Po RD na pracák. Jít na den do práce kvůli podpoře?

pp82
3. lis 2015

Potřebují poradit. V červnu mě skončí RP. V zaměstnání mám smlouvu na dobu neurčitou, ale vrátit se tam nemůžu kvůli dětem a dojíždění. slyšela jsem, že pokud bych se tam vrátila klidně na jeden den, tak, že by se mě podpora na pracaku vypocitala ze zaměstnání kde jsem byla ten jeden den a šest let před mateřskou. Máte někdo zkušenosti? Je to tak?

jihlavanka
4. lis 2015

Ahoj, ja jsem byla doma 3 roky rodicovska, pak rok neplacene volno, domluvili jsme se pak na ukonceni pracovniho pomeru z duvodu pece o dite, do prace jsem vubec nenastoupila. Jsem zaevidovana na ÚP a dostavam podporu. Takze z me vlastni zkusenosti - do prace nemusis ani na ten jeden den.... Snad jsem pomohla....

vendulka
4. lis 2015

Ano je to tak, já to teď řeším, končí mi tento měsíc,a abych nedostávala podporu z průměru v ČR, tak mi pracovnice poradila nastoupit na jeden den do práce,aby byl jeden den důchodového pojištění a pak se mi to bude počítat ze zaměstnání, v práci jsem si to i tak domluvila, že tam jako na jeden den nastoupím jelikož mám dohodu o ukončení pracovního poměru z důvodu zrušení pracovního místa/nadbytečnosti.Tak jsem zvědavá jak v březnu dopadnu, jestli to tak je, jelikož mám ještě odstupné ve výši 3 platů,tak nemám nárok na dávky až po třech měsících

xpila
4. lis 2015

@jihlavanka Nárok na podporu samozřejmě je, ale jí se jedná o výši té podpory.

@pp82 Ano, je to tak. Stačí nastoupit alespoň na jeden den a podpora se ti bude počítat z příjmu, nikoliv z průměru.

siiia
4. lis 2015

Zdravím holky, snad nebude vadit, že se taky přidám, 29.11. mi končí RD a taky bohužel končím na pracáku, nejsou peníze a šéf už vyhodil koho mohl, naštěstí se s ním dá mluvit, takže bych se s ním domluvila na tom jednom dni...já jen se chci zeptat, protože na stránkách ÚP se píše, že pokud žena jde po RD na pracák a za poslední 2 roky si neplatila ze mzdy pojištění, tak dostává tu jejich nejnižší sazbu v dávkách... tak mi to příjde nějaké divné, že by stačil 1 den nastoupit do práce a pak už by se to počítalo ze mzdy...

lucka662006
4. lis 2015

Take se potrebuji poradiz - da se toto provest i po 4. roce - pokud by mi zamestnqvatel odsouhlasil 4 roky rodic. dovolene? Musim se pak zaregistrovat na UP do 3 dnu? Nebo toto lze pouze pri 3 lete rodic. dovolene? Dekuji.

hollybelly
6. lis 2015

no já nevím teda, mě to teda příjde jako blbost nastoupit na 1 den do práce a od druhého dne už být na pracáku... přeci v každé klasické pracovní smlouvě je výpovědní lhůta 2-3 měsíce, tak vám nemůže pak zaměstnavatel dát (když nastoupíte po RD do práce) výpověď s platností už od druhého dne ne?

aneta15
6. lis 2015

Když dáš výpověď z důvodů péče o dítě mladší 4 let (dohodou) dostaneš podporu vypočítanou z předpokládaného výdělku. Já měla s nadřízeným dobré vztahy tak mi trochu přilepšil a podporu jsem měla parádní. Řešila jsem to letos v lednu. Ke dni, kdy jsme se měla vrátit do práce jsem přinesla výpověď dohodou z důvodů péče o dítě mladší 4 let, oni mi vyplnili papír kolik bych si vydělala kdybych nastoupila ( měla jsem ho z pracáku) druhý den jsme se zaregistrovala na pracák a pobírala jsem 5 měcíců klasickou podporu.

lhdm
6. lis 2015

Já vím že loni moje známá šla na pracák po RD.......skončila RD a ani ne do roka ji vyhodili (domluvili se, jinak by ji udělali zle) a protože neodpracovala celý rok tak měla snad podporu cca 3000,- jinak by měla větší kdyby jí nechali ještě měsíc v práci :(