Za jak dlouho jste se zajely v nové práci?

14. říj 2023

Ahoj, nastoupila jsem po mateřské so nové práce. Po 7 letech
Je to pro mě jak fyzicky tak psychicky se dvěma dětma hrozně náročné. Přitom práce je to fajn a jsem za ní ráda. Baví mě. Je to 3 týdny a já pořád čekám na to kdy se tak nějak zajedu a zvyknu si na nový režim. Jak dlouho to trvalo vám?
Ráno vstáváme brzo, všechno je takové rychle a já jsem hrozně unavená, úplně příšerně....navíc jedno a děti je prvňák... 😏

mrs.duck
14. říj 2023

Mně trvalo rok, než se celý režim stal standardem a než šlo všechno normálně :-/

autor
14. říj 2023

@mrs.duck tak trochu jsem si říkala, že jestli to nebude do roka lepší, tak to bude chtít změnu...ale byla bych teda rada, kdybych se dala nějak do klidu dřív...

ele_nka
14. říj 2023

Já chodím takhle do práce půl roku a ještě jsem si nezvykla. 😃 Ale stále věřím, že se to zlepší. 😃

mrs.duck
14. říj 2023

Moc držím palce. Třeba to půjde hladce 😉 Já neměla podporu v rodině a ani kolegové v práci nebyli úplně chápaví.

vladienka
14. říj 2023

Ja som zacala pracovat dva tyzdne dozadu.. tiez po 7 rokoch. Starsia dcera prvacka a mladsia prvy rok v skolke. Je to sialena zmena, je mi po nich smutno :( v praci sa citim obcas ok, obcas ako nejaky pomaly dement.. a vecer odpadavam pred 22hod, co ma stve kvoli manzelovi. Rano teda odvadza deti do institucii manzel, odpo ich vyzdvihavam ja, pracujem 8-15

emillyhk
14. říj 2023

Vrátila jsem se před měsícem po třech letech do původní práce, dítě mám jen jedno a i tak je to ještě takové takové divoké, náročné... Syn se najednou budí kolem třetí, čtvrté ráno, já se vracím z odpolední kolem desáté, než něco udělám, nachystám na druhý den, jdu spát v jedenáct. Rána jsou o nervy, je jedno, v kolik vstaneme, stejně odjíždím ve spěchu, nervy na pochodu. 🤦‍♀️ Jsem unavená, unavená, unavená. Ale věřím, že si to sedne. Takže radu nebo tak něco nemám, ale nejsi v tom sama 🍀

andelka
14. říj 2023

Prvních 6-8 týdnů bylo nejnáročnějších..

95newmommy2020
14. říj 2023

Já šla pracovat po dvou letech s tím, že se mi moc do práce chtělo a užívala jsem si to. I přesto jsem první 2 měsíce byla mimo, pořád koukala na fotky a říkala jsem si:”hm 10:00, teď bych byla nejspíš na hřišti” Bylo to divný, ale zase vyšší sebevědomí, víc peněz, prokazatelné a viditelné výsledky práce a hlavně velká radost z toho, že jsem zase pracující tu motivaci jen umocňovalo.
Kámoška, co byla doma do 4 let, do práce se jí od malý nechtělo, a štvalo ji, že neptěhotněla podle plánu, tak ta to těžce nesla ještě rok. A to měla jen půl úvazek. Po roce byla těhu.
Finance pro ni extra motivaxe nebyly.

pampeliska1313
14. říj 2023

Nějak si říkám, že až po tom roce v práci jsem si byla jistá (a to ještě bez dítěte) )

eviicka
15. říj 2023

Já mám prvňáčka a druhé první rok ve školce, nakonec jsem zatím práci vzdala (nemáme hlídání při nemocech) a dělám jen z domu drobné brigády na PC. A jako jsem v šoku, že i tak je pro mě těžké se zajet a stíhat víc. Denní režim je v pohodě, ale od září nonstop někdo nachlazený, mladší náročnější adaptace... jsem ráda za možnost být zatím doma (a snad se to brzy zajede a budu moci i v klidu do práce..).

konidana
15. říj 2023

Tech pul roku urcite. Do roka uplne ok. Ale teda mluvim o prvni praci po skole, to pro mne bylo nejhorsi. Po rodicaku, po 3 letech doma, to slo v pohode. Ale nastupovala jsem znovu do stejne prace jako pred rodicakem a navic byl doma misto mne na rodicaku chlap, takze jsem chodila k teple veceri 🙂 Starsi jsem ovsem vodila i vyvedavala ze skolky ja...ona tam jednak chtela byt furt a druhak chtela chodit s maminkou. .

elis16
15. říj 2023

Jsem v práci po RD 3/4 roku a je to jak kdy, hlavně ke konci týdne už jsem dost unavená, takže přijdeme s holkám dom, pustím jim pohadky a jdu si aspoň na chvilku lehnout, než začnu fungovat v domacnosi

phn
16. říj 2023

Tak já se zajížděla po prvním tak 2 týdny a s druhou to bylo hned...ale ty první dva týdny jsem byla vydrnčená jak blázen🙂

zaludova
16. říj 2023

Tyhle životní změny jsou vždycky fičák, ale mně nejvíc ze všeho pomáhá plánování a time management. Jak mám jasně sepsané úkoly, tak to pak odsejpá. Některé můžeš delegovat na další členy rodiny. Máš v práci nějakou volnou chvíli, kdy by sis zvládla zařídit i jiné povinnosti?

odula
16. říj 2023

Rok ;)

lcn162
16. říj 2023

Režim celkem rychle, ale to jen proto, že jsem i před nástupem vozila děti do školky a čas se pro nás nezměnil. Trošku déle jsem si zvykala na to, že domácí práce jsem nedělala dopoledne, ale po práci a na to jsem si nezvykla asi rok.

1lenuska1
16. říj 2023

Asi jsem si zvykla celkem rychle, ale asi take z duvodu jako @lcn162, syna jsem vozila do skolky ctyri mesice pred tim, nez jsem nastoupila ja sama. Takze rezim a rytmus byl zavedeny. Ale organizace casu byla tezsi a to snad jeste nemam pod kuzi dodnes, jsou to 3,5 roku 🙄🫣😅 Domaci prace pres tyden moc nezvladam (samozrejme nadobi, pradlo ano), vetsi uklidy holt nechavam na sobotni dopoledne. Ale to nejak musim přijmout 🙂

eithelwing
16. říj 2023

Taky jsem zvědavá, kdy se to usadí. Po 6 letech v práci, dojezd 30 minut jedna cesta, starší v první třídě, mladší školka, manžel naštěstí dojíždí jen 15 minut. Pár kroužků a je to mazec. 🙈😄

hanka_12345
16. říj 2023

Ja teda temer okamzite