Flylady, zónový úklid a jiné. Co vyhovuje vám?

Ahoj, dala jsem si do nivého roku předsevzetí být systematičtější. Máte prosím nějaký úklidový systém, který vám funguje? S nespící dcerou a bez hlídání již nejsem schopna udělat jednou týdně velký úklid jako dříve. Dívala jsem se na zmíněné dva, ale nikde jsem nenašla jednoduché shrnutí. Pochopila jsem již čistý dřez a ten zatím dodržuji. Někde jsem zahlédla, že uklízí podlahu po místnostech během týdne, ale to mi nepřijde chytré, to se mezitím rozchodí po bytě. Poradíte prosím, co vyhovuje vám?

kkkt
5. led 2023

@marketanovakova14 ja myslim ze kazdemu sedi neco jineho. A fajn je se tady inspirovat, ale udelat si to posvem. Mam rada i zorganizovano na instagramu 😇. Ja treba uklizim kazdy den 1 mistnost ale vysavame streda a nedele popr dle potreby a vytiram po vysavani. Kdyz to slo jak byl syn mensi tak jsem delala to co neni videt, uklidit napadany bincus pod pribory aj.

gdpr
5. led 2023

Ked maly mal nespave obdobie pratala som miestnost po miestnosti kazdy den 1 viac som nestihala ani nahodou ale mame doma psa tak zametala som stale kazdy den aj teraz takze podlahu mame cistu kazdy den. Ale najviac mi vyhovuje system ked ako prve pustim mycku riadu s prackou vtedy uz mam 2 veci "hotove" za par minut a potom idem zaradom po miestnostiach odlozim veci tam kde maju byt potom prejdem vsetky povrchy, kupelnu, WC, linku, utriem prach, zrkadla... A na zaver zametam a zmyvam, odlozim veci z mycky, vyvesim prackou alebo zapnem susicku a mam upratane - vsetko zaberie hodinu maximalne hodinu a pol... Ale co naozaj denne robim je odkladanie veci, podlaha ostatne podla toho ako co treba, kupelnu cca 2x do tyzdna, mycku kazdy 2den alebo kazdy podla potreby kolko je riadu, pracku 1x, zrkadla 1x, povrchy kuchynsky skol aj po kazdom jedle pri detoch prejdem hanrickou a ostatne 3x do tyzdna

lenerka1
5. led 2023

Snažím se jet zónový úklid, ale trochu upravený právě kvůli podlahám, ty dělám vždy po patrech.

vikinkav
5. led 2023

Me se libi Fly lady, jak ti presne rekne kdy co delat, chci to ted zkusit doma, ale prijde mi ze mam porad tolik prace, ze na to nemam cas 😄

sarkoc
5. led 2023

@marketanovakova14 Já většinou nejprve vše uložím na své místo, aby se věci jen tak někde neválely...a pak to vezmu místnost po místnosti, vše srovnat, otřít prach, zamést...prostě taková ta rychlovka, aby se nám tu dobře žilo. Když se vyskytne nějaká chvilka času navíc, uklízím takové to, co se nedělá denně...skříňky v kuchyni, přeberu lékárničku, umyju ledničku, převleču postele, ...nicméně mám stejně pořád pocit, že by to chtělo víc, ale máme tři děti a chci s nimi taky být hodně venku, do toho stavíme, takže prostě tak, jak to jde. Dřív jsem se z toho byla schopná hroutit, že jsem nestihla vytřít, teď už mě to tak nežere