Co na skvrny?

31. srp 2024

Ahojky, už si nevím rady..
Asi 14 dní už dáváme příkrmy a je to otřes. Je to absolutně všude, na skvrny toho moc nezabírá, spíš je to loterie…
Ikdyž natřu skvrnu ihned žlučovým mýdlem a pak vyperu tak to nepustí, jen zesvětlá. Slunce dost vytáhne, ale bílá trika nic moc…
Furt jdou vidět fleky.
Nejhorší je mrkev, dýně….
Zkoušela jsem od Chante Clair na skvrny sprej, nic moc :(
Už jsem zoufalá, tolik zničených krásných věcí….

lenickakl
31. srp 2024

Tak nekrm dite v krasnych vecech 🤷‍♀️

hibou
31. srp 2024

Attitude odstraňovač skvrn na dětské prádlo - už nekupuji nic jiného

andelka
31. srp 2024

Zásadně nekrmit ve světlém, bílém oblečení,kterého ti bude líto. Anebo dítě přikrýt takovým velkým bryndakem.
Měla jsem vždy jen žlučové mýdlo a kdysi i Vanish na skvrny.

prejeta_zaba
31. srp 2024

No mýdlo s jelenem, soda, slunce...kvalitní prací prášek. Ještě něco zvládne perkarbonát, ale nepočítej se zázraky. Základem je bílé veci dítěti vůbec nedávat a krásné jenom do kočárku. 😅

verunnaj
31. srp 2024

Neflek 🙂

prejeta_zaba
31. srp 2024

Ještě než utratíš plno peněz za odskvrňovače, přečti si složení...většinou je to právě taed (perkarbonat s aktivační látkou), nějaké rozjasňovace a aromata, takže jednak je to nastejno a druhak kupuješ zbytečně něco, co v základu koupíš mnohem levněji.

michaela666
31. srp 2024

U nás měl nejlepší efekt bryndak, který se oblékal jako triko s dlouhým rukávem a vzadu měl suchý zip. Tím jsem zachránila hodně věcí, protože jak píšeš - mrkev, dýni, řepu, špenát,...nevypereš úplně ničím.
V těchto vedrech byla u jídla jen v plince a pak jsem ji prostě umyla.

Jen k tomu žlučovému mýdlu, používáš ho s teplou nebo studenou vodou? Já to dřív nevěděla a správný efekt má jen se studenou vodou.

hennrietta
31. srp 2024

Na bobky a příkrmy jsem používala tekuté žlučové mýdlo z DM. Z toho nejhoršího to dostalo, ale je jasné, že mrkev nebo dýně na bílém vidět půjde vždycky...🤷‍♀️
Doporučuji pořádný bryndák (mám dobrou zkušenost s tím z Rossmanna) nebo zkrátka počítat s tím, že se dítě ušpiní a dávat dítěti oblečení, u kterého to tolik nevadí. 🙂

slecnami
31. srp 2024

My vyzkoušeli snad úplně všechno (bio-eko i chemii) a popravdě úplně nejlíp nám asi fungovalo, když se (ideálně) hned nastříkal Sanytol ve spreji (jo, ten kterým myju i záchod 🙈) a pak normálně vyprat... Jako není to nějak super, co si budem', ale většina věcí pustila 😉

zmrzlinka
31. srp 2024

Nejlepší je koupit body v bazaru a pak je vyhodit 🤷😂

mourovatakocka
31. srp 2024

Krmila jsem je nahaté a nazdar, na dovolené v tom, co jsem byla ochotná obětovat. Hodně skvrn vyřešilo obyč žlučové mýdlo z DM.

kadla88
31. srp 2024

Nekde jsem cetla, ze prádelny pouzivaji na nejhorsi skvrny domestos gel do zachodu. Zkus pogooglit.

prejeta_zaba
31. srp 2024

@kadla88 S Domestosem bych byla celkem opatrná, to je chlor, stejně jako Savo, udělá to na barevných věcech bílé fleky. Leda na bílém a velmi patrně (klidně to může i vyžrat látku nebo zničit další prádlo v pračce).

hennrietta
31. srp 2024

Pokud ti nevadí chemie, tak mamka pracuje jako pokojská a tam na bílé používají nějaký bělící Vanish. Musí si brát rukavice, jak to štípe na kůži...
Takže to oblečení možná zachrání, ale osobně bych to nikdy na dětské (asi ani na svoje) nepoužila.

sasui1
31. srp 2024

Já mám zkušenost s domestosem a byla to paráda! Kam se hrabe žlučové mýdlo...
Samozřejmě funguje jen na bílé (jinou barvu vyzere) ale kromě toho že odstraní skvrny tak ještě prádlo vyběli 🫣
Napustila jsem si do lavoru vodu, přidala od oka domestos, nechala namočené, pak jen vyprala 👍😁

autor
1. zář 2024

Domestos je asi fajn, ale není to úplně košér na miminkovskou kůži 😅 navíc máme rodinný dům a ČOV tak se snažím dodržovat nějaké zásady v používání eko přípravků. Ale asi je nejlepší nahatý a umýt, nebo nějaká body u kterých mě to nebude tolik vadit. Bryndák klasický je u nás spíš zátěž. Celej ho zmuchlá a strká do pusy a tím pádem je vše zaprasené ještě víc než bez něj :D