Bydlení s malými dětmi v přízemí. Jste spokojení?

3. srp 2020

Ahoj mám k vám dotaz. Bydlíte někdo v přízemí panelaki s malými dětmi? Mám dceru 5 let a syna 3 měsice.. mám strach z vykrádání přes ventilačku a celkově.. jaké má toto bydlení mínusy? Jste někdo v takovem bytě spokojený? Díky moc...

leilinka1234
3. srp 2020

Bydlíme v přízemí... Není s dětma nic lepšího 🙂 nákup a další krámy netahám až bůh ví kam, děti si můžou dupat jak chtěj. Z oken koukají, ale ví, co můžou a co ne (ta mladší teda úplně ne, ale starší 4 roky moc dobře ví)... A ve finále nemám takový strach, jako když bychom bydleli výše). Prostě si bydlení v přízemí chválím 🙂

sasbu
3. srp 2020

My teda bydlíme ale ve zvýšeném přízemí. Je to tak 4 metry nad zemí, krádeže opravdu nehrozí. Výhody: děti mohou dupat, lítat atd. nikdo nic neslyší, pod náma jsou sklepy. V ĺetě máme chladno skoro jako klima i v opravdových vedrech. Nevadí když nejede výtah. Nevýhody beru to, že v zimě je opravdu zima, když nikdo pod náma netopí. Nebydlíme naproti nikomu, ale další nevýhoda může být, že vám lidé vidí do bytu nebo, že slyšíte sousedy co se pod vašimi okny baví. I ty krádeže pokud máte třeba balkón nízko

aneta15
3. srp 2020

Já bydlela v přízemí 2 roky a ukradli mi z balkonu kolo 😉 já bych spíš měla problém, že mi někdo bude dupat nad hlavou. Bydleli nad nami dvě malý děti a byl to fakt masakr

jipe
3. srp 2020

Já mám zkušenost s bydlením ve zvýšeném přízemí pouze bez dětí, ale tak okna jsem zavírala, když jsme šli pryč, na noc jsem nechávala jen ventilačku. Jako minus bych viděla chlad od podlahy,event. zastínění, okna přímo do rušné ulice, apod. Plus je to, že není nutné řešit dupání dětí a dlouhé schody

leilinka1234
3. srp 2020

A pardon, já četla vyklánění z okna... Já si říkala, že je to nějaký divný s tou ventilačkou 😀🙈 vykrádání skrz zmíněnou ventilačku... U našeho bytu se toho zas tak nebojím. Nicméně ve větších městech a v bytě, který je trošku mimo dění světa, tak to hrozit asi může 🤷‍♀️

lv
3. srp 2020

Bydleli jsme tak jeste pred 2 lety, byla jsem spokojena, deti mohli dupat. Já se tedy nebála. Kola atp vubec nedavame, ani v 2.patre.

lv
3. srp 2020

Ad chlad, já jsem teplomil, topila jsem hojne, az v byte, kde nejsme dole vidim, že je zde o poznani tepleji a topim tak ctvrtinove, co tam.

kometkak
3. srp 2020

Mě bydlení v přízemí v bytě příjde srovnatelné jako v rodinném domě.. s těmi krádežemi.. V domku taky větráte a máte okna dole.
Výhody.. děti můžou dupat, nevypadnou z okna, netaháte těžké věci, větší chládek v zimě
Nevýhody.. bude někdo nad vámi a může dupat on vám, větší zima v zimě od spodu, lidi vám čumí do oken, mluví vám třeba dva metry od postele atd..
Já osobně bydlím raději úplně nahoře s výtahem a klimou.. Chci mít klid. Nikdy bych nechtěla sousedy nad sebou.

podaji
3. srp 2020

Bydlíme ve zvýšeném přízemí cca 3,5-4 metry. Pod námi jsou sklepy a přímo pod námi je kryt. Zima od podlahy není, je to starý činžovní dům a stoupačky vedou i v podlaze. V ložnici netopime celoročně i musíme mít otevřené okno. V kuchyni taktéž netopime. Jen v dětském pokoji, obýváku a velké chodbě, koupelně. Výhody děti fest dupou. Netaham nákupy. Kočár jen pár schodů. Sousedi nad námi jsou starší manželé nedupou. Okna zavíráme jen když odjíždíme. Do oken z ulice vidět nejde. Máme štěstí že za domem máme park. Klukům můžu podat z okna míč atd. Před domem i za jsou policejní služebny. Nikdy se tu nic neztratilo z oken, balkonů. Bydlíme v Praze. Nevýhoda u nás... rušná silnice. Přes léto hrozný ale po zbytek roku ok j n vyvětrat a zavřít. Za mě pokud byt není přímo na úrovni ulice, není studený a jsou tolerantní sousedé, tak bych do něj šla

benjik
3. srp 2020

My bydlíme též v mírně zvýšeném přízemí a super. Děcka můžou běhat jak chtějí. Zlodějů se nebojím, jsem hned u vchodu a u výtahu, takže na očích. To spíš vykradou sousedy z vyšších pater,kde skoro nikdo nechodí než nás. Ventilačku nechávám běžně otevřenou.

