Po RD nenastoupím do zaměstnání, kdy to oznámit?

iwettina
5. lis 2014

Ahojky holky, potřebuju poradit. 2.2.2015 my končí mateřská, tudíž 3.2.2015 bych měla nastoupit do zaměstnání. Nenastoupím jelikož jsme se odstěhovali 150km a nelze dojíždět. Kdy mám zaměstnavateli sdělit, že do práce nenastoupím, teď v prosinci 2 měsíce předem? Nebo stačí na konci ledna
A ještě stále nemám náhradní zaměstnání, tady v místě bydliště. Asi poku´d mi v práci přistoupí na ukončení pracovního poměru dohodou na pracáku nedostanu nic? Nebo se to počítá z předešlého platu? smlouvu jsem měla na dobu neurčitou

xpila
5. lis 2014

Předpokládám, že ti končí rodičovská a ne mateřská. Zaměstnavateli bych to oznámila co nejdříve a domluvila se s ním, jestli vůbec přistoupí na dohodu. Může se seknout a bude třeba po tobě chtít, abys dala výpověď, ale tu můžeš dát i během RD, takže bys to v pohodě stihla.
Na pracáku dostaneš minimální podporu, tzn. první dva měsíce 15 % průměrné národní mzdy, další dva měsíce 12 % a pátý měsíc 11 %.

mariii
5. lis 2014

Souhlasím s tím, co píše xpila, ale kdybyste se nedohodli a tys nechtěla vůbec nastoupit, tak musíš podat výpověď do konce listopadu, výp. lhůta v tom případě uplyne 31.1. Jinak bys musela normálně nastoupit.

abalajda
17. lis 2014

Oznámila bych to co nejdříve,ja jsem volala do prace,že nenastoupil v červenci a rodicak mi končil na začátku října. Jinak od pracaku se dostává 3962,- cca první dva měsíce,pak se podpora snižuje. Ja jsem naštěstí teď od listopadu zase zamestnana,takže jsem dostala teď v listopadu poslední rodicak plus podporu,takže krasne navazeme a nezustaneme na dávkách,což by byl průser. Držím palce....