Práce v zahraničí. Máte zkušenost? Kde jste pracovali a jaké to bylo?

27. pro 2020

Ahoj chtěla bych se vás zeptat jestli máte zkušenost s prací v zahraničí? Kde jste pracovali jaké to bylo? Jak jste práci sehnali? Musí se umět dobře cizí jazyk? Děkuji moc za zkušenosti, práce v zahraničí mě moc láká, vypadnout z Čech poznat novou zemi místo práci lidí.... Děkuji 😊

piggy123
27. pro 2020

Máš na mysli být pendler a pracovat v zahraničí a bydlet v ČR? Nebo opustit ČR a bydlet i žít v zahraničí?

Já jsem začínala ve Švýcarsku jako au pair (původní plán byl zůstat rok a poté se vrátit do ČR). Jenže jsem se zamilovala a bylo to... Potom jsem si udělala místní vzdělání a bez problému jsem sehnala práci (ale spíš to byla otázka štěstí...) Jazyk jsem se naučila až tady. Jela jsem sem s nulovou znalostí místního jazyka...

amazonkajanik
28. pro 2020

Pracovala jsem v Německu u DPD,jazyk jsem uměla strohé základy,něco jsem se doucila časem, ale umět lépe,je to snazší. Práci nám sehnali známý,s tím,že vše je ok. Jenže pak začaly problémy a ukázalo se,že absolutně neví,jak postupovat . Takže mi chlap po pracovním úrazu doma marodil zadarmo,výplatu nedostal. Já měla taky problémy a nemocenskou jsem dostala až téměř po 5měsících. Narazili jsme na šéfa,který byl hajzl a měl mít problémy už když vedl dhl.
Takže krom jazyka radím, prostudovat si pracovně právní podmínky dané země 😉

odula
28. pro 2020

strašně moc záleží na tom, jakou máš kvalifikaci a v jaky firmě bys mohla pracovat (mezinárodní, rodinná, fabrika, nebo třeba nemocnice?) Pokud nejsi kvalifikovaná, a někam vyjedes, budeš mít vzhledem ke koronovy situaci asi dost těžký sehnat práci. Nezaměstnanost stoupá všude a nekvalifikovaný práce berou lidí, který o práci přišli kvůli restrikcím.

nicoltom
28. pro 2020

Jsem v Nemecku 6.let momentalne a jeste tak 2-3.roky budeme a pote hurra domu.. 😁 Hele vypadnout do zahranici urcite jet pokud mas moznost a vyzkousej si novy svet 👍 vratit domu se muzes vzdycky... Pokud bys nekde mela pomocnou ruku od znamych tak je to urcite lepsi a jednodussi ALE! Z vladtni zkusenosti vim ze spolehnout se sam na sebe je uplne ta nejjistejsi vec kterou muzes udelat! Nam pomohla kamaradka ze zacatku a za to jsem ji opravdu vdecna ❤️ ale rychle zjistis ze se o sebe musis postarat sama protoze nikdo nemaneustale cas s tebou nekam chodit a vyrizovat,prekladat atd... Cestu do zahranici dobre zvaz,protoze nikdy nebude vse jen ruzove a bude te cekat mnoho nastrah ale pokud vytrvas a pujdes si za svym cilem,tak se dockas a prijdou casy kdy budes spokojena a mit vsechno co by sis treba v CR nemohla dovolit. 😘 Nesmis ale zapominat ze ti nic nespadne do klina zadarmo a budes se muset trochu otacet protoze to nebude jednoduche a uz vubec ne hned na zacatku! To ze sotva vypadnes za hranice a budes si myslet ze hned za rok si koupis novy Mercedes,tak takovy happy end necekej... 🙈😂 Tohle vsechno chce odhodlani,chut a trpelivost! Preju hodne stesti! 🙏🍀