Rodičák/smlouva na dobu neurčitou/živnosťák. Poradíte, prosím?

bbarshaa
15. lis 2021

Zdravím, prosím kdo tomu rozumí, o radu.
Jsem zaměstnaná a momentálně na mateřské, za měsíc na rodicaku. Chtěla bych ale začít dělat na živnosťák a do původní práce už se navracet… Netuším zda musím tedy v praci dat výpověď, než začnu tedy pracovat na sebe a zda-li u toho muzu pobírat rodicak?
Snažila jsem se něco najít na netu, ale vůbec z toho nejsem moudra.
Diky 🙂

jajulin
15. lis 2021

Dávat výpoveď mi přijde zbytečné, mužeš mít živnost i při zaměstnání. Normálně ti bude trvat pracovní poměr, budeš pobírat rodičák a můžeš provozovat živnost.

bbarshaa
autor
15. lis 2021

@jajulin to jsem chtěla vědět. Děkuji 🙂

j.a.n.i
15. lis 2021

@bbarshaa akorát tedy bez souhlasu tzamestnavatele nesmis podnikat ve stejnem oboru jako on.

uzjetotak
20. led 2022

@j.a.n.i Dobrý den, mám podobnou situaci jako zakladatelka tohoto dotazu, ale zaujala mě Vaše odpověď, že bez souhlasu zaměstnavatele nesmím na ŽL podnikat ve stejném oboru. To je nějaké obecné nařízení, zákon? Kde o tom najdu více info, prosím? Děkuji.

j.a.n.i
20. led 2022

@uzjetotak Je to primo v zakoniku prace, ale ted jsem na telefonu, tak presny paragraf nenajdu a z hlavy ho nevim.

uzjetotak
21. led 2022

@j.a.n.i A jo, a to platí i během rodičovské dovolené? To je hodně blbý, pokud mi zaměstnavatel není schopen nabídnout např. 2hod úvazek, ale já si větší nemohu dovolit a jinde mi jej nabídnou (na ŽL), tak je to trochu nelogické...

j.a.n.i
22. led 2022

@uzjetotak Plati, neb zamestnanec jsi stale. Na druhou stranu, spise se setkavam s tim, ze to povoli.