Lux se střídavě vypíná. Proč?

sofia_sofiova
17. srp 2024

Zdravím,
řešíme teď u nás takovou prekérku. Náš tři roky starý vysavač, který doteď fungoval perfektně, se mi včera během vysávání sám vypnul. Zkontrolovala jsem zásuvku, dokonce i pojistky - všechno ok. Večer přišel manžel z práce, zkusil to a lux normálně fungoval.
Dnes ráno jsem chtěla vysát a lux zase nereagoval na tlačítko zapnutí. Tak jsem rychle koupila nový vysavač, odpoledne začala vysávat a po cca 10 minutách se taky sám vypnul.
Nevíte, prosím, někdo, čím by to mohlo být? Napadlo mě horkem, ale u nás jsou tropická horka už několikátý den v řadě a s malým dítětem musím vysávat max. obden.
Předem díky za případné rady!

nikoulinka
18. srp 2024

@sofia_sofiova jsem laik. Ale napadá mě, zda není zásuvka vadná? A že ony vysavače mají v sobě nějakou pojistku, že když tam dojde k nějakému zkratu, tak se z bezpečnostních důvodu vypne? Aby nedošlo právě k nějakému úrazu elektrikou, apod... U nás se to dělo na zahradě u jedné zásuvky, kdy uz víme, že je špatná... Vypínala se nám v ní konvice, vysavač, filtrace...

sofia_sofiova
autor
18. srp 2024

@nikoulinka tyjo, to mě nenapadlo. Dík za tip, zkusíme to víc probádat;)

bebekeksy
18. srp 2024

U tchyne to taky delala jedna zasuvka a nakonec ji zacal horet kabel k notebooku… povedala to pozde…
Kdyz se zasuvka pouziva casto, muze v ni byt napr. povoleny drat