikavam i terasu, skviry v podlaze a tak. Jsme na to s pritelem citlivky oba, takze to beru dost poctive 😂

terkezz
27. zář 2023

@michaela666 to máme doma stejně😭 jsme v novostavbe v prvním patře a pod náma je sousedova zahrada a všelijaká potvora sem vleze a kuklí se nám v rozích. Denně najdu klidně 4 pavouky 🤬 vyšplíchala jsem to tu biolitem ale stejně to přileze..

krisstina93
27. zář 2023

A to mate nějaké křižáky nebo co? Takových těch hubenych s dlouhýma nohama se snad zbavit ani nedá, to vysaju všechny kouty a za chvíli jsou zpátky :D

michaela666
autor
27. zář 2023

@krisstina93 Právě, že ty hubený ( my jim říkáme záchoďáci 😃). Teď jsem se vydala na lov a napočítala jsem jich 12 😡. Je to fakt hnus, pavučiny jak na staré půdě. Přijde mi, že jak je rychle vysávám, tak se ti haj... hajdaláci množí. Z vysavače to neuteče, ucpávám hadici koulí z papíru.

michaela666
autor
27. zář 2023

Asi přejdu na biolit. Jak začne zima, tak se všechna ta verbež bude stahovat do baráku a to bude teprve chuťovka.

atraps
27. zář 2023

@krisstina93 sekáče se jim říká.

atraps
27. zář 2023

@krisstina93 zbavit se je nedá, to je fakt

pengli
27. zář 2023

@atraps nene, sekáč vypadá podobně, ale tenhle domácí hubeňour je třasavka. Sekáč vypadá jako pavouk, ale mezi pavouky nepatří, taková zajímavost 🙂

nikkigingerbread
27. zář 2023

@michaela666 Aha, tak to ja bojuju proti zaprednicim a metam a to je mi teda vzdycky uplne na bliti kdyz je nekde vidim. Ti zachodaci mi zas tak zle nedelaji, jsou takovi hloupi a pomali 😂 zato ty zaprednice a mety jsou proste zakerne mrchy od pohledu. 😡 a kdyby mi aspon vyzraly octomilky kdyz uz, ale to nee. btw, co na octomilky? :D vse jsem vydrhla, kos cisty, odpad jsem projela Freddym, veskere ovoce/jidlo mam v lednici a stejne se tech potvor nemuzu zbavit 🤦🏼‍♀️

michaela666
autor
27. zář 2023

@nikkigingerbread Sklenici s octem, překrýt papírem, zagumičkovat a udělat do papíru malé dírky. Dala jsem do ní i kus jablka a do týdne bylo po octomilkách.
Kdysi s nima spolubydlící zamořila celý byt.

nikkigingerbread
27. zář 2023

@michaela666 to jsem zkousela, nechytla se ani jedna :( uprimne jsem zkousela snad vse co jsem se docetla, vcetne ruznych lepitek, bez vysledku. Pomohlo je vysat, ale asi jsem jich par minula a tak tu do par dnu byly namnozene zas.

mickey100
27. zář 2023

@nikkigingerbread já nalila do mističky trochu octa, kápla jsem tam olej a jar, protože jsem nevěděla co z toho je nepustí, a zalila trochou vody a docela se pochytali 😀

glimmer
27. zář 2023

no, asi jsem evidentně jediná ... ale tohle bezhlavý zabíjení mi je proti srsti ... také máme doma pavouky, na podzim jich máme doma vždy více ... ometu pavučiny a tím to pro mě končí ...

michaela666
autor
27. zář 2023

@glimmer Proto se jich snažím zbavit prvně přírodní cestou, ale jestli nic z toho nebude fungovat, tak prostě smůla. Odmítám před každou návštěvou ometat zdi a kouty v celém bytě, abych si nepřipadala jako špindíra.
Bavím se tady o úklidu ob den, kdy nejde poznat že jsem něco dělala.

