Zápočtový list. Musím odevzdat novému zaměstnavateli?

milius
5. pro 2019

Prosím o radu. Jsem na rodičovské 6 let, před nástupem na MD a RD jsem pracovala několik měsíců, stále jsem u zaměstnavatele vedená. Teď ale chci nastoupit jinam a můj dotaz zní - musím novému zaměstnavateli odevzdat zápočtový list nebo stačí uvést, že jsem byla na RD?
Moc se mi nechce o té práci během RD zmiňovat, je to složité..
Díky za odpověď

amazonkajanik
5. pro 2019

@milius pokud vím, tak nového zaměstnavatele zapoctak nemusí zajímat, ten vyžaduje jen pracak při registraci

milius
autor
5. pro 2019

@amazonkajanik a musím v životopise uvádět, že jsem před RD pracovala? Ráda bych to úplně vynechala a uvedla jen RD

motylcice29
5. pro 2019

@milius jak jsi vedena u původního zaměstnavatele?Trva Ti smlouva, nebo jak to chápat? Do CV si mužes uvést víceméně cokoliv...ZL bys měla novému zaměstnavateli odevzdat, respektive ho bude požadovat protože obsahuje napr info o srážkách apod, což je důležité pro účetní.

motylcice29
5. pro 2019

@amazonkajanik to není pravda. Zaměstnavatel dokonce muže se zaměstnancem, který mu ZL neodevzdá neuzavrit PP.

amazonkajanik
5. pro 2019

@motylcice29 tak to museli změnit,jelikož v roce 2008 jsem tahala zapoctaky od byvaleho zaměstnavatele a pracak se hrozně divil, na co je chtěl, že je nepotřebuje. Za to oni potřebovali od něj a on ho nedodal

motylcice29
5. pro 2019

@amazonkajanik ale ZL vždycky odevzdavas jen následujícímu zaměstnavateli, nebo UP a tam zůstávají. Nikam dal se neposouvaji. Presne jeden ZL, ne víc.

amazonkajanik
5. pro 2019

@motylcice29 chtěl ho po mě jen pracak a tenkrát ten i.oit,kterej mi dodnes ani nezaplatil.

milius
autor
6. pro 2019

A kdyz ted ukoncim pracovni pomer a budu jeste treba dva mesice na rodicaku, tak je taky bude zajimat posledni prace nebo to,ze jsem byla na rodicaku?