shaun40
3. srp 2020

Vyrustala jsem na Slovensku v přízemním byte.Nikdy bych se do přízemí nenastehovala.V léte jsme se tam pařili ponevadž jsme se báli mít otevřené okno.Cikáni nám nekolikrát ukradli prádlo.V zime jsme protopili majetek.A sousedúm se do bytu nastehoval nekolikrát po sobe potkan.Kolegyne bydlí v přízemí a taky není spokojená.Nedovolila bych si odejít v léte z bytu a nechat otevřené okno.Koukala jsem ve svém okolí že lidi mají mříže.Když jsem v lednu schánela pronájem jediná podmínka byla byt v patře.Ale to je vec názoru .Nekdo je spokojený.Co človek to jiný názor.

letalnica
3. srp 2020

@shaun40 No jo, potkani, ty tady nikdo nezmínil. Ale to je jedno, ty mrchy měli na balkóně i sousedi v 5. patře. Jinak celý život bydlím ve zvýšeném přízemí a jsem spokojená. Nerušíme nikoho, nad námi všude důchodci, nic netaháme a teplo taky máme. Z balkónu nám ukradli prádlo, když jsem byla malá, dnes ho máme zasklený. Neměnila bych a doporučuju. Navíc čím jsem starší, tím větší mám závratě. Ve vyšších patrech bych si okna neumyla.

luciina
3. srp 2020

Já osobně bych ze strachu do přízemí nešla. Jako vyvětrat a být stále v té místnosti, kdyby tam chtěl někdo vlézt ...

bassetlady
3. srp 2020

@kometkak to sice ano, ale dům nemáte na sídlišti a většinou tam není takový pohyb lidí a většinou je kolem domu plot.

crutela
4. srp 2020

Známa bydlí (Praha) a zatím super! Má hned vedle hřiště, takže jen otevře dveře a děti můžou na hřiště, má balkon, který je zamřížovaný. Okna má taky tuším zamřížované, takže krádeže úplně tak nehrozí.
Nemusí tahat nákupy do patra a nikdo na ni neřve, že ji dupou děti 😂

cajomilka
4. srp 2020

Bydlíme ve zvýš. přízemí v paneláku a jsme naprosto spokojeni, neměnila bych. Podle mě hodně záleží na tom, kde je dům umístěn. Náš je obklopen zelení (jsme přímo na kraji velkého parku), "ruší" nás jen zpěv ptáků, štěkání pejsků a občas zde zmíněný rozhovor lidí, co kolem nás chodí do parku, ale to časem přestanete vnímat a stejně to považuju za něco zcela přirozeného, když žijete mezi lidmi a ne na samotě... Ke zde zmíněným nevýhodám bych přidala jen to, že je v bytě míň světla než ve vyšších patrech. Na lodžiích máme mříže, ty mi vadily ze začátku, když jsme se nastěhovali. Vyhovuje mi kontakt s okolím, se zelení, to, že nepotřebujeme výtah, nemusím se bát, že děti vypadnou z okna... Bydlela bych asi max. ve 3. patře, ve vyšších už se necítím dobře, vadí mi výška a jakási oddělenost od okolního prostředí.

cajomilka
4. srp 2020

Jo, a větrat se nebojím, samozřejmě nenecháváme dokořán otevřená okna, když odcházíme, ale to snad nikdo, ne?

podaji
4. srp 2020

@letalnica nám ukradli prádlo i z půdy takže je to jak vysoko člověk bydlí...

podaji
4. srp 2020

@bassetlady plot pokud není pod proudem tak se vám dostanou zloději všude. Neviděla jste teď kauzu vykrádání domů za Prahou? A to mají leckteré domy i zabezpečení. Pokud se tam dostat chtějí dostanou se tam

podaji
4. srp 2020

@cajomilka přesně větráme snad když jsme doma a ne když jsem 8 hod v práci

victress
4. srp 2020

do přízemí bych nešla, sice netaháš nákupy, ale kolem dveří ti věčně chodí všichni do vyšších pater, takže furt kravál, špína, bordel, ruch z ulice, auta, lidi na chodníku kafrají, kouří pod okny.....kolegyně, co bydlela v přízemí, si pořád stěžovala, že když byly děti malé, tak u nich bylo věčně houf dětí ze hřiště, že chtějí napít, na WC apod. že jim dělala služku (co nemusíš, když to zatrhneš)....teda já bych už do bytu nešla obecně...