rebe
27. zář 2023

Pavouků máš doma hodně, protože máš doma hodně hmyzu, kterým se živí. Oni fakt nejsou blbí, aby bydleli někde, kde nebudou mít co jíst. Takže najdi způsob, jak doma efektivně zničit hmyz, a pavouci se odstěhují. Realita bohužel je, že když zničíš pavouky, budeš zoufale bojovat s hmyzem, protože tak dobře jako pavouci žádná chemie byt neodhmyzí.

michaela666
autor
27. zář 2023

@rebe To je dobrý pohled. 👍 Budu ten hmyz muset najít, protože viditelně doma nemáme nic. Naivně jsem si myslela, že díky sítím.

terkezz
27. zář 2023

Já ty “záchoďáky” už nechávám i být ale lezou sem takový ti menší tlustí😫 a udělají si na stropě kuklu a dnes ráno zmizel! 😀 budu muset nakoupit zas biolity

1janinka1
27. zář 2023

@glimmer nojo, ale když je člověk arachnofobik, tak jde při nejmenším o zdraví, ne-li o život 😪

veruuu_kubesovic
27. zář 2023

@glimmer já to dělám stejně, prostě tu jsou...No a?

veruuu_kubesovic
27. zář 2023

@michaela666
nevrátí? Tak to je velmi naivní představa...

michaela666
autor
28. zář 2023

@veruuu_kubesovic Asi naivní, ale třeba u našich nebo babičky pavouci nejsou nebo max pár kusů do roka a to je nijak neřeší.
Já mám ráda pořádek a tohle mi prostě vadí. Mít arachnofobii tak by mě mrsklo.

hasara33
4. říj 2023

@michaela666 mě pavouci nevadí, takže jsem nad tím nijak nepřemýšlela, ale když se zamyslím, tak já jsem tu zatím narazila asi na dva za celou dobu (máme novostavbu, bungalov) 🤔 používám vodu, bílý ocet+peroxid na všechno a jako vůni používán éterický levandulový olej (i do prádla) a teď mi došlo, že jsem někde četla nebo slyšela, že levandule odpuzuje hmyz 🤔 takže zkus to s tímhle 🤷

lcn162
4. říj 2023

Já se s dovolením pripochnu

majca16
4. říj 2023

Jsem arachnofobik a biolit na pavouky je muj nejlepší kamarád. Skorici, eukalyptus a buhvi co jeste už jsem vzdala. Teď přemýslim, ze nechám nastrikat fasadu, protože na plašiče jsem toho moc pozitivniho nenašla

prostejina
4. říj 2023

My máme hrozně moc pokoutníků, ale to jsou fakt takový ty přerostlý tlustý hovada. Používám jedině Biolit.

olusenka
4. říj 2023

@prostejina Máme je taky. Jsou hrozně veliký, tlustý, chlupatý....manžela jednou kousl.
Takže jedině nastříkat řádně kolem oken a vyvětrat??

emillyhk
4. říj 2023

@olusenka Stříkám Biolit na rámy oken a dveří, cca po dvou až třech týdnech. Nastřikám, zavřu okna a jdeme ven. Po návratu vyvětrám.

kristynkal
4. říj 2023

Ty zachodovy neřeším... ti proste jsou. Velci me vadi a volam na ne manzela. Snazime se je vyhanet ven. Slysela jsem o levanduli tak mam v planu ji povesit na faru kde uklizim, protoze tam jsou ti obrovsti pokoutnici klidne i 4 v jedne mistnosti. Nastesti se teda drzi fakt jen v te jedne a jinam nelezou... biolit neni pro me, nezvladla bych to na ne striknout stejne jako bych to pak nezvladla uklidit ...

jelenice_zavodnice
4. říj 2023

@michaela666 Ted je sezona pavouku, par tydnu v roce se cpou intenzivne dovnitr. Bud muzes vsechny strikat biolitem nebo ekologicky kazdy den rychle vyluxovat.