Těhotenství a práce. Jak postupovat?

eellushka
13. zář 2021

Holky ,tak jsem zjistila ,ze jsem těhotná. Ma otazka je , jak mam postupovat pokud mám fyzicky náročnou práci kde taham 15 kg veci. Jsem asi 2 tydny a nevim teda jestli je zbytečne to řešit nebo jestliže i přesto ,ze na ultrazvuku nebude nic videt to řešit abych popřípadě miminko v práci v prvních týdnech nepotratila

marcicek84
13. zář 2021

@eellushka no asi bych to resila hned po potvrzeni srdicka...

dianemash
13. zář 2021

@eellushka jak ti gynekolog potvrdí těhotenství, tak bych být tebou informovala nadřízeného

littlebee124
13. zář 2021

@eellushka Určitě bych čekala až po první kontrole, protože se zatím může stát cokoliv.

eellushka
autor
13. zář 2021

@littlebee124 to je to ceho ss bojim ja proste Ani ted nemuzu pracovat, fakt mam fyzicky náročnou práci a bojim se abych do ty doby nepotratila, nez půjdu na prvni ultrazvuk

katule1990
13. zář 2021

@eellushka Nemyslím si, že by to až tak hrozilo. Minimálně první dva týdny s tebou embryo není ani spojené, tak pochybuju, že by byl případný potrat způsobený zvedáním těžkých věcí. V začátcích se v případě problémů jedná hlavně o nějakou genetickou chybu atd., co nejde ovlivnit. Počkala bych do první kontroly a pak řešila se zaměstnavatelem přerazení na vhodnou pracovní pozici.

renat23
13. zář 2021

@eellushka zavolala bych doktorovi a domluvila se. Ja dělala na 3 směny náročnou práci a kdyz jsem volala k doktorovi že jsem zjistila z testu těhu a kontrolu mi dal až cca za 3 týdny ale řekl mi ze kdyby to v práci nešlo tak at si hned přijdu pro neschopenku. Chodila jsem asi 3 dny , v práci šla za Mistrem narovinu mu řekla jak to je a že zatím nemám potvrzené od doktora a on mi dal lehčí práci. I tak jsem chodila uplne hotova, bolelo me bricho atd. Vzala jsem si pár dní dovolenou a pak šla pro neschopenku. Vše je o domluvě s doktorem a v praci

ejmate
13. zář 2021

@eellushka Hele ty první tři měsíce jsou buď a nebo a moc to neovlivníš. Já bych to oznámila až po potvrzení od gynekologa, pak má zaměstnavatel povinost tě přesunout na jinou práci - ne tak fyzicky náročnou, a pokud ji nemá, tak myslím, že máš nárok na 100% platu i když budeš doma.

j.a.n.i
13. zář 2021

@eellushka No, těhotná může při občasné manipulaci nosit 10kg a to po celou dobu těhotenství, takže 15kg opravdu v prvních týdnech zdravou těhotnou neohrožuje.

hezz17
13. zář 2021

@eellushka kdybys mela doma starsi dite, tak ho taky zvednes. Jako do toho potvrzeni bych ro vubec nevytahovala, stát se muze cokoli a to cokoli urcite nebude způsobeno 15kg zavazim.

littlebee124
13. zář 2021

@eellushka Spousta žen dělá horší věci a neví, že jsou těhotné. 🙂
Já to třeba vůbec nevěděla a zrovna sem začala cvičit a fakt každý den a aspoň 1,5 hodiny sem jela, do toho spalovac s efedrinem, potom svatba, kde sem se hooodne opila a do teď je vse v poradku 🙂

journals
13. zář 2021

Tehotenstvi jeste ani nemas potvrzene, takze nejdriv bych se uklidnila a cekala na prvni kontrolu. Pak uvidis co ti rekne doktor, ale obecne zvedani tezkych veci neni hned na nemocenskou. Je to jen o uprave prac.podminek a komunikaci s nadrizenym.
Nevim jak by to delaly nektere (vsechny? 😀) zeny ktere uz doma jedno dite maji. Nevyhnou se ani stresu, ani fyzicke namaze a tezke predmety zvedaji porad 😀

eellushka
autor
13. zář 2021

@journals me se nemocenská nevyhne vzhledem k předešlému těhotenství, které jsem mela hodně blbí, odlučování placenty, kontrakce od 18 tydne a nakonec ukončeene těhotenství ve 29 tydnu

eellushka
autor
13. zář 2021

@renat23 ja mám právě trošku strach kvůli předešlému těhotenství... Proto se ptam ... Tenkrát jsem delala v obchodě a s nicim se netahala a dopadlo to i tak blbě...

journals
13. zář 2021

@eellushka jestli je riziko ze se to bude opakovat, tak asi ano. Ale kazde tehotenstvi byva jine, takze to tak treba byt nemusi

journals
13. zář 2021

Jo a jestli jsi to ty co pises v jine diskuzi ze mas teprve 4 dny do menstruace, tak bych s nejakym planovanim nemocenske jeste opravdu pockala 🙈🤦🏻‍♀️

maxulekapcule
13. zář 2021

Ja myslim, ze zas tak hrozny to snad nebude. Ja mam taky fyzicky narocnou praci s neskutecnymi hodinami prescasu a chodila jsem do 22tt. Chodila bych dal, ale sefovi se to nelibilo. Ted jsem 28tt, a chodim aspon na brigady, a opet je to fyzicky, ikdyz ne tolik. Tezko rict, kazda to mame jinak, take jsem mela strach, jelikoz jsem po potratu, ale bylo to v pohode ;)