Šéf mě nechce vyplatit a nutí mě dál chodit do práce

nejmaminka
18. bře 2016

Ahoj ženy,mamky,těhulky,,,,, potřebuji poradit, tchýně mi našla brigádu přez znamou, ta mi nakecala jak práce je užasná ,ják budu dostavat peníze týdně +dýška jaká to bude pohoda hned mě zaučí ona, a jak ze šéfem se dá vyjít i domluvit a jak je v pohodě ,opak byl pravdou pracovala jsem tam měsíc a pul a šéf mě ještě nevyplatil o dýšku ani nevím, a práce katastrofa hned první den sama ,pár lidí po mě řvalo :( !!!! No pár víkendu jsem mu tam vydržela ,ale mám 6 měsiční miminko a on mě doslova nutil a pořad mi psal až mu o vikendu přijdu, i když jsem neměla hlidání čekal odemně že mužu pořad ,ted je na mě hrozně arogantní a pořad mě nechce vyplatit co ted?? Já mu psala slušně že končom a on hned že musím přijit ,že to nemyslím važně že zase v pátek mu to odvolám a bla bla že jsem mu slibovala že přídu a přitom jsem mu napsala jenom že bych mohla možná ,a už s toho dělá domluvu já sním jednám slušně jen proto aby mě vyplatil co poradíte v takové situaci ??? Nemáme mezi sebou smlouvu :( já v té době práci potřebovala :(:(☹

monikagurthova
18. bře 2016

@nejmaminka Ahoj, pokud mrzi sebou nemáte smlouvu nemusíš mu do te prace přijít, ale ani on te nemusí vyplatit. Udelala bych to tak, ze bych mu řekla OK ja přijdu, ale než začnu pracovat tak chci peníze co mi dlužíte a pak uvidíš. Jako bez smlouvy promiň ale to i kdybych potrebovala praci sebevic tak bych do toho nesla....

kristyn.g
18. bře 2016

už bych tam nepáchla a peníze bych chtěla. Pokud by nechtěl vyplatit tak bych mu asi vyhrožovala že ho udám na uřadě, že mám svědky že jsem tam pracovala. To bych udělala já ☹ nenech si to líbit, je to sprostota, ústní dohoda je také dohoda

monikagurthova
18. bře 2016

@kristyn.g víš bez smlouvy je to tvrzení proti tvrzení....a svědci ti na to nepomuzou.

nejmaminka
autor
18. bře 2016

To mě také napadlo,ale on není blbej, ví že chci skončit ,dá mi výplatu za minulý měsíc a kdybych mu oddělala zítřek tak ty peníze už neuvidím a on mě vyplatí až po práci

monikagurthova
18. bře 2016

@nejmaminka No aspoň by jsi dostala nějakou výplatu, pak mas další možnost a to nejit tam a oželit peníze, protože bez smlouvy opravdu nemáš nic v ruce o co by jsi se mohla popřípadě opřít. Ústní dohoda je fajn, ale těžko se dokazuje.....je to složitá situace. Dosvedcit by ti to mohla tchyně, ale to je osoba blízká nebo nějaký jeho zaměstnanec což pochybuji ze by riskoval místo.....

iveta93
18. bře 2016

Souhlasím s @monikagurthova. Řekla bych, že přijdu, ale než budu pracovat chci peníze na ruku nebo jdu domů. V dnešní době pracovat bez smlouvy je blbost. Pokud to tak chce zaměstnavatel (a ne zaměstnanec) tak už to smrdí. Soc. zdrav. daně se platí z toho co ty si vyděláš takže jemu to může být jedno. Pokud ti nechce udělat smlouvu nechce potom za práci platit. Dostala bych z něj ty peníze, odpracovala jeden večer a našla bych si práci se smlouvou ikdyby jen brigádně tak taky smlouvu.

kika_21
18. bře 2016

Jestli už tu práci nepotřebuješ, kašli na něj i na známou, věnuj se dítěti.Peníze Ti buď dá, nebo holt ne. Zkus se zeptat té známé, kde asi peníze jsou-viz její sliby. 😕

nejmaminka
autor
18. bře 2016

no byla to hroznáá blbost , neřikám že nejsem hloupá, ale znáte to tchýně mě do toho tlačila známá namluvila a ja se jen vezu jsem hodná levná spolehlivá pracovní síla tak proč toho nevyuzít , ted země dělá ten šéf zlou nespolehlivou a nevím prý co je to práce že se mu každý víkend jen vymlouvám a prý není těžké si najít hlídaní

monikagurthova
18. bře 2016

@nejmaminka No tak o důvod víc se na nej vyprdnout. Co je ti po něm a po tom co o tobě říká? A ber to tak, ze chybami se člověk učí...pro příště víš a na nej se fakt vybodni bych mu na to řekla, ze zadarmo ani kuře nehrabe a hotovo.

