Jak poznat pravou kůži od koženky?

15. črc 2022

Jak se dá poznat pravá kůže od koženky? Rodiče si před 6 lety koupili sedačku z pravé kůže, ale popraskala a oloupala se, tak si myslí že to byla jen koženka. Dá se to zjistit?

g_m
15. črc 2022

To je 100% koženka, kůže se nikdy takto neoloupe.

g_m
15. črc 2022

A nebylo tam eko-kůže?

autor
15. črc 2022

@g_m Normálně kožená, dávali za sedací soupravu přes 50 tisíc.

autor
15. črc 2022

@g_m Tak jsem to vyhledala a je to ekokůže

konidana
15. črc 2022

Ekokuze je napodobenina. Obsahuje rozemletou kuzi na prach a je to spojene nejakym pojivem. To neni prava kuze.

zuzkasim
15. črc 2022

Ekokůže je normální koženka, akorát s matoucím názvem☹

cuuza
15. črc 2022

Jj, pomazánkové máslo být nemůže ale ekokůže je cajk, to nepochopím 😟

fazolkazuzka
16. črc 2022

My máme doma gauč kožený. 10 let ho měla kamaradka a my ho máme teď 8 rokem to se na něm valí psi a opravdu je jak noví. Takže asi tak. Nový stal před 18ti lety 5 tisíc euro.

leiladelly
17. črc 2022

@zuzkasim Proč se zavedl pojem ekokůže? Víš to? Pro mne je to matoucí... Buď je to kůže, nebo něco jiného.. , ale ekokůže? Jinak my máme sedačku z broušené kůže 23 let, bez defektu. Kůže je asi do značné míry "nesmrtelná".
@fazolkazuzka Přesně, jak píšeš.

dura175
17. črc 2022

@leiladelly Nedávno jsem narazila na pojem "veganská kůže", aneb jak schovat pojem koženka pod vzletný název (a zajisté také za mnohem vyšší cenu).

ele_nka
17. črc 2022

No to bude ekokůže. Měli jsme také a sedačka dopadla stejně. I když teda my aspoň věděli co kupujeme a za nižší cenu.

leiladelly
17. črc 2022

@dura175 To jsou tedy eufemismy 😀 ....

zuzkasim
17. črc 2022

@leiladelly Myslím, že schválně, aby to bylo matoucí☹ Jak vidět, funguje to. Žádná koženka, ekokůže ani veganská kůže nebude mít nikdy vlastnosti kůže a hlavně tu životnost.

leiladelly
17. črc 2022

@zuzkasim Vypadá to tak, že účel... světí protředky pro prodávající ☹

leiladelly
17. črc 2022

@zuzkasim Jinak, já jsem po delším výběru objednala sedačku, přijde ve středu, tak jsem trošku napjatá. Doufám, že to bude fajn... Naše je stran kůže sice celkem v pořádku, ale přece jen po těch letech už jsme potřebovali a chtěli změnu.

zuzkasim
17. črc 2022

@leiladelly 23 let, ta už něco odslouženo má🙂

leiladelly
17. črc 2022

@zuzkasim Má... právě potřebujeme změnu i barevně i esteticky... Ještě poslouží jinde dál, ale já už chci změnu 😀 No, jsem zvědavá, co přijde, koupila jsem sedakču CXL z kolekce Christiana Lacroix 😀