letalnica
9. srp 2020

Ahoj holky, tak po tom, co se včera stalo v Bohumíně, jsem za bydlení v přízemí fakt ještě radši. Vidět hořící lidi, jak vyskakují z 11. patra tedy nic moc... ☹

zelenaesmolda
9. srp 2020

ja bych bydlet v prizemi nechtela,je tam chladneji a navic neustaly hluk od lidi,kteri tam chodi.ja mam lehke spani,me by bouchnuti vytahu budilo.za me ne.

podaji
9. srp 2020

@letalnica jo taky jsem nad tim uvažovala. Máme max 2 metry. Ale mě to nevadí, hluk je i jinde, výtah nemáme. Sousedů málo...

cajomilka
13. srp 2020

@letalnica Moje řeč, taky jsem si uvědomila další výhodu přízemí, v případě požáru se prostě snáze dostaneš ven... Nicméně doufám, že tuto výhodu nikdy nebudeme muset využít 🙄

linee
2. zář 2020

@cajomilka nevyhoda...pokud je pozar nad vama, tak se snadno stane, ze vas byt bude jeden z vytopenych:(

linee
2. zář 2020

ja primo v byte takto nebydlim (mame nizky domek), ale mamka ano. Dulezite je i, z jakeho materialu je dum postaveny. Mamka ma cihly. Pod bytem je sklep, ale vedou tudy trubky pro topeni, takze v zime ani topit vubec nemusi, ma zdarma podlahove topeni a v lete je tam prijemny chladek. Takze netopi temer vubec. Dalsi plus, ze nemusis tahat tasky nebo kocar do vytahu (kde se ti treba nakup, kocar a deti najednou nevejdou) a pod. Nemas hluk i zezhora i zezdola. Co se tyce vyklaneni z oken, lze okna ruzne zabezpecit, aby se ti deti nenahybali. My bydlime v bungalovu, nase deti se tedy koukaji, ale starsi uz vi a ja kdyz nemam moznost je mit v merku, zaviram okna a nechavam max. vyklapacku, aby se deti nevyklanely.
K nevyhodam - porad nekdo chodi kolem, prach z aut z parkoviste (mamka ma vecne spinava okna) a je pravda, ze v prizemi ma vetsi tmu, nez ve vyssich poschodich, protoze tam slunce tolik nesviti. Bydli tam 8 let a nevykradli ji ani jednou (bohudiky). Znamu ale ovsem takto vykradli - zapomnela dat vyklapacku a jela na 15 min. pro deti do skolky a bylo to. Ale i dnes jsou ruzne zabezpecovaci moznosti. A je vice slyset hluk z ulice, vykladani na chodniku a naproti ma detske hriste (vyhoda matek, nevyhoda duchodcu🙂. Ja bych rekla, ze je to bydleni jako kazde jine, i kdyz to ma nevyhody, zadne mne osobne neprijdou tak velke, ze by se tam bydlet nedalo. Spise bych resila sousedy a celkove treba SVJ a pod...

jasminek2012
2. zář 2020

Bydlím v přízemí s kluky 7 let a 1 rok. A díky Bohu za to, jinak by nás už sousedi hnali. I tak si myslím, že u výtahu jsme slyšet solidně. Máme tu teplo. A vzhledem k tomu, že neustále chodíme dovnitř a ven, tak je fajn, že nemusíme výtahem nahoru a dolů.
A jinak máme balkon a okna skoro na úrovni 1.patra, takže z vykrádání strach nemám. Dnes jdou zloději spíš tiše přes dveře, než oknem. Moje mamka má okna u země a nikdy se nic nestalo.
Také mě strasili zloději a zimou, ale o ten byt byla rvačka i tak a jsem ráda, že ho máme.

jasminek2012
2. zář 2020

A jinak balkon máme zasklený, takže pro zloděje další překážka. Okna nechávám na ventilacku i když jdeme ven. Samozřejmě pod okny slyšíme víc křik a když někdo mluví, ale žádná tragédie. A vyšší patra jsem nechtěla z důvodu požáru. Člověk nikdy neví. Prostě vylezeš ven oknem 😁