kika_21
18. bře 2016

@nejmaminka No, zažila jsem to samé-ve formě nemůžu Vám to furt vysvětlovat, když sem chodíte tak málo-přičemž jsem tam chodila zadarmo, abych měla praxi, dceru s sebou v kočárku. Jak říkám, když tak ať tam jde tchyně. 😀

kristyn.g
18. bře 2016

@monikagurthova tak může si nahrát nějaký telefonát s ním... jestli dělala někde v provozu tak by snad mělo jít prokázat. Minimálně by ho mohl někdo přijít zkontrolovat a zkontrolovat smlouvy se zaměstnanci, asi nebude jediná

kika_21
18. bře 2016

@kristyn.g Může, stojí-li to za to.Aby pak neběhala po soudech. 😔

monikagurthova
18. bře 2016

@kristyn.g Nahrát někoho bez jeho souhlasu nejde. Vím o čem mluvím když jsem se rozvadela bývaly mi dělal peklo tak jsem si ho nahrála a doplatila na to. Nejlíp se na to vybodnout ma zkušenost do příště

monikagurthova
18. bře 2016

@kristyn.g A hlavne doplatí na to, ze se začnou zajímat o to, zda platila daně. Ono je to oboustranný a jak píse @kika_21 pokud ji to za ty nervy stojí......

nejmaminka
autor
18. bře 2016

on nemá odvahu mi zavolat jen mi píše sms každý pátek

monikagurthova
18. bře 2016

@nejmaminka tak to by měnilo situaci pokud mas sms tak to jako důkaz použit můžeš.

nejmaminka
autor
18. bře 2016

Holky něco vám přiznám tu práci mám asi pul hodky pěšky první týden co mě nevyplatil jsem šla pěšky a brečela celou cestu potřebovala jsem na sunar ,tak ještě večer jsem si musela zajít pujčit ;( a zase pěšky

nejmaminka
autor
18. bře 2016

já tam tu známou prosila až mi pomuže a vykašlala se na mě

monikagurthova
18. bře 2016

@nejmaminka Tak potom uz chápu proč jsi do toho šla. No podívej se bud to tedy budeš resit přes úřady, sms jako důkaz uznají, ale příprav se bude to vleklé a bude te to stát nervy a možná i peníze pokud by to doslo k soudu. Nebo tedy ty peníze oželit a najít si neco jiného se smlouvou a jistotou. A nebo tam jdi a řekni mu narovinu ze mas důkaz ze tady pracujes takze po něm chceš vyplatit za to co jsi od pracovala a pokud ti nedá na stůl podepsat platnou smlouvu uz mu tam rozhodne neprijdes.

blahova_andrea
18. bře 2016

@nejmaminka tak potom máš písemné důkazy v podobně sms 😉

monikagurthova
18. bře 2016

@nejmaminka A nebo na nej zatlačit úplně a říct mu ze chceš vyplatit plus smlouvu nebo to pujdes těšit s úřady.

nejmaminka
autor
18. bře 2016

Moc vám děkuju všem já čekala že mě ukamenujete protože to byla velká hloupost určitě pro tu výplatu nepujdu sama aby po mě nemohl řvát však jak se říka na každou svini se voda vaří 😉

monikagurthova
18. bře 2016

@nejmaminka držím pěsti a jak říkám aspoň víš do budoucna 🙂 pak dej vědet jak jsi dopadla 🙂

blahova_andrea
18. bře 2016

@nejmaminka to ti teda tchýně a známá pěkně pomohly 😠 to ti měly na ten sunar raději půjčit nebo ti ho darovat! tohle by mi s tchýní docela nabouralo vztahy 😅 ☹

kristyn.g
18. bře 2016

@monikagurthova to je blbý no ☹

kristyn.g
18. bře 2016

@nejmaminka tak stojí to za pokus, na hrubý pytel hrubá záplata, jestli takhle podvádí tak určitě on nikde nebude chodit po soudech atd, toho bych se určitě nebála.

monikagurthova
18. bře 2016

@kristyn.g bohuzel je no. Ono si lidi myslíme, ze se budeme bránit a jak je to všechno jasny jak proste musí vyhrát spravedlnost.....bohuzel v reálu je to úplně jiny. Člověk aby se bránil, tak musí myslet dopředu s mít na vše nejlépe 3 papíry a potvrzeni.....je to hnus bohuzel, ale je to tak

j.a.n.i
18. bře 2016

Ale mysli na to, že i ty si pracovala načerno a tedy i ty můžeš platit pokutu...

kika_21
18. bře 2016

@j.a.n.i To by ale byla podpásovka vůči někomu, kdo si jde vydělat na Sunar, to uznej. 😖

monikagurthova
18. bře 2016

@kika_21 Jenomže to nebude úřad zajímat víš. ☹ to je prave riziko, které by zakladatelka podstoupila, pokud by šla věc resit přes úřad. Oni ji možná pomůžou, ale na druhou stranu ona vědomě pracovala na černo....a to oni uvidí a to budou taky resit. Bohuzel