Výpověď ve zkušební době, jak se postupuje dál?

aura19
29. bře 2013

dostala jsem výpověď ve zkušební době 2.3,ale neschopenku od 1.3,ale vystavenou od 4.3 jak mám postupovat dál?? jsem v ochranné lhůtě? a jestli mi zaměstanec nezaplatí 2.3 co jsem byla ještě v práci kam se mám obrátit? je placena zdravotní pojišťovna?? děkuji za odpověď

tajemna30
29. bře 2013

předpokládám že v současné době jsi vedena na Úřadu práce, tak je nejlepší se poradit tam 😉 ale dle mého pracovní poměr skončil 2.3. Že jsi od 4.3. nemocná už nemá s tvým bývalým zaměstnavatelem nic společného ☹

xpila
29. bře 2013

Za prvé to není výpověď, ale zrušení ve zkušební době a zrušení je platné, protože bylo doručeno před tím, než vás uznali práce neschopnou, i když to bylo zpětně. Žádná ochranná lhůta tady není.
Taky trochu nerozumím tomu, jak vás mohl doktor uznat práce neschopnou od 1.3., když jste ještě toho 2.3. byla v práci???

aktaka
29. bře 2013

Ano, jste v ochranné lhůtě (trvá 7 dní od skončení prac pomeru), ale jelikož už netrvá pracovní poměr, bude vám dávky vyplácet až správa sociálního zabezpečení, tzn. až od 22. dne trvání pracovní neschopnosti dostanete nějaké peníze.